Hľadám kvalitný ohrievač na mlieko

elementissa
3. júl 2019

Ahojte dievčatá (a chlapci, ak tu nejakí sú). Hľadám KVALITNY ohrievač na mlieko. Na heureke a mall.sk som našla barsco, ale skoro nič nemá recenzie a ten Avent je podľa recenzií totálny prepadák. Veľa ľudí sa sťažovalo, že na najnižšom ohreve to zohrieva mlieko na 42 stupňov a potom musia ešte niekoľko minút ako blbci stať pri tej fľaši a kontrolovať teplomerom, kým to zlezie na 36....no pri revucom dieťati v noci fakt ideál.
Viete mi z vlastnej alebo aj pocutej skúsenosti poradiť taky ohrievač, ktorý viem nastaviť na presnú teplotu ohrevu? Ze nastavím si tam, že chcem, aby mi to ohrialo na 36, tak pri 36 to zasvieti, zapipa alebo hocijako inak ma to upozorni, že hotovo?
Určite nechcem kupovať "rýchlovarnú kanvicu" za 20€, ktorá mi mlieko síce zohreje, ale musím sledovat jeho teplotu. To takú istú službu mi spraví aj kastról z vodou a to nepovažujem za uľahčenie života. Ak máte hocijaké skúsenosti, sem s nimi. Ďakujem 🙏🙏🙏
#ohrievac flias

sapetka
4. júl 2019

@elementissa my sme pouzivali avent na ohrev materskeho mlieka a boli sme spokojni.. tak neviem tetaz pije normalne mlieko uz a pouzivala by som dalej avent ale zabudli sme ho na svk🤷‍♀️

sapetka
4. júl 2019

@elementissa ak ho chces na umele mlieko tak ti je zbytocne a kup si radsej konvicu s nastavenim teploty

layla12
4. júl 2019

@elementissa Ja mám tento https://m.alza.sk/maxi/beurer-by-52-d2268772.htm. dá sa nastaviť presná teplota, ktorú má udržiavať ( ja v ňom nechávam fľašu s vodou na udržiavacom režime na 40°,do vody zarobím mlieko keď treba a postavím opäť novú vodu ktorú opäť ohreje na 40.) Má aj režim rychloohrev, tam nastavis minúty podľa objemu vody -ohreje a vypne.

elementissa
autor
4. júl 2019

@sapetka ďakujem. Na materské to chcem. Obávam sa celkom toho aventu, lebo hoci som naň čítala aj dobre recenzie, väčšia cast boli zle, typu, že rovnakú službu by spravila aj varná kanvica, lebo aj tak bolo teplomerom nutné merať teplotu mlieka, že to na najnižšom ohreve zohrievalo na 42 stupňov a bolo zas treba čakať, kým mlieko vychladne, že ten termostat sa kazil - napríklad nechali si termostat nastavený na 40 stupňov, aby bola voda vnútri stále 40 stupňová a ze namiesto udržiavania teploty to haprovalo... Možno to boli len nejaké chybne kusy, ale pri týchto aventoch mam pocit, že človek si z väčšej časti platí za značku ako za ozajstnú kvalitu výrobku a to mam skúsenosť s viacerými výrobkami od Philips. Proste hej, svetové meno, tomu prispôsobená cena, ale ta kvalita je porovnateľná aj s výrobkami s oveľa nižších cenových tried. Pri týchto detských aventich to mam len z recenzií, ale doma sme mali viacero spotrebičov Philips a nerobili bohvieaku službu,preto mi je ten avent tak celkovo nesympaticky. Ale ďakujem za recenziu každopádne, možno nakoniec budem od všetkých počuť len samé chvaly a kúpim ho 🙂

