Odmietanie fľaše u trojmesačného

9. jún 2022

Stalo sa vám niekedy, že 3 mesačne dieťa začalo zrazu malo jesť ? U lekára všetko v norme, kaka a cika, neni ospalý a smeje sa. Každé kŕmenie je však boj a rev. Vypije ledva 600 ml. Pred tým úplne v pohode 1000 ml. Len keď fľašu vidí, tak koniec. Očividne to má kŕmenie spojené s niečím nepríjemným. Ale ako mu pomôcť ? U lekára som bola tri krát. Trvá to už týždeň. Priberá v priemere 130 g na týždeň. Ale tento štrajk sa na váhe ešte asi len ukáže.

Prosím. Poraďte mi. Som zúfalá. Iba chcem podotknúť, že ho nenútim jesť, ale keď reve ako pavian a je hladný ? Ja neviem, čo mám robiť. Dávam mu iba keď začne byť hladný (každé tri hodiny). Mám mu ponúkať častejšie ?

diamond007
9. jún 2022

Kriste rob podľa neho... Áno v Tom veku veľakrát odmietajú, tak spapa menej .. ubudne z neho? Mne v Tom období dieťa pribrali dvesto gramov na mesiac a neriešila som. Keď ho nútia nasilu tak sa to ani nezlepší...
Z čoho si zúfalá ??? Že menej zje??? To vážne toto budeš riešiť každý jeho HLT celý zivot? Nie je to predsa tovarna. Ponukni, ak nechce, nie je hladný a dáš za hodinu. 😶

autor
9. jún 2022

@diamond007 o bože, presne takýto komentár som potrebovala 💆🏼‍♀️

autor
9. jún 2022

@diamond007 podľa teba keď reve a je hladný, ale zároveň nechce jesť? Čo by si ty robila ? Povedz mi prosím ťa, lebo ja fakt neviem a áno, som zúfalá a unavená

miskamicha
9. jún 2022

Ahoj. Mam to podobne az na to ze moja ma 6 mes a ked jej dam flasu s UM do us tak spusti rev..skusala som vsetko a pomaha iba fitlopta. Ale nerob to lebo babo si zvykne. Ked vypije aspon 600 je to ok 🙂 hlavne nech nechudne. Ponukaj aj cajik alebo vodu

diamond007
9. jún 2022

Ale on papa, nehladuje a to je rozdiel. Keby hladoval by si mohla byť zúfalá. Ja pochybujem že plače od hladu. Skús ho nosiť na rukách, potrebuje kontakt. Už je vnímavé dieťa.

autor
9. jún 2022

@miskamicha nechce vôbec, ani vodu ani čaj. Je alergický, keď mu len dám fľašku. Spusti rev. Katastrofa. Ale pritom reve, je si ruky, proste viem, že je hladný. Rozmýšľala som, či ho neboli hrdlo, alebo nejaký reflux. Neviem no a teraz tie teplá ešte a on nechce pit.

miskamicha
9. jún 2022

Skus inu flasu. Vyskusaj nejake z DM hoc aj pre deti 9-12 mes s takym sosacikom

svetlonos
9. jún 2022

Ahoj, vyskusaj mu dat mlieko striekackou. Ma uplne iny tvar sko flasa, snad ho to zaujme 🙂 A mozno zmenit mlieko ? Vela zdaru vam prajem

marianarem
9. jún 2022

Moj toto robil kvoli refluxu, asi ho bolel pazerak. Casto sme boli s krmenim uspesnejsi v spanku alebo polospanku. A casto plakal 10-20 minut, ja som to nevzdala, ponukala raz za par minut a nakoniec sa mu nejako podarilo zacat a potom uz potiahol. Bola to bieda, ale mnozstvo potrebne na prezitie si vzdy nejako dal.