Test na intoleranciu potravín

drobec33
31. jan 2012

Dobry den pani doktorka, rada by som sa este opytala na jednu zakladnu vec. Aj ked mozno nezmyselnu. Ako sa da zistit krvnym testom PA, alebo PI pokial dietatko nepapa este vsetky potraviny? Je to skor vecou genetiky, ze ma dietatko uz "dane" do vienka predispoziciu na zaklade coho sa tvoria protilatky? Dakujem, Katarina

interklinik_martina
31. jan 2012

@drobec33 Väčšina zle tolerovaných potravín je v dôsledku nesprávneho stravovania a častej konzumácie problematických potravín. Ale občas sa stáva, že niektoré potraviny sú skutočne geneticky predurčené, že nám spôsobujú ťažkosti s trávením a v skutočnosti ich ani nemusíme vôbec často jesť...

drobec33
autor
31. jan 2012

@interklinik_martina moze sa to casom upravit, resp. moze sa stratit neznasanlivost tej ktorej potraviny? My sa totiz snazime co najviac vyhnut eckam, farbivam a vela veciam, polotovarom a pod.. Zaradujeme vela cerstvej zeleniny, ovocia, maska, nedavame cukry, sladkosti.... A da sa to teda zistit aj u malych deti? Musia mat v jedalnicku uz vsetko zahrnute, aby sa dali odhalit problematicke potraviny?

interklinik_martina
31. jan 2012

@drobec33 Testovanie robíme deťom od 1 roku, ktoré už nie sú kojené. Vôbec nie je podmienkou, že by sa museli jesť všetky potraviny, ktoré testujeme. Aj tak sa môže ukázať, že sú úplne nevhodné...

drobec33
autor
31. jan 2012

@interklinik_martina Dakujem krasne za odpoved 🙂 Myslim, ze vyuzijeme vase sluzby. Este posledna otazka, su testy aspon s casti preplacane poistovnou?

interklinik_martina
1. feb 2012

@drobec33 Testy na intoleranciu v sucasnosti nie su preplacane. Bohuzial... Ale investicia do zdravia je dlhodoba, vzdy je to otazka priorit ....🙂

drobec33
autor
1. feb 2012

@interklinik_martina dakujem. Samozrejme o tom niet pochyb, pytala som sa informativne. Aj ked to nie je lacna zalezitost. Este posledna otazka, ak dovolite. Ake masove vyrobky doporucujete pre deti do 3 rokov. Vsetko s cim som sa stretla, obsahuje velke mnozstvo Eciek. ☹ A to sa mi teda vobec nepozdava. Dakujem.