Ingrediencie pre vaše bezlepkové/bezlaktózové recepty

billa_martina
13. sep 2013

Viem, že podobne ako ja, viacerí z vás sú celiatici alebo majú intoleranciu na laktózu. Mojou vášňou je pečenie, a s touto diagnózou je vždy pre mňa výzvou. Budem rada, ak sa navzájom podelíme o vaše obľúbené bezlepkové či bezlaktózové recepty. Poradím vám, či potrebné ingrediencie nájdete aj v našom supermarkete.

billa_martina
autor
13. sep 2013

Milé mamičky, budem sa tešiť na vaše príspevky v tejto diskusii v pondelok, prajem vám pekný a pohodový víkend 🙂

billa_martina
autor
17. sep 2013

Milé mamičky, už ste skúšali variť s bezlaktózovou smotanou Rajo? Co na ňu poviete? Ja mám dobré skúsenosti s ich mliekom, ktoré používam napr. na prípravu palaciniek v kombinácii s UNI bezlepkovou múkou Novalim 🙂

mahmulienka
17. sep 2013

pravdepodobne moj prispevok nepatri uplne do tejto temy, ale tyka sa ingrediencii. moje obe deti sa v sucasnosti musia stravovat bezlepkovo a bezlaktozovo. kedze je to vsak pre nas novinka, vobec sa v tychto vyrobkoch neorientujem. ked som sa opytala v bille (saratovska, ba) zamestnankyne v mliecnej sekcii na bezlaktozove vyrobky, pozerala na mna prekvapene a tvrdila, ze take nic nemaju, ze sa jej na to pytalo uz vela ludi a ona sama sa preto informovala u svojho nadriadeneho, ktory jej domnienku potvrdil. asi dve minuty na to som zo sekcie odchadzala s bezlaktozovym maslom a tvarohovym dezertom, mlieko som si potom nasla medzi trvanlivymi...
to iste z bezlepkovym tovarom v inej bille (jantarova cesta) - nic take nemaju. nasla som po dost dlhom hladani nakoniec niekde v racio sekcii ako cestoviny, tak aj ine vyrobky, no chlieb nie, na co mi ta ista osoba povedala, no vidite, tak mame. ale chlieb urcite nie. ten som nenasla, ale mi pride divne, ze by jedna billa (saratovska) chlieb mala (co povazujem za dost zakladnu potravinu) a ina nie...
a tu je moja otazka - ako je mozne, ze v dnesnej dobe, kedy rastie pocet ludi potrebujucich prave tieto specialne vyrobky a ingrediencie, nie su zamestnanci v bille vedomi toho, ze nieco take v sortimentne vobec mozno najst??? to ozaj ocakavate, ze ich budu skolit zakaznici, ako ja dnes?

billa_martina
autor
18. sep 2013

@mahmulienka určite neočakávame, že ich budú školiť naši zákazníci. O všetkom tovare by mali byť informovaní. Môže sa stať, že práve zákazník natrafí na nejakého brigádnika, ktorý je tam prvý deň, a ten ešte nemusí všetko ovládať, ale minimálne vedúci a ich zástupcovia musia mať prehľad o sortimente, ktorý predávajú. Ďakujeme ti za podnet, budeme to riešiť so zodpovednými osobami za dané predajne.