elementissa
autor
4. júl 2019

@layla12 ďakujem 🙂 to by mohlo byt super 🙏

zuzanasaskamilos
4. júl 2019

@elementissa ja som ohrievač nepuživala sice som ho mala doma ale presne ako pisu dlho to tvalo tak som to vyriešila kupila som si termosku a tam som mala zohriatu vodu ktora som pužival celi den a ked sa minula alebo už bola vlažna tak som ju zvova zohriala a nepotrebuješ ohrievač a v noci aby som nemusela behat som si to zobrala ku sebe a len zarobila taka je moja rada a skusenost a pri druehj to robim tak isto

sapetka
4. júl 2019

@elementissa neviem si oredstavit v rychlovarnej kanvici ohrievat materkse mlieko ani ziadne ine😮

elementissa
autor
4. júl 2019

@sapetka 🤣🤣🤣 ani ja som si nevedela, ale ta typkyna písala, že potom to robila tak, že zovrela vodu v rychlovarnej kanvici, čakala s teplomerom, kým zaliezla teplota na nejakých 45 stupňov a do otvorenej kanvice šupla fľašu s mliekom a zasa čakala, kým sa mlieko ohrialo. Ľudia sú vynaliezavi 🤷‍♀️

elementissa
autor
4. júl 2019

@zuzanasaskamilos ďakujem, ale to sa predpokladám dá využiť iba pri UM, nie?

zuzanasaskamilos
4. júl 2019

@elementissa ano pri UM ja že davate UM tak oki

layla12
4. júl 2019

@elementissa ja som v tom co som vám dala link ohrievana aj materské lebo pri 40° to vypne, ale to treba plánovať vopred lebo z "chladničky" na 40° to pri 120ml trvá asi 5 minút. Ale ak jedáva ako tak pravidelne tak to proste vopred dáš do ohrievacky, nastavis 40° a necháš tak, ono to zohreje a bude udržiavať. Také 2 hodiny to vie byť v ohrievače na 40° bez problémov ( dlhšie som to neskúšala, len sa nesmie opakovane ohrievať a chladiť samozrejme, čo zohrejes musíš spotrebovať).

sapetka
4. júl 2019

@elementissa boze to je blbost toto

elementissa
autor
4. júl 2019

@sapetka 🤣🤷‍♀️co ti poviem

bam11
14. aug 2019

@elementissa ahoj. Aky ohrievač si nakoniec kúpila? Zatiaľ ohrievam tak ze pre arénu vodu dám do hrnca a zapnem sporák a do toho fľašu s mliekom. Za 4 minúty mam zohriate. Oplatí sa vôbec ten ohrievač?

elementissa
autor
27. okt 2019

@bam11 ahoj, na nakoniec som zohnala na ebayi za pár eur, značka sumgott. Ohrievačka je veľmi dobra, využívam ju ale len na umelé mlieko, ktorým dokrmujem. Moje odsavam a dávam z fľašky (ale nie je ho už dosť) a neohrievam vobec. Syn nie je priebercivy, už v pôrodnici som ho naučila na mlieko izbovej teploty. Prikrm som mu ohrievala len na začiatku - v nemocnici som mala UM v chladničke, tak po vytiahnutí z chladničky išlo do ohrievačky. Teraz v ohrievačke ohrejem vodu na UM (navarím si liter a pol, prelejem do veľkej termosky- tam mam tu vodu dokým ju neminiem-a odtiaľ potom davkujem do flase a ohrievam v ohrievačke pred zarábanim UM. A robím to ako v nemocnici - pripravím si viac a z toho dávam postupne. Malý je zvyknutý na izbovú teplotu, takže potom už neohrievam.
Akože - úplne nahovno postup, ja viem 🤣 vôbec nezarabam mlieko na jednu dávku - z tej jednej fľaše dokrmujem aj pri troch kŕmeniach, aj viac niekedy. Dávam mu ho vlastne "studené", rovnako ako MM (izbová teplota).
Dieťa je šťastné, usmiate, krasne papa, spinka, bruško ho vôbec neboli, koliky nemá, budi sa 2x za noc. Úplný anjel. Aj keď som mu vymyslela iné servírovanie mlieka, ako je v návode na prípravu, ale čo už 🤷‍♀️ ja som taka, zjednoduším si život, keď sa da