Nutrilon 5

natalienka12
9. aug 2013

Dobrý deň, dcéra bude mať čoskoro 3 roky, začala som jej už dávať Nutrilon 5 pije ho 2x denne ráno a večer po 200 ml je to v poriadku. Dokedy jej ho mám dávať, resp. do akého veku je to odporúčané. Mliečko jej chutí, ale občas mám pocit, že má zápchu a neviem či je to z toho mlieka, ďakujem

junovka
11. aug 2013

@natalienka12 ja by som urcite pomaly presla na klasicke kravske mlieko, nakolko je uz vo veku, ked zacne chodit do skolky a tam jej Nutrak davat uz nebudu...tam dostane polotucne mlieko 😉

weverka11
11. aug 2013

v 3 rokoch Nutrilon? hmmm....

taanniiaa
11. aug 2013

ja mam syna ,má 3,4 mesiace uz davno som chcela prejst na normalne mlieko ale neuspela som normalne ho napina.V skolke samozejme mlieko nepije ☹ .vdaka za Nutrilon 5 a zmenene davkovanie.Ale k tvojej otazke ,kamoska tiez zacala davat malej 5ku este pred dovršením tretieho roku,podla mna je to v pohode no a davaj dovtedy dokedy Ti to financie dovolia 😀 a mala ho bude chciet,ale ked chce obycajne mlieko tak kludne zacni davat obycajne.Dalsia kamoska davala malej do 6 roku 4ku Nutrilon lebo vtedy este 5nebola a ona ine mlieko nechcela . 😅 😵

bashka
11. aug 2013

to hadam nie, ved je tolko inych zdravsich alternativ ako suseny grc 😝

nutrilon_lucia
12. aug 2013

@natalienka12 Pekny den. Horna hranica mlieka Nutrilon 5 nie je urcena. Kedze ho vypije len 400 ml za den, je mala pravdepodobnost, ze je zapcha z mlieka.

natalienka12
autor
12. aug 2013

Ja jej mliečko kupovať chcem aj budem, lebo jej chutí a pridávam jej do neho trošinku granka, tak zrejme z toho môže byť zápcha, ale to fakt len trošku. Čo sa týka živín, myslím, že obyčajné mlieko naopak neobsahuje také živiny aké dieťa má mať. Síce občas vypije aj obyčajné, ale nutriloník je naj, nedám naň dopustiť. Dám jej ráno, vypije a je sýta až do desiaty a potom papá všetko normálne, ďalšiu dávku má až na noc.

lulu2812
12. aug 2013

Môj Jakubko bude mať o mesiac 3 rôčky a tiež má každé ráno na raňajky 220ml nutrilon 4 s piškótkami a chutí mu to. Osobne si myslím, že je lepšie dávať nutrilon pokiaľ ho dieťa chce ako mlieko / ak sa to tak dá nazvať/ obyčajné kravské.

nutrilon_lucia
13. aug 2013

@lulu2812 Pekny den. Dakujeme , ze ste sa s nami podelila o svoj nazor a svoju skusenost. 🙂

nutrilon_lucia
13. aug 2013

@natalienka12 Ked dcerke chuti, tak nas to len tesi a dakujeme za prejavenu doveru. Zapcha moze mat viac pricin, ale pokila je to len z casu nacas, netreba sa trapit. Mozete dcerka na isty cas, aby sa jej "nastartovali " crievka podavat probiotika. Deti v tomto veku mavaju tieto problemy pomerne casto. Dolezita je tiez pravidelnost v stravovani, ale to je u deti dost tazke zvladnut. 🙂 prajem vsetko dobre

maslenka47
13. aug 2013

@natalienka12 Prepacte, nemyslite si, ze 3rocne dieta by uz malo mat "ziviny" z trocha ineho zdroja ako z 400ml "mlieka" (pretoze suseny prasok sa tiez mliekom neda nazvat). Navyse ak by ste si precitali zlozenie, zistite, ze je to skoro cisty cukor a tych par vitaminov, co deklaruju na obale uz dneska nacpu skoro do vsetkeho, co kupite v obchode.
Kludne to dietatu davajte, ked mu to chuti, stejne tak jej mozte dat lizatko alebo cukrik....

