Nedojčenie = zlá mama

22. apr 2022

Mam vylev.... Mam doma bábätko a staršie dieťa a veru nezvladala som to stále mat malé na prsníku staršie dieťa som nevidela poldna lebo vkuse okolo malého behať a vždy tasit prsník tak som sa rozhodla odsavat a kŕmiť tak ale už je stále menej a menej mlieka prsníky mam naliate a bola som pýtať aby mi zastavili lakataciu ani jeden lekár nezastaví zevraj som zlá matka úplne ma odbili ze nue som schopná dojčiť...... Svoje deti milujem najviac na svete ale jednoducho to nezvládam robiť všetko dookola keďže som na to sama a nikto to nechápe hneď to robí zo mňa zlu matku?
Moje prvé bolo kojene 3 mesiace a našťastie je zdravý ako repa....
A ani mi nič nedali ako to mam zastaviť nič proste ma odbili

gabika128
22. apr 2022

Prsia som zviazala a odsavala menej a menej. Ja som si ich dala do dvoch extra úzkych športových podprseniek. A nie, nie si zlá mama.

erikavasilova
22. apr 2022

Ja keď počujem vetu " kojíš, čože nie ? " žila mi na krku vyskakuje
Ako keby celý život dieťata závisí od kojenia ...

lienocka44
22. apr 2022

ahoj..skus ist za gynekologom...a nie si zla mama, konaj tak, na co sa citis..

mima172
22. apr 2022

Nie nerobí to z teba zlú matku 🙂 Ja som nekojila vôbec (chcela som, no nemala som vôbec mlieko) a nemyslím si, že som zlá mama. Keby aj kojím, tak dovtedy pokiaľ je to benefit pre obe strany. Pevne verím, že sem nezablúdi mafia alias Mamila, lebo ťa zdeptajú ešte viac 😏 Spokojná mama = spokojné deti.

autor
22. apr 2022

Mne stačilo ako ma teraz zdeptali lekári na Gyn to bol otrasné pozerali sa na mňa ako na kravu aká som neschopná čiže mamila mi už asi viac neublíži........
Ja nechápem 🤷‍♂️ keby mam pomoc ze niekto za mňa navarí uprace a postará sa o staršie tak fajn budme ju mat na cicku každú polhodinu ale takto však ja som. Bola nervózna ako pes a potom aj mala.....

marisoul
22. apr 2022

Dojčenie z teba neurobí zlú mamu a keď toto počujem, zvlast od chlapov, tak mám chuť im dať s mokrou handrou po čele.
Dojčenie nie je meritko dobrej/ zlej mamy. Láska ano.

hama007
22. apr 2022

Prvú dcéru som dojčila 2,5 roka. Mlieka som mala až až.
Druhu dcéru som chcela dojčiť. Narodila sa veľká, mlieka málo, z pôrodnice mám traumu. V nemocke som si odsala 150 ml mlieka. Odvtedy mi išlo veeeeľmi málo. Stále keď sa mi naliali prsia tak mi začínal zápal, neskutočná bolesť, triaška, zvýšená teplota, úplne vyčerpaná + týždeň čo som prišla domov sme chytili coronu.
Kojila som potom už len mesiac a to len "rekreačne". Potom som s tým úplne sekla. Absolútne si to nevyčítam. Svokra sa pokúšala, nepochodila.
Som spokojná, dcéra tiež. 👌
Výsledok = rob jak ty chceš, nie ako okolie povie ✌️

suzitok
22. apr 2022

Ja to napíšem takto, uznavam dojcenie, minimálne jeden rok urcite...ale ked niekto ma pocit, ze to nechce, alebo nezvláda, absolútneho neodsudzujem rozhodnutie prestat stym...skor ma zaraza ten prístup, proste ked dojcit nechces, tak ti ten lekar ma pomoct a laktaciu zastavit...
Si dobra mama! Nechápem ako moze jeden lekar sudit na zaklade toho, ci zena dojci, alebo nie...skus si prsia sťahovať, mnet to pomohlo

kiki68
22. apr 2022

Nie si zla matka, to uz co je. Proste nedojcis a hotovo. Dieta papa mlieko a nie je hladne. Anciasa taketo reci mat na nejaku mamicku. Normalne by som mu jednu pleskla.
A ked to chces zastavit tak vraj pit salviovy caj casto a pod horucou sprchou vymackat zvysok mlieka. Ja kojim 21 mes a v zivote by som si ziadnej z nas nedovolila pindat do kojenia.

didi2102
22. apr 2022

Chod do lekárne a pýtaj niečo na zastavenie,sú také homeopatiká,také mini guličky, ja som kojila dve deti dlho , ale si taká istá mama ako ja a mnohé iné,rob ako chces ty , kojenie nieje ukazovateľom ničoho a nezaručuje ani imunitu

luccija
22. apr 2022

To Ťa gynekológ poslal preč?kúp si homeopatiká a zviaz prsia a odsaj len do úľavy nech nebolia...
Je to tvoje telo, dieťa tvoje rozhodnutie...kašli na to

dzulli1980
22. apr 2022

Sa mi nechce veriť, že by Ti lekár odmietol pichnúť injekciu na zastavenie laktácie ... ja som kojila 5 týždňov, nešlo mi to, nejak som sa v tom nenašla, dcéra revala od hladu ja som revala od bezmocnosti s ňou, aj napriek výhradám pediatričky som prešla na UM a bol svätý pokoj ... a nie, necítim sa byť preto zlá matka.

