V čom sú vaše výrobky lepšie ako konkurencia?

elise
15. okt 2013

v čom je váš výrobok- ky lepšie ako konkurenčné? ja kupujem momentálne pre malu prikrmy - ovocné, ale myslím, že aj iné maminky by to zaujimalo.

mlieka_hami_miriam
15. okt 2013

Pekny dobry den mila Elise,
Dakujem za vasu otazku, ktora urcite pomoze aj ostatným mamickam. Co sa tyka portfolia vyrobkov Hami ako celku, je tato znacka jedina, ktora vasmu dietatku ponuka kompletnu vyzivu od narodenia az do 3 rokov veku dietatka. Od mliecnej vyzivy, cez prve prikrmy, kase, ovocne a masovo-zeleninove prikrmy, caje, ovocne napoje po olovranty či desiate. Cele portfolio mliek je prisposobene potrebam dietatka v jednotlivych vekovych obdobiach a to primarne zlozenim a pomerom obsiahnutych nutricnych hodnot, vitaminov a mineralnych latok. Navyse, okrem zakladnej rady mliek, ma Hami aj specialne mliecka pre kludny spanok, Hami Hajaja, ktore dietatko lepsie zasyti a novinkou je aj rada Citlive brusko, ktora pomaha detom, ktore trapia mierne zazivacie tazkosti ako je nafukovanie, grckanie, zapchy a koliky. Hami kase su teraz aj bez pridaneho cukru, aby si deti nezvykali na sladku chut prilis skoro a rovnako tak aj masovo-zeleninove prikrmy bez pridanej soli. Masovo-zeleninove prikrmy splnaju velmi prisne naroky na kvalitu detskej vyzivy a naviac v nich najdete az 22 druhov zeleniny, 10 druhov masa a v ovocnych prikrmoch az 10 druhov ovocia, cim zarucene dodate pestrost a rozmanitost do jedalnicka vasho dietatka. Ak by vas zaujimalo este viac informacii o kvalite vyrobkov Hami, mozete sa pozriet na stranky: www.klub-maminek.cz/kvalita-hami-prikrmu. V tejto chvili su zatial v ceskej verzii a čoskoro najdete na stranke Klubu mamiciek aj slovensku verziu.
Zelam este pekny den!
Miriam

@elise

elise
autor
15. okt 2013

@mlieka_hami_miriam dakujem veľmi pekne za informáciu 🙂

elise
autor
16. okt 2013

@mlieka_hami_miriam chcm sa spýtať odkial máte dodávatelov zeleniny a ovocia, dufam že nemáte geneticky upravované zeleniny. uprednostnujete slovenských dovozcov? prečo v príkrmoch je napriklad pre 6+ aj paradajka tá sa môže až od ukončenéo 10 mesiaca. špenát má čistu formu alebo sa pridáva šoška ako prebieha priprava, sterilizácia príkrmov? stači stručne dakujem 🙂

sima.p
16. okt 2013

@mlieka_hami_miriam toto podľa mňa nebola dostatočná odpoveď na kvalitu, resp. V čom by malo byť Hami kvalitnejšie ako konkurencia. Široké portfólio výrobkov ešte nemusí automaticky znamenať naj kvalitu. A podobne portfólio výrobkov ponúkajú aj iní, napr. nestlé alebo Hipp

irriss
17. okt 2013

@mlieka_hami_miriam
Dobry den,
rada bych se zeptala, PROC znacka Hami neovlivnila i konkurencni trh v zahranici.
Vzdyt ceske i slovenskje deti jsou uz po celem svete, mely by byt k dostani v zahranici i CZ a SK vyrobky- ..tak jako se teto moznosti tesi jine narody - vcetne Latinske Ameriky, Ciny....takze Evropa by pro nas mela byt blize nez pro ne..a preci je to cele "naruby".. 😉
Dekuji predem za odpoved 🙂

