Čím Vás naposledy prekvapilo Vaše dieťatko? Čo nového vie?

nutrilon_lucia
5. nov 2014

Každodenné pokroky sú s pribúdajúcim vekom dieťaťa, čím ďalej tým viac viditeľné. Rozvoj pamäti a koncentrácie dieťaťa prebieha silne v období od narodenia až do 3 rokov, kedy mozog dieťaťa je 2x aktívnejší ako mozog dospelého človeka. Čím Vás naposledy prekvapilo Vaše dieťatko? Čo nového vie?

tichanska1
5. nov 2014

No náš krpček nás prekvapil včera. Doteraz nič nehovoril a včera sa manžela spýtal: Kde ideš? No my sme skoro spadli na zadok od prekvapenia. 🙂 A dnes opäť nič 🙂

nutrilon_lucia
autor
5. nov 2014

@tichanska1 Pekny den. Ved ked bude zase potrebovat informaciu, opyta sa 🙂 🙂 Kde ides ? Co robis ? Co je to ? ...dakujeme za vas prispevok

orlik4
5. nov 2014

mna prekvapila nasa 9-mesacna. starky ju mal na kolenach a piskal jej. strasne sa jej to pacilo. naraz zacala spulit pery a cudujsasvete, zapiskala 🙂 odvtedy normalne vie piskat, v 9tich mesiacoch. ja som sa to naucila tusim na zakladnej skole... po mne to asi nebude mat 😅

timca55
5. nov 2014

ja mam 11 mesacnu , dala si k uchu kalkulačku akoze telefonuje a este povedala ze " ja ,ja "

luckamorka
5. nov 2014

nasa 12 mesacna si dava k uchu telefony ale aj akekolvek ine hracky a hovori "ajo, ajo" 🙂 ale raz ked som jej dala k uchu dialkove od telky, ze akoze si ideme telefonovat, tak ho chytila a namierila na TV 😀 normalne rozozna telefon od dialkoveho a vie co na co sluzi

susi123
5. nov 2014

Ma 20 mesiacov a zacina si pamatat udalosti poslednych dni. Doteraz bolo vsetko pre neho akoby uplne nanovo, ale v poslednych dnoch si pamata napr., kde sme spolu odlozili odrazadlo a po niekolkych dnoch ho tam hlada. Spoznava miesta, kam chodime a hlada to, co tam obvykle vidime- zvieratka, traktor a pod. Pamata si, ze boli u nas na navsteve babina a dedo, a ze prisli autom, brm brm, ukazuje pri tom na dvere.
Je to fascinujuce.
A inak, tiez rastieme na Nutrilone 🙂 Ranne, popoludnajsie a vecerne MNAM MNAM, ako nazyva flasku s mlieckom, nikdy nevynechavame.

nutrilon_lucia
autor
5. nov 2014

Milé mamičky. Vidím, že máte doma veselo 🙂 je užasné vidieť, ako sa dieťa mení z mesiaca na mesiac....

pat_mat_minnie
5. nov 2014

Nasa Miska zacala konecne pekne chodit a vonku uz aj beha.neboji sa, padat vie, bud nastavi ruky alebo zadocek, takze sa nebojime, ze spadne a ublizi si.Vsetko sa naucila velmi rychlo.Vzdy bola velmi snaziva.Stvornozky uz nechodi vobec, vsade sa snazi ist po dvoch.Miska ma 15 mesiacov, pre niekoho zacala neskoro, pre niekoho skoro, neriesim, tesim sa, ze jej to ide a ze sme to stihli do roka a pol.Pri syncekovi sme boli na neurologii, zacal chodit neskoro, ale je uplne v poriadku.🙂

nutrilon_lucia
autor
5. nov 2014

Milé mamičky, dakujeme za vase prispevky a dufame, ze aj nadalej budete tak aktivne posielat vase postrehy a skusenosti. Pekny zvysok dna .

lunedi
5. nov 2014

Vyliala som nadrz z odvlhcovaca. Davam ju naspat-akosi mi to neslo. V tom dobehne synator (21mes.) pokrci plecami a hovori: "opjavim" :-P

matricia
5. nov 2014

@nutrilon_lucia nas dvojrocny syn nás prekvapil, ked sám začal fotit s mojim dotykovym telefonom, dokonca jedno rozmazane foto pridal aj na facebook, predtým ma parkrat potesil ranajkami do postele v podobe keksika, kolacika alebo jablcka, čo mi doniesol, a mladsi syn ma prekvapuje svojou komunikaciou, zvukovými prejavmi a usmevmi

reni1512
5. nov 2014

Nasa 15mesacna Nelka, nas prekvapuje kazdym dnom, staci jej vsetko ukazat raz a hned vsetko opakuje... Je to skutocne zazrak pozerat na svoje deti, ako rastu pred ocami a su tak sikovne 🙂
Najviac co nas ale prekvapilo a uplne zarazilo bolo, ked v TV opakovali serial DOKTORI. Pri scene, ked ukazovali choreho pacienta na nemocnicnej posteli sa nasa Nelka udivene pozrela, ukazala prstom a zakričala DEDE 🙂
Prave v tychto dnoch mame nasho deda v nemocke a ona ho navstivila len raz, pamatala si ze dedo je chory a lezi na posteli 🙂 Vsetci sme sa na tom poriadne zasmiali a nas DEDE v nemocke asi najviac 🙂

