Ako ste odnaučili 2-ročné dieťa piť v noci mlieko?

ona303
3. apr 2023

Prosím vás dajte tip ako ste odnaučili vaše cca dvojročné deti piť v noci mlieko. Malý plače až kým mu nedám, vypije pred spaním cca 200ml potom okolo 2-3h 180ml a ešte si niekedy pyta raz tak mu dám cca 120ml. Potom mame problém s raňajkami a trochu aj s obedom, zje malinko. Voda v noci nepomáha. Proste plače až kým mu to mlieko nedám. Už ma to štve lebo potom plnohodnodne neje cez deň.

ivangeline
3. apr 2023

Postupne znizovat davku a riedit. Napr tyzden namiesto 200 davat 180... O 20ml menej. A ked si nevsimne zmenu,dalsi tyzden zas o cosi menej.

beata_k
3. apr 2023

@ona303 Na obed to uz ma davno pretravene. S tym by som to nespajala. Bud znizovat alebo to nechaj tak. On s tym prestane aj bez kriku a placu

mila19
3. apr 2023

Ahoj, riešila som toto iste. Len ja to už dnes vidím s nadhľadom.
Je dieťatko tučné ?
Znižovaním dávky by sa to dalo skúsiť. Lenže asi to nie je len o hlade.
Mne poradili sýtejšiu večeru konkrétne doki, kašovitú.
Ale ani to nepomohlo. Vstával.
Čiže naučené správanie- on ťa potrebuje, prebúdza sa.
Nič nám inak nezaberalo, čaj voda vyskúšané.atď. Môj syn bol reálne fakt asi hladný. Kvôli mliečku dlho nevedel odvyknúť od plienky. Proste piješ=čúraš. Rovnica.
Mne dieťa vstávalo do 3,5roka. A zrazu potom uťalo. Prestal s tým.

fiafia
3. apr 2023

@ona303 prestala sama od seba 😁 dovtedy ako budík na minútu presne sa budila, čaj a voda nepomohli

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkaa1991
3. apr 2023

@ona303 moja ma 5r a obcas sa zobudi....tiez sme mali problém s jedenim tak ako piisu hore davat v noci menej aj 100ml.len nech zaspi....casom to prejde

ivver
3. apr 2023

@ona303 namiesto mlieka v noci dať vodu a potom zrušiť postupne aj to mlieko ráno...😊

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz