Dvojročné dieťa odmieta mlieko

mama4444
23. mar 2023

Dobrý deň. Dieťa doteraz Pilo ráno a večer vždycky 250 ml mlieka veľmi nitrilon. Odkedy bolo choré mi nechce mlieko vôbec piť ( tyzden dotazdu). Raz dva krát si logne alebo da lyzicku jogurtu a už nechce čo sa týka jogurtov alebo syrov mi tiež od tej choroby nejako moc nechce.
Nechcem aby malo malo bielkovin :(
nejaka rada ako to napravit alebo co namiesto takChto vyrovkov?
Pocula som od doktorky ze dieta BY MALO aspon 250ml denne plus jogurt plus syr KAZDY DEN

zuzkaa1991
23. mar 2023

@mama4444 moja pila cca od 2r kravske skuste toto vyskúšať ci bude chciet....co.sa tyka mliečnych moja doteraz neje raz za cas si da syr max ma mlieko vecer ma cerstvo 5r nechyba jej nic berie vitamíny som rada ze na 4.5r zacala.aspon skusat resp ochutnávat jedla niekto dovtedy jedla ciste cestoviny ciste pecivo...jasne obed mala riadny

marianarem
23. mar 2023

@mama4444 Daj mu teda prestavku s mliekom, ked sa mu tak ziada. Po infekciach sa moze udiat vselico, moze aj docasne vzniknut nejaka intolerancia alebo sa rozhodi travenie. Co sa tyka bielkovin, tak moznych zdrojov je vela - maso, ryby, vajicka, strukoviny, bielkovinovy chlieb, tofu...Co sa tyka vapnika, tak tiez niektore strukoviny, tofu, semienka a oriesky, chia semienka, mak, kel, brokolica....da sa najst vsetko na internete. Dnes ma clovek moznost sa naozaj pestro stravovat, mlieko nie je nutnost.

85miska
23. mar 2023

@mama4444 môj syn má 16 mesiacov a mlieko nepije žiadne od 9mesiacov. Doktorka nič nevravela že bude mať malo niečoho. Je úplne v poriadku.

zorkahorka
23. mar 2023

A to ti este pilo umele mlieko? Hm. Tak skus skatulove alebo termixy, pribinaciky, ak teda odmieta jogurty.
Moze byt mliekom presytene a potrebuje prestavku
Nikdy som nebazirovala na kazdodennej nutnosti mat mlueko alebo mluecny vyrobok. No tak ho semtam nebude mat

lucik194
24. mar 2023

mlieko 2r vobec nemusi pit......
davat treba jogurty, tvrde syry, maslo, smotana..... to uplne staci

januska12323
24. mar 2023

Dvojročné pilo umelé mlieko? Dávaj pestrú stravu, nič sa nestane keď už bude bez mlieka.