mlieka_hami_miriam
17. okt 2013

@elise Mila Elise,
Co sa tyka dodavatelov zeleniny a ovocia, kvality surovin a informacie o procese spracovania, mozete najst na nasich strankach kvality: www.klub-maminek.cz/kvalita-hami-prikrmu. Zlozenie prikrmov a receptury su v sulade s odporucaniami vyzivovych odbornikov a pediatrov. Ziadna z pouzitych surovin nie je geneticky modifikovana. Paradajka, ako aj dalsie potencialne alergeny, ako su napriklad lepok, zeler ci vajcia (vsetko tepelne opracovane), podla najnovsich vedeckych poznatkov, sa odporuca do jedalnicka dietata zaviest v rozmedzi po ukoncenom 4.mesiaci – 6.mesiac. Pokial v rodine dietatka nie je alergicka predispozicia, nie je dovod obavat sa pripadnej alergie. Odporucam však dodrziavat spravne zavadzanie prikrmov pri kazdej zelenine. Nove druhy pridavajte do jedalnicka dietatka vždy az po troch dnoch.
Pekny den prajem!

sima.p
17. okt 2013

@mlieka_hami_miriam mohli by ste dať konkrétny link ohľadne dodávateľov ovocia a zeleniny, kvality surovin a informacie o procese spracovania?

mlieka_hami_miriam
17. okt 2013

Mila Sima.p, tu najdete podrobne informacie o kvalite a sposobe spracovania nasich surovin, paci sa:
http://www.klub-maminek.cz/kvalita-hami-prikrmu...
http://www.klub-maminek.cz/kvalita-hami-prikrmu...
Zelam prijemne citanie 🙂
@sima.p

elise
autor
17. okt 2013

@mlieka_hami_miriam citujem
"podla najnovsich vedeckych poznatkov, sa odporuca do jedalnicka dietata zaviest v rozmedzi po ukoncenom 4.mesiaci – 6.mesiac. Pokial v rodine dietatka nie je alergicka predispozicia, nie je dovod obavat sa pripadnej alergie. "
mne laktačná vravela že sa to má chápať inak nie že to vedecké poznatky a pediatri odporučaju zaviesť skoro. ano zaviesť skoro kd je bábo plne dojčné a malo by sa po zavedení lepku...dalej aspon minimálne mesiac dojčiť. kedže na západe je trend dojčiť iba pol roka, tak zavádzaju rajčiny lepok a iné, aby to stihli do jedálnička dieťatka, inak kto plánuje dojčiť dlhšie môže zavádzať neskôr. aj moja pediatrička zdiela môj názor. my budeme lepok zavádzať neskôr až po roku malej ešte ju dojčím a nemienim prestať.

ešte ma zaujima prečo su hami ovocné výživy strašne moc sladké a o od konkurencie nie? konkurencia má 100% ovocia hami nie, prečo?

bastika
24. okt 2013

@elise no nemôžem si pomôcť ale nečudujem sa že pani od hami Vám už neodpovedala mám pocit že silou mocou chcete nájsť na tejto značke alebo na jej odpovediach niečo zle. ked su sladke tak to nekupte kupte inu znacku a je po probleme. Mne osobne je to jedno lebo som nikdy nedavala nič z týchto umelých vyziv dcére a nebudem ani synovi ale prečo ten útočný tón? Treba kojit čo najdlhšie ja som kojila 2 a pól roka a potom dieťa stravovat z čerstvých potravín a budete presne vedieť akú zeleninu alebo koľko cukru vaše dieťatko spapa.teda pokial si viete všetko dopestovat sama lebo čo kúpite v obchode teda nikdy neviete ako to bolo pestovane. Inak si myslím že tieto výživy od akejkolvek znacky čo vydrzia pól roka... No neviem. Mne to mala úplne odmietala chvalabohu tak sme sa kojili a varili a nemá žiadnu alergiu aj keď som jej teda po pól roku dávala to čo nám teda všetko. Čo sa týka alergenov aj ja som čítala že podľa nových výskumov sa odporúča zaviesť všetky alergeny dokonca arasidy do 8 mesiaca do 6 výlučne kojit. Ale každý ma robiť podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia hlavne nič netreba prehanat. Tot môj názor

