Problémy s kŕmením

lucia13022023
23. mar 2023

Ahojte, my s malým bojujeme s kŕmením. Ma mesiac. Krmila som ho bebou HA, no raz sa zakuckal a zabehlo mu. Kaslal, a co sa mi nezdalo tak mu trocha zmodrali pery. Sledovala som ho a ťažšie dýchal, išli sme na pohotovosť a urobili rengen, zistilo sa ze vdýchol mliečko a mal z toho zápal pľúc. Od vtedy mam obavy z každého kŕmenia, prešli sme na bebu AR, keďže je hustejšia, fľašku mam antikolikovu. Krmim ho len v zavinovačke, nech je "pevnejší" ale už sa mu tam nepáči, verí sa. Občas sa stane ze začne kašľať, nie pri každom kŕmení ale napríklad 4x z dňa.. Nemáte nejaké rady, ako dobre kŕmiť z fľašky? Je to moje prvé a bojím sa pri každom kŕmení mam stres. Ďalšia vec je ze negrga. Používame aj sabsimplex pri každom kŕmení kvôli bolesti bruška, a negrga. Môžem robiť čo chcem, rôzne polohy a nič, negrgne. Dávam ho vždy na bok, do vyvysenej polohy. Negrcka. Viete mi niekto poradiť? Neveim ci budete vedieť, ale aspoň som sa trocha vypísala, lebo som z Toho na nervy

viestta
23. mar 2023

@lucia13022023 ak mas antikolikovu flasu a dobre ju saje, tak sa mu nedostane do bruska vzduch, takze nepotrebuje grgat. Nauc sa ho krmit v naruci, ak uz je velky do perinky, tak najdi polohu, ktora bude vyhovovat obidvom, pohodlne je krmit v kresle s podruckami, kde mas o co si opriet laket, Pripadne ho podloz poskladanou dekou aby mal spevneny chrbatik

lenkakravcova
23. mar 2023

@lucia13022023 Cumlík máš 0-1 mes s najmenším otvorom?
Akú presne fľašku máš?
Najlepšie sú asi Avent Natural alebo MAM 0-4mes. Tie majú zároveň aj veľmi dobre cumlíky s malou dierkou, kde mlieko netečie ale iba kvapka pomaly a dieťa musí sať.
Keď dieťa pije netlačí mu fľašku do stredu úst, ale na podnebie, akoby smerom hore - tam si vie jazykom zabrzdiť prúd a dobre sať. A netlač mu fľašku do úst hlboko. Niekedy stačí aj polovica cumlíka - pozoruje co mu vyhovuje.

lucia13022023
autor
23. mar 2023

@lenkakravcova cumlik mam najmenší a mam tu MAM fľašku taktiež pre novorodenca najmenšiu. Keď je mlieko vo fľaši a dám ju dole hlavou, netečie z nej, ani ne kvapká

lenkakravcova
23. mar 2023

@lucia13022023 skontroluj ešte tne uhol, ako krmis. Posielam fotky. Nie kolmo, ale na podnebie, jazyk musí mať pod cumlikom voľne. Netlačit fľaštičku keď cítiš ze jazykom vytláča. A toto zvýraznené modro by malo byt vonku z úst. A dieťa ideálne drz pri kŕmení v cca 45° uhle, aby sa mu nevracalo späť.

lucia13022023
autor
23. mar 2023

@lenkakravcova ďakujem ❤️

ropucha6
23. mar 2023

Skus ine flase, mozno ti tato nesedi. Nasa si grgne, ked ju viac prehnem cez plece.

mikitilik29
23. mar 2023

@lucia13022023 neporadím ale viem aký máte stres pri kŕmení 😏 moje 2,5 ročnej minule zbehlo a od vtedy sa jej bojím aj jest dávať aby sa to neopakovalo 😪 normálne mám nočnú moru z toho