nina88
13. aug 2013

Dobrý deň, ja mám iný problém, mojmu malému nechutia tieto mlieka v modrej krabici. Akoby inak chutilo alebo čo. Proste ho nechce. Tak hladám po obchodoch kde ešte majú ,,starú,, verziu a ak sa minie, s mliekom sme skončili.

nutrilon_lucia
13. aug 2013

Dojcenske a batoliace mlieka neobsahuju cukor vo forme sacharozy. Sacharidy su vo forme maltodextrinu (oligosacharid , nie je to sacharoza), ale hlavne vo forme mliecneho cukru, cize laktozy.

nutrilon_lucia
13. aug 2013

@nina88 Pekny den. Dakujeme ze ste sa s nami podelili o vasu skusenost. Je to pre nas nova informacia, pretoze sme zlozenia sme nemenili.

natalienka12
autor
13. aug 2013

@nutrilon_lucia Ma teda vyznam davat dietatu Nutrilon aj po 3. roku ci nie? Mohli by ste blizsie vysvetlit vyznam jeho podavania a prospech pre dieta? Dakujem

nutrilon_lucia
13. aug 2013

@natalienka12 Pekny den. Podavanie batoliaceho mlieka po 3.roku zivota je na rozhodnuti mamicky, ale rozhodne to nie je bez vyznamu. Hlavne u deti, ktore nie su velkymi zastancami zeleniny a ovocia, alebo nemaju pozitivny vztah k jedeniu vobec 🙂 batoliace mlieka, cize aj Nutrilon 5 je nutricne prisposobeny potrebam dietata po 3. roku. Namietky mamiciek, ze je aj zdravsia alternativa ako "suseny grc" nie su velmi na mieste. Urcite nepopierame, ze v 3 rokoch je velmi dolezite, aby deti jedli pestru a vyvazenu stravu, ale nie vzdy sa podari dodat dietatu optimalne mnozstvo vsetkych nutientov. Napriklad len LCP mastne kyseliny, ktore su dolezite ( poznate ich ako 3 a6 omega) . Ruku na srdce, ktore z deti konzumuje 2x tyzdenne ryby, aby dostalo do seba tieto kyseliny ? Bielkovina v tychto mliekach je adaptovana, cize upravena aby nezatazila oblicky. Obsajhuje vitaminy A,C a D a tiez prebioticku vlakninu, a toto vsetko podporuje imunitny system. Nie je nasim cielom mamicky nutit, aby detom mlieko urcite davali, aj ked nas mnohí napadajú, ale davame moznost tím mamickam, ktore detom tieto mlieka podavat chcu. 🙂

nina88
13. aug 2013

@nutrilon_lucia tak čím to bude,že rozoznal rozdiel?? Krabicu nevidel, normálne som mu urobila mliečko ako každý večer a podal mi flašku so slovami:fuj maminka toto neni dobré mliečko...

nutrilon_lucia
13. aug 2013

@nina88 A o ktore mlieko Nutrilon ide ? pre ktoru vekovu kategoriu ?

natalienka12
autor
13. aug 2013

@nutrilon_lucia dakujem, prave preto jej mliecko davam, lebo je slaby jedak a skoro nic jej nechuti, ked jej do nutrilonu dam trocha granka vypije ho a velmi jej chuti, lebo normalneho jedla zje velmi malicko. Takto mam aspon istotu, ze spap aspon nieco prospesne. Mne obycajne mlieko pride ako malo vyzivne, co sa tyka nutricnych hodnot sa urcite nedaju porovnat.

nutrilon_lucia
13. aug 2013

Mile mamicky, prajem vam krasny zvysok dna a pre dnes sa s vami lucim 🙂

nina88
14. aug 2013

@nutrilon_lucia Nutrilon 4

nutrilon_lucia
14. aug 2013

@nina88 Pekny den. Receptura sa nemenila, pridavali sa len LCP mastne kyseliny, ale ti boli uz v mliekach v starych obaloch (bledomodrych) . Co sa moze stat je, ze ak mlieko dlhsie stoji na jednom mieste ( sklad, predajna), moze sa viac uvolnit aroma a chut rastlinnych olejov a rybieho oleja. Nepredstavuje to ziadne zdravotne riziko,ale chut to moze mierne pozmenit. Po par otvoreniach krabide by mala uvolnena aroma vyprchnut.