elise
autor
24. okt 2013

@bastika ja neutočim, nič utočné som nepisala, len som sa spýtala lebo som si prečitala zloženie 😉 syna som kojila 3,5 roka a dcérku chcem minimálne tolko tiež 🙂 čo sa týka stravovania stravujeme sa celá rodina zdravo. tiež malej varim čo sa dá. dakujem za názor ale pôsobil ako to ž e mi vyčitate že sa zaujimam aj o výrobky prikrmov ovocne výživky a tak ano zaujimam sa aj o konkurenčné výrobky, nielen o značku hami. snažim sa aj sledovať trendy v dojčeni a zavádzani alergenov a dokonca ja moja pediatrička mi kvituje môj názor , radila som sa aj laktačnou poradkynou ktorá mi podrobnejšie vysvetlila svetové odporučania. je tu vľa tém (mesiac s hami) takže tá pani martina nemôž byť všade a aby podala relevantné informácie tak si to musi asi aj overiť popripade sa poradiť s kolegani aby mohla dať info ak bude chieť 🙂 .
@mlieka_hami_miriam

elise
autor
24. okt 2013

@bastika tu nejde o to či si budem alebo nebudem kupovať ich výrobok alebo výrobok konkurenci tu ide o niečo ine o záujem o značku a poznanie (tým si rozširiť okruh vedomosti a poznatkov ) 🙂 aj ked by hami uvitalo aby sa im zvýšil obrat a stupli počty predaných výrobkov 🙂
@mlieka_hami_miriam

maca_p
24. okt 2013

@elise lepok je potrebne urcite zavadzat skor v tom rozmedzi 4-6 mesiac. ak bude zavedeny priliz neskoro, prave tento faktor moze spustit alergiu, alebo intoleranciu glutenu.
tuto info mam od detskej gastroenterologicky mudr. kabatovej z piestan, cize dost hodnverny zdroj.

elise
autor
24. okt 2013

@maca_p syn ma celiakiu máme ho zaviesť až po roku malý mal lepok zavedený podla "predpisov" takže o lepku zatial neuvažujem :- ale diky za názor, mne tak ako pišem radila aj pediatrička pri malej aj gastro dr. rožňáková z Trnavy tiež hodnovrný zdroj, ale tu sa lepok nerieši 🙂

bastika
24. okt 2013

@elise OK samozrejme ja Vám to neberiem ale kde na toto preboha beriete čas teda v dobrom. Niekedy obdivujem mamičky ktoré takto všetko dopodrobna sledujú a skúmajú ja si to neviem ani predstaviť ja si myslím že deti po 1 roku majú jjesť ako dospeli samozrejme v normálne zdravej výživy bez parkov udenin a podobnych veci čo nejeme vobec teda okrem spekaciek to mala zboznuje 🙂 no nie sme rovnaki. K tomu kojenim gratulujem ja som už musela odstaviť lebo som chodila do prace jak mala mala rok a este som vydrzala rok a pol no bolo to už v noci veľa ale synceka chcem tiež dlho kojit teraz ma 3 mesiace a už tak kúka na muža keď veceria ako že by si dal... Ja som dávala od 6 mesiaca všetko a chvalabohu sme OK. Pravda je že keď som chcela ísť podľa toho čo sa písalo teda zelenina najprv len taká potom taká tak mala mi tie zbrndy proste vyplula tak sme začali papat to čo aj my a bola spokojnosť. Najradšej mala jogurty smotanove a ja som bola rada že papa. A žiadne kasicky hippky či iné blbosti nechcela ani vidieť🙂

elise
autor
24. okt 2013

@bastika ja som robila od maleho 3 mesiacoch a darilo sa nám kojenie držať chodili mi maleho dávať do práce nakojiť nikdy som neodstriekavala mlieko a nemal ani flašu 🙂 pri malej tu blbosť že pôjdem do práce skôr ako dovrši 3 roky neurobim 🙂 chcem si vychutnávať všetky pokroky ktoré urobi 🙂 čo sa týka výživ občasná výživa ovocná je celkom fajn aj ja som si občas pre seba kupila 🙂 uštri trochu času 🙂 ktorý môžem venovať deťom .

