Operácia slabinového pruhu - detská chirurgia v Martine

kristinatop96
20. sep 2023

Ahojte. Rozhodla som sa pre Martinsku nemocnicu vrámci operacie pruhu v slabine u syna (2.5r). Mate niekto cerstvejsie skúsenosti,ako prebiehala cela hospitalizacia? Budem rada za info. Dakujem 😊 kludne aj ss.

slovakboy
20. sep 2023

@kristinatop96 neviem ako prebieha hospitalizácia, ale mne to v detstve navrhovali operovať a neoperovali, naši boli radi. V dospelosti, keď som chcel viac športovať, pruh ma obmedzoval, musel som ísť na operáciu. Bola len v lokálke. Pokým ja som ešte bolel dva dni po operácii, malí chlapci 2-3 roční už v ten deň behali po nemocničnej chodbe. Teda dvaja tam boli. Vraj to deti oveľa lepšie znášajú.

rachel36a
20. sep 2023

@kristinatop96 naseho operovali v Martine...prisli sme rano na lačno v den operacie, o 12 ho vzali na salu, o 19 sme isli domov

kristinatop96
autor
20. sep 2023

@rachel36a dakujem za info. Kolko mal v tom case rokov? Ked isiel az tak neskor na salu. Lebo ked si predstavim,ze moj by mal byt hladny a smadny tak dlho,tak to bude boj 😄

rachel36a
20. sep 2023

@kristinatop96 mal 5 rokov...

zanet266
25. sep 2023

@kristinatop96 Ahoj,ked ide len o takuto ,, ľahšiu,, operáciu tak ráno prídete, čakáte na operaciu, potom ho vezmu na salu, ty ho pockas v izbe,dovezu ho,po par hodinách mu daju napiť a ak nebude grcat tak idete domov.

lenik223
30. nov 2023

@kristinatop96 ahoj, už ste boli na operácii.?? Môžeš mi napísať viac o Tom ako to prebiehalo?? Aj môjho syna to čaká 🙂

kristinatop96
autor
30. nov 2023

@lenik223 ahoj. Este len ideme koncom decembra. Mali sme ist o tyzden,no prekladalo sa to. Ked tak sa mi potom ozvi do správy,ak budes chciet nejake info 😊

ananasv
17. apr 2024

@kristinatop96 prosim tam je to laparoskopicky?

kristinatop96
autor
17. apr 2024

@ananasv klasicky. Ale nebanujem,jeden mini max 2cm rez v slabine.

ananasv
20. apr 2024

@kristinatop96 to je aj s tou sietkou? a bolo to ok ist hned domov? tu ma babky strasia po narkoze hmed domov je risk. kolko mal vas rokov?

kristinatop96
autor
20. apr 2024

@ananasv nie detom sietku nedavaju,tam sa otvor hernie zosiva k sebe aby to nasledne zrastlo. Je to to iste ako aj pri laparo,tam ide len o sposob vykonu (jeden rez alebo laparo 3 dierkami v bruchu).
Uplne ok,ked sa prebral,najedol sa,vycikal a ani nevedel,ze mu nieco robili. Ta narkoza nie je hlboka a je uplne kratucka,takze bez obav. Pokial by dieta horsie znasalo anestezu /zvracanie atd/,samozrejme z nemocnice vas nevyzenu ak by sa im to nezdalo. Mal 3r.

ananasv
22. apr 2024

@kristinatop96 dakujem