Pôrodnica Martin a covidová situácia

pauli_cka
7. nov 2021

Ahojte, chcem sa opytat, ci ma niekto z vas aktualnu skusenost s martinskou porodnicou, zaujima ma hlavne to, ci moze byt manzel pri porode a ako to tam celkovo teraz vyzera, kedze ide o cierny okres... Musia mat rodicky rusko/respirator? Návštevy su povolene? Dakujem

nikoleta999
8. nov 2021

@pauli_cka ❗️❗️❗️ AKTUÁLNE OPATRENIA ❗️❗️❗️

Na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Martine zo dňa 25.10.2021 a vzhľadom na vzostup chorobnosti akútnych respiračných ochorení a ochorení COVID-19 na jednotlivých pracoviskách UNM sa s OKAMŽITOU PLATNOSŤOU NARIAĎUJE:

❌ ZÁKAZ NÁVŠTEV na všetkých lôžkových častiach kliník a oddelení UNM až do odvolania

❗️ Prítomnosť blízkej osoby pri pôrode je UMOŽNENÁ v prípade:

📌 ak je osoba otestovaná Ag testom nie starším ako 24 hodín (možnosť otestovania aj na našej klinike za poplatok 5€)

📌ak je osoba otestovaná PCR testom nie starším ako 72 hodín

❗ rodičky, ktoré prídu na pôrod v rámci PLÁNOVANEJ hospitalizácie, sa budú musieť preukázať PCR testom, na ktorý sa môžu objednať cez portál www.korona.gov.sk. Pôrod bude odvedený bez ohľadu na výsledok testu.
Od sprevádzajúcej osoby takýchto rodičiek bude vyžadovaný negatívny PCR test, nie starší ako 72 hodín

Zatial to plati podla tohto…

pauli_cka
autor
8. nov 2021

@nikoleta999 dakujem velmi pekne za info

mischell333
17. dec 2021

@nikoleta999 no. Krása a keby ze sa nestihnem dat otestovať a už som otvorená na 7 prstou... A čakám už tretie bábätko to co tak ma odmietnu ci co hroza

berenika39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mischell333
18. dec 2021

@berenika39 sa pýtam keby ze som už na 7 prstou otvorená tak ako ma budú brať už keď budem na sále.... A nebudem o testovaná

nikoleta999
18. dec 2021

@mischell333 Ver mi, ze otestovana budes hned po prichode… Ja som tam dosla s krvacanim, ktore mi stekalo po nohach a po vysetreni som musela ist na hospitalizaciu, cize mi robili test, az pokial nemali vysledky, tak dovtedy toto krvacanie nikto neriesil, ze mi steka … Ako nahle vyslo, ze som negativna, hned ma zacali uz napichavat a riesit …

lenicka777
18. dec 2021

@nikoleta999 to je sila to fakt?

mischell333
18. dec 2021

@nikoleta999 och joj by som aj porodila na chodbe tak najlepšie tam radšej pôjdem z testom

mischell333
18. dec 2021

@lenicka777 ja osobne si myslím keby ze tam prídem záchranou ma už otestuj v sanitke... Ale sranda by bola velmo ekby že nedaj bože vyndem poz že čo by robili

lenicka777
18. dec 2021

@mischell333 no tak to by som chcela vidieť aj ja ze co by robili ako keby ty si za to mohla... 🙈

mischell333
18. dec 2021

@lenicka777 by ma nechali tak asi ale by si dali skafandre si myslím

mischell333
18. dec 2021

@lenicka777 a po pôrode hneď domou na druhý deň by ma zdekovali si myslim