ibrunova
22. apr 2022

Aj ja som prestala, presne pre toto, ale nikomu som to nehlásila, ani som si nič nedala, prestala som , potom zo dva dni som jemne odsala, a potom to samo prešlo.

tatiana_84
22. apr 2022

Určite nie si zlá matka. Ako môže niekto hodnotiť matku na základe toho, či kojí alebo nie. Ja som tiež prestala kojiť syna z dôvodu, že bol celé noci a dni na prsiach a už som to nezvládala psychicky, fyzicky. Bol už aj veľký mal viac ako rok, ale aj tak som sa cítila hrozne pri predstave, že odstavujem a odstavila som až keď som s tým bola aj vnútorne vyrovnaná.
Strčila malému flašu. Keď som prestala kojit odsavala som a frekvenciu odsavania znizovala.
Prvy syn sa v jeho veku odstavil sam v 13.mesiacoch- prestal chciet-dodnes tomu nechapem🤷‍♀️

autor
22. apr 2022

Takto napíšem to ako to je.... Narodila sa kojenie úžasné zlatucke to bolo ako papala ale len do doby v nemocnici keď mi navarili odniesli, popratali a môj deň bol čisto len o tom aby som sa venovala maličkej, zlom prišiel keď sme prišli domov, mam doma muža ale čo z toho navariť, popratat, oprať, nakojit pomojkat a do toho starší syn bol odstrceny lebo co keď vkuse kojím videla som aj na ňom ze mu to vadí nedá sa to jednoducho tak tak som odsavala a ide stále menej a menej, ale boli ma už tak som išla na Gyn do nemocky a tam ma dvaja lekári odmietli ze mi nič nedajú ze je to môj problém ze si mam to riešiť zo svojou gynekologickou..... Nie nepodali mi nič ešte boli otrasný ako som si to mohla dovoliť ju ďalej nedojcit čiže sa cítim mizerne.....

ivetta1234
22. apr 2022

umh no šak urob ako uznáš za vhodné ale nie je skôr problém s manažmentom celkovo? Máš manžela ale vraviš že nič z toho...taktiež dieťa nemusíš mať non-stop na prse, no neviem...zdá sa že je tam toho viacej

andrea_82
22. apr 2022

ja som absolvovala 2 x IVF, amniocentézu, po pôrode 2 x zašívanie a keby mi niekto povedal, že preto, že nekojím, tak som zlá matka, tak ho pošlem do horúcich pekiel. Syn je zdravší ako netere, ktoré boli kojené rok. Takže nemaj výčitky, si dobrá mama, sunar vymysleli na to, aby deťom nič nechýbalo. Najdôležitejšia je spokojná mama, potom bude spokojné aj bábo.
Na druhej strane, ak chceš kojiť, tak si zaslúžiš pomoc. Nemohol by ti pomôcť ešte niekto iný? Niekto, kto by staršie dieťa zobral na víkend a ty by si sa mohla ukľudniť a venovať sa iba mladšiemu? Niekto, kto by ti pomohol s domácnosťou?

luccija
22. apr 2022

Áno, ma to riešiť tvoj gynekológ.Nechces to vyskúšať prvé dni po pôrode sú stresové, dieťa môžeš kokoti pri staršom,možno sa potrebuješ iba ukľudniť a nabehnúť na systém.Ci si rozhodnutá?

777januska777
22. apr 2022

No a prečo si nešla za svojou gynekologickou hneď? Akoze také veci sa majú riešiť so svojou gynekologickou u ktorej máš kartu. Neviem ci toto je vec na pohotovosť.

stanka_s
22. apr 2022

Tak potom som "zlá mama" dvom deťom. Syna som dojčila 6 týždňov, bol to boj, malý veľa plakal, bol hladný, nech som robila čokoľvek mlieka bolo minimum. Na 6t. poradni lekárka nariadila UM a každý spokojný, dieťa nebolo vôbec choré, menej ako deti kamarátok, ktoré boli dojčené. Druhé dieťa, predčasný pôrod, dieťa 2 t. v inkubátore, ja po cisárkom, tiež sa to poriadne nerozbehlo, odsávanie po kvapkách v pôrodnici, aj tak ju museli dokrmovať a doma som nás už netrápila, UM a spokojné sme boli obe. Diskusiu som nečítala, len moju skúsenosť. Hlavu hore, nie si v tom sama 🙂 Byť dobrou mamou vôbec nesúvisí či sme svoje deti dojčili alebo nie a to už z akéhokoľvek dôvodu 😉

ivetta1234
22. apr 2022

@luccija dobrý preklep 😂

marianarem
22. apr 2022

Ja som nekojila vobec a ako zla mama sa kvoli tomu necitim. Podla mna si sa rozhodla dobre, lebo si dala prednost tomu, aby tvoje deti mali pritomnu, vladajucu a kludnejsiu mamu. To potrebuju zo vsetkeho najviac a u mna je toto najvacsia priorita od zaciatku materstva.