bastika
24. okt 2013

@elise a ja som jedla aj Jem úplne všetko keď mi povedala lekárka pri dcére čo všetko nemôžem jesť pri kojeni som skoro odpadla no pekne som jedla všetko a nikdy sme nemali žiadny problém a ani teraz pri malom. Nevadí mu ani tatarak ani stiplave 🙂 takze vlastne deti jedlo všetko už od narodenia🙂

elise
autor
24. okt 2013

@bastika čo sa týka času malý bol a j e´náročné dieťa a mala je pravý opak kludnučká pokojná takž človek ked má aktivne prve dieťa tak vie využiť každu sekundu teraz si to vychutnávam naplno tolko vela času mám 🙂

elise
autor
24. okt 2013

@bastika pri malom som na silvestra spravila chlebičky (mal 2 týždene) klasika rajčina paprika šunka sendvič uhorka a mqalý mal problem s bruškom naduvalo ho a tak som musle vylučiť papriky rajčiny malá zase uplne v pohode nerobi je problem ani kapustnica 🙂 obe deti rovnaká výchova a uplne rozdielne 🙂 inak ja mám potravinovu alergiu rajčiny, papriky v surovom stave, korenie čierne, alergia na trávu a trávove semenáa ana pár liekov vrátane penicilinu. okrem penicilinu sa ostatne alergie objavili až v dospelom veku

elise
autor
24. okt 2013

@bastika ono dieťa nie je malý dospelý čo sa stravovania týka 🙂 ale každá rodina má ine zvyky a inakši robí jedálniček

bastika
24. okt 2013

@elise no ja plánujem zase 14 mesiacov uvidíme 3 roky nevydrzim a aj ten príjem je potrebný mala si perfektne zvykla na jasle aj na škôlku je teraz úplne samostatná. No v zahranici je materska max pol roka takze vycitky nemam v usa dokonca len 6 tyzdnov a to je zabijak ale deti vyrastu a funguju aj ked to je extrem. No ja som potom kojila po jasliach vecer v noci a ráno ale to nočné vstavane uf celu noc som prespala az keď šla do vlastnej postele ako 2 a pól ročná dovtedy sa budila vždy na kojenie. Fľašu sme mali od 8 mesiacov dovtedy vôbec. Cumel 3 a pól roka a este aj teraz chce kradnúť maximkov lebo on ani počuť .
Fakt obdivujem ako to všetko stihas ja to beriem úplne s nadhľadom ale mamičky ako si ty obdivujem a držím palce. Inak moju výživu nikdy mala nechcela len klasické ovocine z obchodu ale aj to len chvíľu teraz sme jogurtovi.potom som ich jedla už len ja.
Dobrú

bastika
24. okt 2013

@elise jasne do roka si aj ja myslím že napr nesolit veľmi a nezatazovat organizmus ťažkými vecami ale zase v minulosti neboli take info viem že my sme jedli guláš snáď pól ročne a sme tu a nič mi nie je a teraz keď sa všetko tak sleduje je toľko alergii ako nikdy nebolo. Kvalita potravín ide bohužiaľ ku dnu

elise
autor
24. okt 2013

@bastika si pamatám že moja babička mávala chlebik len takej lanovej látke ztočený a bol stále chrumkavý aj maslo bolo také smotanovejšie 🙂 teraz ked by si dala do obruska (látky) chlebik tak ho máš o chvilu ako kamen a ked j v sáčku rýchlo chyti plesen . čo sa týka hogurtov milujeme zvolenské smotanové alebo aj hollandya su výborne. aj čo sa týka zloženia lepšie ako danone 🙂 ja som jedla vo flaši krupicu už ako 3 mesačná to sa vtedy tak robilo (70 roky) ale nie vždy sa radim že čo bolo dobre mna bude dobre aj pre moje deti ved volakedy sa svietilo petrolejkou tak to neznamená že nebudem maž elektriku a necuknem na vypinač aby sa rozsvietila žiarovka 🙂 aj ked občas s nostalgie si tu petrolejku zažneme 😀

bastika
24. okt 2013

@elise a čo ma zarazilo mala asi v 8 mesiacoch trochu hnackovala tak som ju zobrala na gastro nič nenašli ale lekárka bola z toho skoro nešťastná že nenašla alergii slovami " to este neznamená že o pól roka nebude mat "ma úplne dostala podľa hesla kto hľadá nájde som tam už ani nepachla aj keď nás naordibovala o pól roka. Však treba robiť z deti alergikov aby išiel biznis úplne som z toho mala taký pocit pomaly každé dieťa nemôže mlieko a potom sa z toho zázračne dostane. Aj v rodine sme take mali chlapec tajne mlieko pil a jedol sladkosti na ktoré mal vraj alergiu a zázračne mal výsledky po čase dobre takze o com to je neviem.

