Kedy nahradiť umelé mlieko kravským mliekom?

29. jún 2023

Dcérka už mala 20 mesiacov, od narodenia je na UM (Beba comfort), pekne prospieva, ma 15kg, vzrastovo je kúsok väčšia ako rovesníci, co si všímam detičky na ihrisku.. Normálne jedlo už dávno papa, s ničím nemá problém. Uz len na večer pred spaním jej dávam UM, vypije 210ml, v noci sa na hlad ani smäd nebudi. Uvažujem ale, ze ci už môžeme prejsť na kravské mlieko plnotučné (3,5%), namiesto tohto umelého. Ja viem ze v umelom sú vitamíny, probiotika, atď, ale myslím ze všetko potrebne ma v strave, každy deň má zeleninu, ovocie, mäso, proteínov ma celkom dosť z tvarohu a jogurtov.. Kedy ste vy takto prešli na "obyčajne" mlieko? A ako to fungovalo, ako si dieta zvyklo? ĎAKUJEM

alisaela
29. jún 2023

Po roku , takže kľudne.

lorin29
29. jún 2023

Kľudne môžeš dávať už 😊

autor
29. jún 2023

A vy deťom už dávate takto toto mlieko? Ale dúfam ze jej môžem dať len zohriate to mlieko, bez medu ci cukru ci granka... 😂

vamajka
29. jún 2023

Kludne mozes, mojmu to UM tak chutilo, ze ho pil do 3 r.

mimi3008
29. jún 2023

Po roku. Obe nase deti pili po roku sucasne MM aj kravske

lorin29
29. jún 2023

Ja nemôžem pretože je silná alergička ale keby mohla a mala by plnohodnotnú stravu tak jej dám 😊... A čisté bez medu a granka.. Nie som moc zástanca prisladzania

tosomja
29. jún 2023

V 1,5r som dala kravské, ani si nevšimla zmenu. Aj to omylom, lebo staršiemu som chcela dať. Odvtedy pije kravské. Zohriate v mikrovlnke, netreba dochucovať. 😃

andreatytler
29. jún 2023

@vamajka Nas syn ma 3.5 a stale pije umele pred spanim. Kravske mu nikdy nechutilo. A ja som tomu rada. Podla mna je umele ovela zdravsie ako kravske.

autor
1. júl 2023

A ešte sa vás opýtam, ze to obyčajne mlieko dávate deťom do tých istých flasiek, v ktorých mali um/mm? Alebo ste kúpili nove? A treba to stále dávať sterilizovať?

beata_k
1. júl 2023

A potrebuje to UM na vecer? Bo kravske nema ziadnu pridanu hodnotu. Akurat jej na vecer zatazi zaludok.

autor
1. júl 2023

No, neviem, beriem to ako taky rituál ze ma, po kúpaní a oblečení pyžama, ešte som neskúšala vynechať mlieko večer úplne... A zatiaľ ho ani neodmieta, vždy si dá a vždy vypije cely objem

00kvetinka00
1. júl 2023

Fúú presne si nepamätám mala mala viac ako rok ... od prvých príkazov som dávala kravské preverené...... takže už ho mala v strave .... prešli sme na 3ku um nutrilon to už je aj s príchuťou...... no mala dáko štrajkovala a mne sa nechcelo drahe mlieko dávať do dresu keď nedoplatok

Tak som sa naštvalo a dávala jej na striedačku kravské len v mikrovlnke zahráte..... ako 1,5r sa úplne odsatvila od mlieka ale zas jogurty ho veľkom jedla domáce (chvíľku som skúšala aj mlieko s medom alebo grantov no neúspešne ona na sladké nieje)