Kŕmenie 4-dňového bábätka umelým mliekom

16. jún 2023

Baby poraďte. Mám 4 dňové bábätko, kojiť nemôžem, takže sme na UM Nutrilon. V pôrodnici sme mali už hotové mliečka, na doma som kúpila sušené. Malá vypije každé 2,5-3hodiny cca 30-40ml mliečka, niekedy viac, niekedy menej. Kúpili sme Lucku dojčenskú vodu. Môžem si zarobiť do fľaše 1 dávku (tých 100ml ako píše na obale) a vypije to na 3x? Lebo neviem, ako urobiť len 30ml, keď na obale píše, že 1 dávka je 100ml z 3 odmeriek... Ale píše spotrebovať do 2 hodín...bude vadit, keď jej to dám na viackrát? Ale to by som zohrievala viackrát no...poraďte 😥

viestta
16. jún 2023

urobis jednu davku z 1 odmerky a 30 ml vody

sajmonka_1216
16. jún 2023

isto to nedávaj na viackrát.. ja som to raz skúsila a potom som ochutnala a už to bolo kyslé... hlavne nie takému maličkému..
ako hovorí @viestta ... vypočítaj si to, odmeraj takú dávku a urob menšiu

autor
16. jún 2023

@viestta No viem, ze aj tu funguje základná matematika 😀 ale ona niekedy aj trochu viac nez 30ml vypije, sem tam da aj 45, teraz vypila napriklad 50... Tak by sa hodilo nejake optimálne množstvo, ktore moze potom dopiť...aby som to nemusela robit vkuse a zase ani vylievať

simca06022011
16. jún 2023

1 zarovnana odmerka do 30ml vody. voda staci aj prevarena a vychladnuta, ale v klude teda mozes aj lucku. Ked vypije niekedy to a niekedy to, urob 60ml.. a zvysok vyhodis. Videla som pri vacsom babatku aj to ze to ohrievali, ale ja pri par dnovom dietai by som to vobec neriskovala. Neohrievaj to uz potom.. tych 5-10ml co nebodaj nevypije, prezijes...

sally001
16. jún 2023

Vodu by som jej na tvojom mieste prevarila ak nechceš aby ju trápilo bruško.... ja som prevarala do 4 mesiaca dokiaľ nezačala papat

autor
16. jún 2023

Len mi bolo ľúto no vylievať to mliečko...ale asi inak to nepôjde... Zase aby ju nebolelo bruško🙈

autor
16. jún 2023

@sally001 Na čo, keď dojčenská voda je na to určená? Je to potrebné?

sajmonka_1216
16. jún 2023

tak ked 10ml vyleješ, to nie je taká katastrofa, ako by si vyliala 50 napr.. viem, že to mlieko je lacné, ale tak ide o dieťa.. 🙂

sally001
16. jún 2023

Áno odporúčajú to do 1 roka ja som prevarala 4 mesiace len... niekto neprevara vôbec...ale aspoň sme nemali koliky

viestta
16. jún 2023

bue jej malo, dorobis dalsich 30 ml, alebo sprav rovno 60

mogaa
16. jún 2023

tak račej vyliať UM ako dať bábätku skysnuté....

cyberk
16. jún 2023

ja som vzdy robievala o 10ml viac ako tu najvacsiu davku ktoru mi vypila, aby mala vzdy rezervu ak by chcela viac 🙂 no, zial, aj mna bolelo, ked som musela vylievat, ale lepsie ako narychlo v strede noci zarabat dalsiu davku lebo prvu hned vypila :D (vedela dat patricne najavo, ze mi to dlho trva :DD)

konikkon
16. jún 2023

@sally001 prosím ťa, ty prevaras Lucku, ktorá je už prevarena? To môžeš otočiť kohutikom doma a tú vodu prevariť. Ja nerypem, len má skutočne zaujíma, prečo niektoré mamičky kupujú dojčenskú vodu, keď ju potom prevaraju.

svetlonos
16. jún 2023

Inak neviem ako teraz ale Lucka mala v potravinarskyh testoch dost zle vysledky medzi dojcenskymi vodami. Ja ked som obcas dala UM, pouzila som normalnu prevarenu vodu z vodovodu. Pokial sme boli niekde autom, mala som so sebou dojcensku, niekedy uz zarobene hotove mleko - da sa kupit (hipp).
Koliky mal ci z materskeho mlienka, dojcenskej aj normalnej vody s um...
Autorka,
1,5 odmerky prasku a 50ml vody 🙂 Zial budes vylievat ale lepsie ako stresovat koli chybajucim 10ml a rychlo pri placucom mimi dorabat.