tova
6. nov 2014

dnes 5r. dcera strihala si papier, isla som jeden odhodit do kosa 10 krokov tam, 10 ani nie naspet a krici uz som hotova, a 1 cop na zemi, druhy v plnej krase. zajtra musime vlasy zarovnat 😀

miskaamatko
6. nov 2014

My sa doma tesime z babatka,máme 3mesacne zlatíčko 😍 ten náš prekvapuje stále,či už to bol prvý úsmev,prvé zdvihnutie hlávky,..... Len škoda,že ten čas tak rýchlo uteka.... 😎 Prajem pekný deň 🌅

nutrilon_lucia
autor
6. nov 2014

@lunedi Tak uz ma jasno cim bude 🙂 dakujeme za prispevok

nutrilon_lucia
autor
6. nov 2014

@miskaamatko Pekny den. Prezivate to najkrajsie obdobie, prajeme vsetko dobre, nech sa vam aj dietatku dari 🙂

nutrilon_lucia
autor
6. nov 2014

@tova Pekny den. Tak tomu sa hovori kreativna tvorba 😀 tak nech vlasky rychlo rastu ...vsetko dobre 🙂

mirkamih
6. nov 2014

Náš Miško sa po mesiaci pohupovania, začal presúvať po štyroch. Zatiaľ len neisto, ale každý deň vidíme ako získava stále väčšiu a väčšiu istotou. Snaží sa stále posúvať svoje možnosti a je fakt super sledovať, čo všetko dokážu deti vymyslieť :D :D :D

luckagallik
6. nov 2014

Naša 16.mesačná Karinka nás prekvapuje stále, napr. dnes sa prvý krát vykakala do nočníka. 🙂

nutrilon_lucia
autor
6. nov 2014

Milé mamicky, vase deti vam robia len radost a my sa tesime spolu s vami a dakujeme, ze sa nami o tie krasne momenty podelite 🙂 krasny den

miskaamatko
6. nov 2014

@nutrilon_lucia ďakujeme krásne.... 🙂

lulistek
6. nov 2014

Mna prekvapuje moja dcerka kazdy den. Je to maly spekulant a velky inteligent. Najviac ma tesi ze ako 18 mesacna uz vedela vsetky farby ukazat a vie napodobnit 30zvieratiek 🙂

nutrilon_lucia
autor
6. nov 2014

@lulistek Sikovná 🙂 urcite ste sa jej vela venovali 🙂 dakujeme za prispevok

timca55
6. nov 2014

@luckamorka joj tak to uz aj naša chyti dialkove si zapne tv, ak ide reklama tak si ho pozrie ak davaju neco ine tak to ju nezaujima, ale lepsie bolo ked našla lopatu a to si dala k uchu akoze telefon he bolo to smiešne

timca55
6. nov 2014

a naša viez rozoznat hračky uz pekne ak sa jej opytam kde je prasiatko , tak ho chyti , ak sa pytam kde je lienka tak tu chyti alebo ukaze prštekom , krasne vidiet ako rychlo sa uči , ale najviac ma prekvapila ked zdvihla plnu flašu vody co ma 1,5 tak to som uz skoro odpadla , na takeho maleho človiečika obrovsku silu ma to sa čudovala aj naša doktorka 🙂

zdenin
6. nov 2014

mna naposledy prekvapila ked sa zacala pytat na serblik🙂

nutrilon_lucia
autor
7. nov 2014

Krasny piatok mamicky a deticky 🙂 tesime sa na nove prispevky o pokrokoch vasich ratolesti 🙂

sense
7. nov 2014

vie pocitat do 6 len styri vzdycky preskoci 😀 inak je to eden 1, da 2, ty 3, pe 5, ses 6 ....ma 18mes. inak prekvapuje kazdy den niecim ....minule prekvapila tym ze ked kasle al. kychne da si ruku pred usta....

sirep
9. nov 2014

Mladší z našich 5 mesačných dvojičiek sa nádherne prevaľuje do strán, čím je popredu od svojho brata. Ale dnes ma dostalo, keď mu muž obliekal čisté tričko s dlhým rukávikom a malý v rukáve zaťal ruku v päsť, tak že držal v pästičke časť rukávika a nechcel cez ten rukáv ručičku prestrčiť, a strašne sa rehotal na tom, že môjho muža to rozčuľuje. Proste malý fiškus.

butterfly22
10. nov 2014

naše drobátko sa dnes prvý krát samé postavilo bez chytenia akejkoľvek pomôcky a udržala sa bez toho, aby sa niečo ho chytila, dosť dlho... zo sedu si čupla a postavila...veľmi sa teším, lebo niekoľko mesiacov mala remence kvôli kĺbikom, tak sme sa báli, že bude mať väčšie problémy... šikulka moja 🙂