bastika
24. okt 2013

@elise hej krupicu mi babka nútila pri malej vraj aby priberala heslom tucne dieťa zdravé dieťa 🙂 no ja by som zase bola rada keby sa deti hrali tak ako keď sme my boli mali vonku na dvore spoločenské hry a nie len iPad a telka... To ma hneva ale zase vďaka bohu za elektrinu
Dobrú maly sa mi budí ide sa kojit

elise
autor
24. okt 2013

@bastika mne sa alergie prejavuju opuchom a dusenim tým že mám alergiu na trávu (ziskala som ked som mesiac brigádovala v koseni a hrabani trávy) tak následne z takýchto alergii sa skriži aj na potraviny (jedna dietna sestra mi to vysvetlovala) ale iba určité druhy potravin a v určitom štádiu napriklad paradajru nemôžem ale polievku z toho ano alebo pečené varené ani ale nie surové. malému celiakiu diagnostikovali tak že slabo jedol je vychrtli že sa mu daju rebrá spočitať nezabral ani peritol ani maltofer (aj chudokrvný je ) teda zabrali ale maximálne na mesiac. tak dokyna robila krvný rozbor a vyšli jej protilátky extremne vysoké na celiakiu + gastro a biopsia hadičko tenké črevo a hrube črevo celiakia ako ukážková z knihy ale histologia že vraj s takým nálezom sa ešte nikdy nestretli tak idem na gastro znovu môj syn má 128 cm a váži 19 kg. chcem vlastne postup aby mi syn pribral konečne lebo ked nechcel jesť tak každý hovoril ved z toho vyrastie....a trvalo to až do nástupu do školy tak som si radikálne povedala stop asi z toho nevyrastie a začala som to riešiť. mne celiakiu nepotvrdili manžela ešte spracovávam lebo sa mu nechce isť k dokyne k nej chodi iba na preventivku tak počká dovtedy.

elise
autor
24. okt 2013

@bastika dcerka sa za chvilku tiež zobudi tak ešte som hore 🙂 počitače má syn v družine každý piatok dome mu nedovolim maximálne pol hodinku raz za dva týždne, radšej ideme von na dvor alebo nikam na výlet. do lesa k vode prejsť sa do poli pušťať šarkana. tvorim vela z rôznych veci malujme vymýšlame 🙂 tiež som za to aby sa dalo behať po vonku ako kedysi (teraz je hrozba zrazenia autom ked ideme k rodičom na sidlisko )

bastika
24. okt 2013

@elise tak celiakia je vážna vec viem rodičia su obaja lekári z toho sa myslím ani nedá vyrásť či? Držím palce no mala ma 4 roky 111 cm a 19 kíl ma teraz takze maly musí byt veľmi chuducky dúfam že sa Vám to zlepší inak ten chlapec čo som pisala bol ten istý prípad myslím vôbec nejedol trebalo to do neho pchat tiež mu všeličo našli no po 16 rokoch ako hrdza teraz jedlo skryvame 🙂 stále je jak ihla ale zje za troch a už posiluje tak začína naberat isto aj z tvojho bude chlap jak hora🙂 maly ma 3 mesiace a 7260 g. no papa statne. inak na trávu a dake rastliny kvitnuce som asi aj ja alergická lebo veľmi kycham a z trávy ma svrbi vždy sa odhodlavam k lekárovi a kým sa odhodlam to odkvitne a mna to prejde🙂

lubi
24. okt 2013

@sima.p presne toto iste ma napadlo, este co som len zacala citat odpoved. pride mi to ako opisane ze nejakej reklamy, alebo letaku ktory ma obchodak opakovat kazdemu kto ma nejaku otazku. je to taka univerzalna odpoved 😝

zuzkat1
25. okt 2013

@bastika 4roky 111cm a 19kg? Moja bude mat 4v januari a ma cca 100cm a 13,5kg...oblecenie 104 jej je este trochu velke.

A k teme...v nicom...vsetko rovnaka umelina😝