lalala94
16. jún 2023

Dojčenskú vodu nemusíš prevárať.

luliu
16. jún 2023

Mlieko treba robiť čerstvé, určite nie dávať na viackrát

simona1306
16. jún 2023

@svetlonos ja iba k tym zlym vysledkom .... ked sme si davali robit rozbor vody v studni ( robil nam to jeden znamy ) , tak len tak pre zaujimavost nam spravil aj z kohutika a aj z dojcenskej vody. No po tom vysledku co som videla, som dojcensku vodu uz nikdy nekupila, pretoze v porovnani s vodou z tocky to bol cisty humus :D ale tak zas na druhej strane, nechcem hanit dojcenske vody, niekto kto ma studnu, alebo velmi zlu vodu, verim, ze radsej da dojcensku.

svetlonos
16. jún 2023

@simona1306
ano urcite. Ja som tiez nazoru, ze z tocky je lepsia ako z flase, kde stoji bohvieako dlho a este za akych podmienok. Kolkokrat vystavena v tom plaste vysokym teplotam a podobne.
Teda jasne ze treba tu vodu z tocky dat sem tam otestovat, ale je aspom v pohybe a nestoji. A dobra voda zo studne, tam ani biet o com 🙂

nevenka
16. jún 2023

@simona1306 no susedovci u nasich vrtali 40 m studnu, celkovo tam su veeelke problemy s vodou. No a co, ked to vsetko zaplatili a dali spravit rozbor? Dusicnany prekroceny limit. Takze babatkam kupovala dojcensku vodu. Ja som tiez nedavala a doteraz nedavam detom vodu u nasich, maju sice fajn vodu, ale ked viac prsi, tak do rezervoara im zhora natecie a je kalna...😬. Nikdy sa nikomu nic nestalo, mama z toho vari, ale piju teda mineralky, no...je to tam bieda a este je tej vody aj malo. Vodovodu sa nedoziju uz.
Jo a v meste davam normalne z kohutika, ked robim prikrm malej dojcenej, tak dam tu neprevarenu dojcensku, len ohrejem na 38 stupnov.
Toto s tou vodou sa neda zovseobecnovat.

00momo
17. jún 2023

@sally001 my sme prevarame vodu do teraz. A maleho trapili koliky do 8 mesiacov. A maly bude mať 2 roky.

123miaa123
17. jún 2023

Zarobené mliečko môže stať max 2hod potom ho treba vyliať a keďže papa každé 2.5-3h neriskovala by som a spravila by som naraz 60 ml a zvyšok po 2h vyliala

river_song
17. jún 2023

Ja som vzdy zarobila tak, aby niečo ostalo. Inak postupne každým dňom vypije viac a viac, mne to v pôrodnici povedala sestrička tak, že koľko má dní, toľko ml cca vypije. Cize ak ma 4 dni, 40ml, 5 dni 50ml atď, samozrejme to nepojde takto donekonečna, ale ustali sa to na nejaku dobu na nejakom čísle.. a potom zas pediatricka mi povedala ze mám robiť tak, aby mi nevypila fľašku doprazna, lebo to znamena ze je ešte hladna.. cize vzdy aby trosku ostalo a tym budem mat istotu ze si dala koľko potrebovala.. a ze malé dieťa sa prejest nevie. Koľko chce, toľko dostane.. ja som sa tohoto držala

juliacenc
17. jún 2023

1 odmerka 30ml vody

aknamorka22
17. jún 2023

Ja som mala v dzbane prevarenu vychladenú vodu a miešala som s horucou. Pomer cca 20ml studenej a 10ml horúcej. Normálne tocka z kohútika, ziadna dojčenská. Jedna odmerka je na 30ml vody. Ked som urobila malo a dieťa ešte chcelo, dorobila som odmerku. Ked som urobila veľa, počkala som po odgrgnuti a keď dieťa nechcelo, vyliala som 🙂

sally001
17. jún 2023

@konikkon nie neprevarqm ale keď som mala doma bábätko tak prvé 4 mesiace som prevarala keby poriadne čítaš tak nemusíš rypat👍

konikkon
18. jún 2023

@sally001 z akého dôvodu si prevarala dojčenskú vodu?

tramtada31
18. jún 2023

@konikkon nám pediatrička tvrdila, že lucku treba prevarat

sally001
19. jún 2023

@konikkon aby som predisla kolikam

konikkon
20. jún 2023

@sally001 ahaa. V neprevarenej dojčenskej vode čo spôsobuje koliky? 🧐

sally001
20. jún 2023

@konikkon nemusí ale tak racej pre dobro babetka som prevarala... nechápem načo riešiš ved keď nechceš neprevaraj🤣