Pôrodnica Martin

myska_za
16. okt 2021

Ahojte. Rodili ste teraz posledný mesiac niekto v MT? Ako to bolo s oteckom pri pôrode? Ako ste boli celkovo spokojné s prístupom aj na šestonedelí? Museli ste mať respirátor pri pôrode? Ďakujem.

drozdikova
16. okt 2021

@myska_za rodila som mesiac dozadu. Partnera som pri porode nemala ale je možne mat ho pri sebe. Len musi mat urobeny PCR test. A na sestonedeli za mna uplne super.... ja som tam rodila uz druhy krat a keby prislo aj k tretiemu nevaham a idem zas do MT

kath109
16. okt 2021

@myska_za za mňa ako prvorodičku oddelenie šestonedelia nič moc. S babatkom som nevedela vôbec narábať a musela som sa isť prosiť aby mi prišli prvy krat ukazať čo a ako. Ešteže tam bola spolubyvajúca ktorá mi pomohla. Boli to pre mňa velmi stresujuce dni, hlavne keď ako prvé ráno nabehne do izby nahnevaná sestrička bez nálady a odniesla som si to ja. Ale keď vychytáš smenu kde su sestričky zlaté tak je to fajn.

myska_za
autor
17. okt 2021

@drozdikova ja som prvý mala v Žiline a teda aj teraz pri hospitalizácii ma presvedčili že tam nechcem ísť. A keďže som v mt sledovaná na rizikovej tak tam zvažujem aj pôrod. A aj pri prirodzenom musel mat partner pcr test? Nestačí antigen?

drozdikova
17. okt 2021

@myska_za ano. Je potrebny PCR test aj pri prirodzenom. Ja som bola pri prvom tiez sledovana v Mt a uplne super. Ale zas ja to nemam s cim porovnat lebo vsetky vysetrenia som absolvovala v MT. Pri prvom porode sme naraz rodili 3 zilincanky. Teraz pri druhom som tiez lezala na izbe s pani zo Ziliny. Na prijem so mnou prisla pani az z Novych Zamkov..... No ja mam len dobru skusenost.....

myska_za
autor
17. okt 2021

@drozdikova a ako sa vám podarilo trafiť sa s tým pcr testom? 🙈 celkom mám z toho stres aby si nemusel robiť chlap aj 3… 🙄

drozdikova
17. okt 2021

@myska_za ved toto.... mne test urobili hned ako som prisla a partnera som pri porode nemala a ako navsteve mu stacil uz len antigenovy

erika212
17. okt 2021

@myska_za ja som tam rodila pred mesiacom. Rusko som nemusela mať. Ale ja som tam bola už vopred hospitalizovaná. Manžel pri pôrode nebol. A oddelenie šestonedelia bolo super. Všetky sestričky aj lekári a lekárky boli úžasný. A to sme ešte boli dva týždne na jiske. Za mňa top.

nikoleta999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
havranka31
17. okt 2021

@myska_za pcr treba iba pri planovanej hospitalizacii, cize sekcie, planovane vyvolavane porody a pod. Ak prides s tym, ze rodis, tak staci antigen, aj partnerovi. Rusko neviem, ja som mala sekciu, ale potom na izbe nemavaju, len na chodbe ak ides na wecko alebo k navsteve.

myska_za
autor
17. okt 2021

@havranka31 ďakujem pekne 😊 a antigen robia pri prijme alebo si musí urobiť po vlastnej osi?

lorin29
18. okt 2021

@myska_za odd šestonedelia super... Co sa týka neonatologia... Niektoré sestričky by sa mali správať inak.... Podaktore poznámky ktoré vedia žene po pôrode povedať by si mali fakt nechať radšej pre seba

lorin29
18. okt 2021

@myska_za antigen pri príjme a na druhy deň pcr😉

myska_za
autor
18. okt 2021

@lorin29 antigen som myslela pre partnera 🙂

nikoleta999
18. okt 2021

@myska_za Mne odpisali toto
Dobrý deň prajeme,

ako uvádzame na stránke, PCR testy sú u sprevádzajúcich osôb povinné najmä ak ide o plánovanú hospitalizáciu napr. plánovaný cisársky rez

Ak ide o spontánny pôrod, dávame k dispozícii možnosť otestovať antigénovým testom sprevádzajúcu za spomínaných 5 eur

Čo sa týka časov, buď je normálna pracovná doba alebo pohotovostná služba, rozdiel je len v tom, kde sa daných 5 eur pôjde zaplatiť, či na vrátnicu alebo do pokladne

Pekný deň prajeme

ivanita07
18. okt 2021

@myska_za Na fb maju stranku na ktorej o všetkom informuju vola sa Gynekologicko porodnicka klinika martin 🙂

havranka31
19. okt 2021

@myska_za ano na prijme spravia aj partnerovi

spetka358
12. júl 2022

Ahojte, prosím vás o rady a skúsenosti s plánovanou sekciou v pôrodnici v Martine… v ktorom týždni vám naplánovali sekciu a ako to prebiehalo ? A prosím vás mohli ste mať partnera pri sekcii ? A umožnili vám spinal ? Ďakujem 🙏🏼

lorin29
13. júl 2022

@spetka358 ahoj naplánovanú som mala na koniec 38 tt... Ja sa vyjadrím len k celkovej lebo spinal som nemala.. Partner vtedy nemohol byť a ani na jisku nemohol bolo to minulý rok... Pred sekciou som si dala veci do ich vreca.. Hygienické potreby mobil a takéto to ti prinesú potom na jis a obliekla som sa do ich kosele..... Pred sekciou som bola na pôrodnom boxe kde ma vyšetrili ci nie som otvorena spravili monitor, zaviedli kateter (toto bol otras pre mna)... A dali ma na stôl kde mi vydezinfikovali brucho priložila mi masku a už si nepamätám zobudila som sa až na jiske kde mi prišli ukázať malu.... Dá sa spinal pokiaľ nemáš dáke zdr problémy
A poradím ti jedno... Pýtať sa na nohy co najskôr.. Žiadne odkladanie

A ešte čo sa týka doby po cisárskom tak je to klasický 72 hodín ako po normálnom ak je všetko ok

spetka358
13. júl 2022

@lorin29 ďakujem, 2020 som mala akútny cisársky ale nie v Martine a teraz by som chcela byť pri vedomí aby som nemala taký strach… ale super ďakujem za informácie lebo podľa tvojho opisu úplne iný postup … prvýkrát som na nohy mohla ísť až po niekoľkých dňoch a to bolo utrpenie veľké ale tak mala som veľké zdravotné komplikácie tak som zvedavá dúfam, že teraz to bude menej bolieť chcela by som sa rozbehať čo najskôr … 🙏🏼

lorin29
13. júl 2022

@spetka358 ja hneď ako som vstala z narkozy a bola pri mne sestra tak som sa jej na to pýtala to bolo 11doobeda a povedala mi ze večer sa môžem pýtať na nohy tak som sa hneď pýtala... Bolelo to neskutočne to nebudem klamať ale čím skôr sa človek rozhýbe tým lepšie... Na druhý deň som už prešla celú chodbu k výťahu sama

spetka358
14. júl 2022

@lorin29 jeee super, ale tak verím, že kvôli bábätku sa mi bude určite aj lepšie vstávať … ďakujem 🙂)