mariejenka
22. apr 2022

Nie si zlá mama, a to ti pisem taká,co prvé dojcila do 3 rokov,a druhe dojcim este ,ma 1 a 7 mes., a plánujem do 2 rokov. S dojcenim som u oboch mala problém,a s druhým presne to co ty...vzdy pri novorodencovi, starší mal 4 roky,uz co to samostatný ale stále dieťa. Prvy pol rok,to bolo o hubu! Navyse lockdowny, starší doma. Muz v robote. Cize .. prosím ta, nedaj si nakukat nic ze si zlá, skrátka sprav tak aby si ty bola v pohode a aj deti.

lucijalucy
22. apr 2022

Ja som si tri mesiace len odsávala mlieko a dávala cez fľašu. Gynekológ nezabudol poznamenať, že "ale jeho dcéra dojčila 2,5 roka a čo toto má byť..". 100 čertov do mňa, tak som naňho zvýšila hlas, že ja nie som našťastie jeho milá dcéra, že ma absolútne nezaujíma a či ich to ako lekárov baví takto matkám dávať pocit, že sú neschopné a porovnávajú. Že či je zlá matka tá, čo nemá vôbec mlieko alebo z akýchkoľvek dôvodov nedojčí. Povedal, že čo som drzá, tak som mu vysvetlila, že to on je drzý a je moja osobná vec prečo nedojčím. Neznášam taký prístup a už vôbec nie od lekárov. Človek čaká profesionalitu a dostane reakciu a odsúdenie hodné MK 🤦🏻‍♀️😂

autor
22. apr 2022

Dakujemm dievčatá za podporu 💕🧡

misinka0611
22. apr 2022

Čím menej budeš kojiť tým menej mlieka sa ti bude tvoriť. Prejdi na UM a v prípade naliatych pŕs odstriekaj do úľavy len.

Lekarov, ľudí okolo seba nerieš, niektorí sú tým posadnutí. Podstatná si ty! Tvoje pocity! Ani jeden z tých ľudí nepríde k tebe domov a nepomôže ti, ale zdeptať vedia kvalitne. S nikým nerozoberaj tu tému, odpovedz jednoducho stručne a prejdi na niečo iné. Nikdy nenechaj aby sa ta reči ľudí dotkli. Jedným uchom dnu druhým von a odpoved na tvoju otázku. Nie niesi zlá matka a nie tvoje deti nebudú choré z UM. Tvoje deti potrebujú vyrovnanú mamu a keď vďaka UM budeš v pohode smelo do toho 🙂

gertys
22. apr 2022

NIE SI ZLA MATKA!!! Si dobra matka lebo sa zaujimas o obe svoje deti a neodstrkujes starsie a neuprednostnujes mladsie. V tomto veku to deti vnimaju intenzivne. Nic ss nestane ked nebudes kojit. Ani ja nekojim a vobec mi to nevadi. Moje dieta je krasne zive a zdrave. Kartu si od lekara vezmi a chod k normalnemu lekarovi. Ja by som sa osobne asi nezdrzala a povedala mu zopar vulgarizmov. Kojenie NIE JE to najdolezitejsie na svete aj ked premotivovne bio matky ziju len pre kojenie 😂 Ak to tak citis tak sa vykasli na kojenie a venuj sa svojim detom. Nemozes mat decko 24/7 na cicke. To z teba rozhodne dobru matku neurobi. Kojenie je najzdravsie to nikto nepopiera ale nie najdolezitejsie. UM su uz tak kvalitne spracovane ze ej to takmer jedno. Vyhodou kojenia je ze je to zadarmo ale pre mna to je tak vsetko 🙂

diamond007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkovagabicka
22. apr 2022

Ja som kojila 4 dni v pôrodnici a tak má to bolelo že som doma odmietla … asi 5 mesiacov sim len odsavala a dávala z fľaše plus do mrazaka,, kým bolo bolo a potom sme prešli na umelé mlieko.. tiez som mala stavy že čo som za matku ale prešlo to.. obe sme boli spokojne a je to moja vec.. držím palce aby si sa cítila v pohode z tvojho rozhodnutia a aby si okolie mala u prdele 😀 teraz cakam druhé babo a už teraz mám des z celého kojenia

misinka0611
22. apr 2022

@diamond007 Myslím že toto zoberieš ako blby komentár podľa toho čo si napísala nemusíš citat možno si to prečítajú iné ktorých sa dotklo čo si napísala no.. áno prajes si zdraženie na 50€ veď jasne nech ženy ako autorka trpia ďalej.. nech idú cez mŕtvoly a rovno nech sú v strese celý čas nevrle, druhé dieťa nervózne nech koja a plaču pri tom rovno .. lebo ved na tu “ pixlu “ mlieka nemajú peniaze. Tlieskam.