Genetika v Martine - MUDr. Kršiaková

siska266
28. jan 2021

Ahojte prosím Vás absolvovali ste niekto Genetické vyšetrenie páru pred ifv v MA u tejto doktorky?Chcem sa spýtať kde sa nachádza jej ambulancia lebo ma uvedené dve adresy jedna je na Kollarovej a druha na Mudronovej tak neviem kde vlastne... A etse sa chcem spýtať ako prebieha vyšetrenie a koľko sa čaká na výsledky. Dakujem

kaitlin3
29. jan 2021

@siska266 neviem odpovedať viac len to že my ideme k nej o dva týždne ale so synom a kázali na nám Mudronovu 🙂

kochanka2
12. feb 2021

@siska266 Geneticku ambulanciu ma na Mudronovej. A Kollarovu ulicu ma uvedenu asi preto, lebo pracuje aj v nemocnici...

kristinka71
17. feb 2021

@siska266 my sme u nej boli a sídli na mudronovej, ale za nás to bol zážitok na celý život a nie teda v dobrom zmysle slova...držím palce a pevne nervy pri čakaní 💪🍀

siska266
autor
17. feb 2021

@kristinka71 My sme boli u inej doktorky nejakej novej. Pred parkoviskom nemocnice v Martine hneď co je genetická ambulancia, bola tam nová doktorka. Totálne ochotná, všetko vysvetlila, odborníčka a veľmi ľudská. Strašne sme boli spokojní

kristinka71
17. feb 2021

@siska266 tak to som veľmi rada 🙏 dúfam ze všetko je v poriadku 🍀

siska266
autor
17. feb 2021

@kristinka71 No ešte nevieme, výsledky 6-8 týždňov

siska266
autor
17. feb 2021

@siska266 lebo to potrebuje samotný čas len tie bunky kým sa to dá pozorovať. A ze nám to urychlia. Uvidíme. Ale bojíme sa ze tam bude zrovna problém isto :( . Lebo mame všetky vyšetrenia možné v poriadku...

kristinka71
18. feb 2021

@siska266 uvidíte že všetko bude v poriadku 🍀🙏 NEBOJTE SA!!! VERTE!!! Moc na vás budem myslieť aby všetko dopadlo dobre ❤️

siska266
autor
18. feb 2021

@kristinka71 Ďakujeme moc a vy ste prečo išli ku nej?

kristinka71
18. feb 2021

@siska266 bolo podozrenie že maly bude mať downov syndrom, to čo sme zažívali bolo strašné, ja som preplakala celé noci, prišli sme tam, boli sme objednaní na presnú hodinu a čakali sme dve hodiny navyše...keď sme sa konečne dostali k dr.ta nevedela kde je sever, otras, zapisovala si všetko červenou pastelkou zastruhanou asi nožíkom alebo čím, moje údaje zapisovala do manželovej tabuľky a jeho mne...povedala nam možnosti ako teda zistiť či DS bude mať alebo nie a to buď odberom plodovej vody alebo trisomy testami ktoré stoja od 350 €... my sme chceli určite tie testy ale nie od nej ale v heliose, tak sme jej povedali že my sa skrátka ešte musíme rozhodnúť ako to ideme riešiť...nakoniec ma bez môjho zvolenia objednala na odber plodovej vody, pretože sa tam objednáva online ako na väčšinu vyšetrení..to mi už stačilo ozaj...na testy sme sa objednali teda v heliose, o týždeň mi volala s výsledkami ktoré už síce boli negatívne ale ja som aj tak chcela ísť na testy, pretože výsledok vyšiel hraničný, takže som jej oznámila že už sme objednaní do heliosu a že ten odber plodovej vody na ktory má ona objednala som zrušila, to ju rozčúlilo a povedala mi pár milých slov ...ostala som ako obarena, niečo hrozné...

siska266
autor
19. feb 2021

@kristinka71 No neviem si ani predstaviť co ste museli si prežiť. Lebo kto nezazije na vlastnej koži tak nevie. Ja nechápem fakt správanie niektorých doktorov, hrozne niečo. V kolkatom mesiaci sa zisťuje DS? Takže ešte pôjdete na tie trisomy testy že. Moc držím palce, nech všetko dopadne dobre. ✊

babe1989
7. apr 2021

@siska266 my sme boli na genetickom vysetreni. Trvalo to asi hodinu anamneza plus odber krvi podla vysledkou dalsi termin. Vysledky 4az5tt trvaju

romanatu
4. apr 2022

Ja som u tejto pani doktorky absolvovala genetické vyšetrenie po tom čo mi vyšiel pozitivny II. stupňový skríning na downov syndróm. Pani doktorka bola milá len do chvíle, kým som jej nepovedala, že bábätko by som si tak či tak nechala a že teda tie trisomy testy za 350€ si nechcem dať spraviť, pretože ako nastavajuca slobodna mamina si ich nemôžem dovoliť. V tej chvili začala byť pekne nepríjemná, začala do mňa šiť s tým, že či si viem aspoň predstaviť koľko stojí postihnuté dieťa, že to je oveľa drahšie ako takýto test, že aj kočík mám určite vybraný drahší ako je ten test... Keď som jej povedala že som o týždeň objednaná na ultrazvuk k Mudr.Grochalovi, že počkám čo mi on povie, tak zase začala, že zo sona nikdy nedostanem 100% výsledky, a že keď pôjdem o týždeň ku Grochalovi a až potom na testy tak stratím čas a už budem mať na potrat len týždeň,... keď som jej zdôraznila, že dieťatko by som si aj tak nechala, tak zase začala, že aj tak musím ísť na tie testy, lebo keby čakám postihnuté dieťa tak by som potrebovala špeciálnu starostlivosť,.... a vypočula som si ešte mnoho ďalších nepríjemných viet... No a na to všetko mi ešte po pár dňoch volala, ako som sa teda rozhodla ohľadne trisomy testov, tak som jej povedala že si ich dala spraviť, ale (po skúsenosti s ňou - to som jej nepovedala) u nás v Bojniciach. To čo nasledovalo už asi nejdem všetko citovať, ale lúčila sa so mnou so slovami, že je zvedava kam ma pani doktorka z Bojníc pošle keď mi vyjde pozitívna patológia. V skratke.... ak budem v budúcnosti potrebovať navštíviť genetickú ambulanciu, pôjdem kamkoľvek inam, len nie do Martina.

nika1710
5. apr 2022

@romanatu keďže táto p.doktorka rada číta riadky modrého koníka , môžem ťa ubezpečiť ,že som mala rovnakú ak sa dá povedať horšiu skúsenosť.Áno pozit. patoligia... vđaka im testom vyšla ,no syn sa mi narodil bez vonkaj.znakov downov.syndromu. zdravy. Ako je to možné? Príroda vie prekvapiť . A odkaz : už dvom mojim deťom diagnostik .downika a sú zdravý. IQ 130 a rieši to mat.olympiady. nie vždy maju pravdu čísla ...

mirka2305
28. sep 2023

Prosím vás koľko sa platí za výsledky genetiky v Ma?

mirka2305
30. sep 2023

@siska266 prosím ťa aj ste niečo platili?

siska266
autor
2. okt 2023

@mirka2305 ahoj, nie nič, išlo to cez poisťovňu.