Trisomy test alebo genetické sono v Martine

uradnikova
16. okt 2020

Ahojte. Zacinam 14tt a dnes som bola na prvom ultrazvuku. Podla sona dietatko je v poriadku. Kvoli mojmu veku (budem mat 37) som chcela podstupit dalsie vysetrenie kvoli pripadnym genetickym vadam. Amnio sa chcem vyhnut a vzhladom na vek sa obavam, ze ma tam budu posielat. Myslite si, ze v mojom pripade by boli vhodnejsie trisomy testy, alebo staci geneticky ultrazvuk Martine? Viete mi povedat, v ktorom tyzdni najskor sa da urobit? Vdaka

martinka13
16. okt 2020

Ultrazvuk v Martine u MUDr. Grochala

denden77
16. okt 2020

@uradnikova ja som si davala v 12tt Trisomy.. a potom v 22tt morfo sono 😊

uradnikova
autor
16. okt 2020

@denden77 som bola prekvapena, ked mi sestricka povedala, ze o tie trisomy velmi nie je zaujem, ze davno to niekomu nedavali, tak ma napadlo, ci to neprehanan🙃

ukulela
16. okt 2020

@uradnikova ja som bola aj - aj. trisomy ti odhali pripadne geneticke vady (tie, ktore sa zistuju, resp ktore zaplatis - ja somsi dala zaklad - tie tri najcastejsie) a morfo sono (Grocgal) ti zasa vie pozriet, ci su vsetky vnutorne organy OK, cis a dietatko vyvija aj po tento stranke (to ti trisomy neodhali) - za mna teda oba. A boal som rada, lebo potom neskor mi v kombinovanom teste u gyndosa vyslo zvysene riziko downa. ale kedze som mala negativne trisomy a v poriadku sono, mohla som s cistou hlavou odmietnut amnio.

robin30
16. okt 2020

@uradnikova trisomy urcite nie,grochal je top treba ist k nemu ja mam 38a ziadne testy ani len nenapadli mojho lekara

denden77
16. okt 2020

@uradnikova neprehanas.. ja mam zlu skusenost z prveho tehotenstva, cize teraz som si ich dala pri druhom "preventivne".. za mna spokojnost.. nie je to lacne ale za pokoj v dusi mi to stalo 😊

katarinavav
16. okt 2020

@uradnikova trisomy testy ti povedia o genetických vedách a morfologické o vývojových .mne vyšli trisomy ale neodhalili vvch .ak by mal grochal plno je ešte doktor babjak v Žiline veľký odborník na prenatálnu diagnostiku

sara07
16. okt 2020

ja som si dala oboje aj trisomy test aj sono ,najlepšie máš oboje
prípadne fetalecho v košiciach robí také sono

sara07
16. okt 2020

@uradnikova neprehánaš , ono sa to nechce platit ale pre ten klud to stálo

kiki68
16. okt 2020

Ja v 34 treti raz konecne uspesne tehu a nechala som robit nifty test ( je sirsi ako trisomy), Oscar kombinovany Test v 13tt a este morfo v 23tt. Vsetko vyslo dobre a maly sa mi v 35 narodil zdravy.

lujzi812
16. okt 2020

Ja som na konci 17tt, a chystám sa o tri týždne ku Grochalovi, a budúci týždeň do BB, kvôli pozitívnym Triple testom. Ja som ani len netušila, že niečo, ako trisomy existuje..🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

malicka_mysicka
16. okt 2020

@uradnikova ja som bola na trisomy a aj na utz, ale mala som problematicke teho, tak je to asi trochu ine. Ak ta to upokoji, urcite chod na trisomy. Ja odporucam.

lija22
16. okt 2020

aj jedno aj druhe. samozrejme. ani nespekuluj

klementina9
17. okt 2020

Dr.Grochal nie je jediny profi v Martine.
Za mna Doc.Tomáš top

emily23
8. nov 2020

A aky je rozdiel medzi sonom u Grochala a genetickym sonom v nemocnici? Lebo mi bolo povedane,ze Grochal neodhali to co geneticke sono ... sa mi to nezda...

uradnikova
autor
9. nov 2020

@emily23 geneticke sono myslis sono v 12tt?

nitusiak
9. nov 2020

Mne vyšlo vyššie riziko Downovho syndrómu, akurát sme v utorok boli u Grochalu a podľa jeho perami, to na Downa nevyzerá a všetko ostatné je v úplnom poriadku. On je akože fakt mega. Trisomy sme nechceli a amnio tiež nie. Sám Grochal mi povedal, že pri Tom výsledky mám skôr riziko potratu pri Amnio ako to, že budem mať dieťatko s DS 🤷‍♀️ No ak máš stresovať, ak to zmení tvoj názor a bábo by si si potom nechcela nechať, tak sú to len peniaze.

tomikejt
9. nov 2020

Trisomy aj morfo. Trisomy odhalia genetické vady, je to veľa peňazí ale mne to za to stalo.