Aký je rozdiel medzi vodou Lucka a Drobček?

slniecko30
8. mar 2011

dobrý deň, zaujímalo by ma aký je rozdiel medzi vodou Luckou a Drobčekom, okrem ceny.

evickapooh
8. mar 2011

ahoj ! rozdiel je v zlozeni-lucka obsahuje viac mineralnych latok
http://www.copijeme.sk/dojcenske-vody

zuzikkaa
8. mar 2011

tie vody su hlavne reklamny tah 😒 ak mate u vas kvalitnu pitnu vodu tak drobcovi staci aj taka prevarena,ak by boli nejake problemy potom by som riesila kupovanu vodu ,,zbytocne vyhodene peniaze. 😒

jasminet
8. mar 2011

ziaden, mojej nechuti ani lucka ani drobcek a mozem sa aj na hlavu postavit 😀 proste len voda z vodovodu a od 10 mesiaca neprevaram ani tu...

traktor
8. mar 2011

neviem a ani nepatram..pijeme vodu z vodovodu...aj tak mi to pride take..od malinka davat vodu balenu..potom naraz stop a vodu z vodovodu..tak naco to je dobre? 😅 ..tiez si myslim, ze je to hlavne o reklame...za tie peniazky radsej detom nakupim ovocie.. :p

babymarket_sk
8. mar 2011

@zuzikkaa
@jasminet
@traktor

Veľmi nebezpečné pre detičky sú dusičnany, tie voľným okom nevidíte....Malé množstvá dusičnanov sa môžu nachádzať prakticky v každej vode.

V tele sa dusičnany premieňajú na dusitany.
Dusitany sú priamo nebezpečné pre malé deti aj v hodnotách pod oficiálnym limitom.
Prostredníctvom oxidácie hemoglobínu, ktorý prenáša kyslík v tele, môže vystavenie dusitanom viesť k methemoglobinémii, teda k neschopnosti hemoglobínu prenášať kyslík.

Organizmus malých detí ešte nie je schopný rozložiť methemoglobín dostatočne rýchlo.
To môže viesť k nedostatočnému zásobovaniu tela kyslíkom.
Takáto otrava sa prejavuje zmodraním pier, rúk a chodidiel, bolesťou hlavy a môže viesť dokonca až k uduseniu.
Okrem toho s niektorými typmi potravín sa dusitany menia na karcinogénny nitrozamín.

Nuž nie je to len o reklame, je to hlavne o zdraví, ja som za dojčenskú vodu aspoň do 1 roka...

Denisa

jeliska
8. mar 2011

my mame stale kontrolovanu vodu z vodovodu, takze viem, ze pijeme kvalitnu 😅

maznacik007
8. mar 2011

velmi zavisi od oblasti kde zijete... u nas sa uz oddavna nesmela detom davat voda z vodovodu... ale muselo sa chodit na artezsku studnu / sme SC/ este si pamatam ako sme chodili pre tu vodu mojej mladsej sestre... napr. zilina a okolie ze ma velmi kvalitnu vodu /som pocula / tak tam hadam by sa dala aj z vodovodu... ale u nas je uz oddavna zakazane davat malym detickam tuto vodu z vodovodu... / stale tu funguje vo vedlajsej dedinke ta studna artezska/

babymarket_sk
8. mar 2011

@jeliska
pokiaľ máš pravidelne odkontrolované aj dusičnany, tak je to ok 😉

jeliska
8. mar 2011

i ked je pravda, ze som ju zacala davat az po roku, lebo stale kojim hlavne a myslim, ze ked som z vody z vodovodu spravila detom polievocky tak to preziju 😖 vsak volakedy neboli ziadne balene vody 😖

babymarket_sk
8. mar 2011

@jeliska
ak sa im nič nestalo, tak je to ok, len práve preto, že kedysi boli zapríčinené úmrtia práve dusičnami vo vode začali sa tieto hodnoty sledovať, sú bohužiaľ oblati, kde to bez balenej vody nejde, napr. spomenutý Senec...

petrahy
8. mar 2011

ja som do roka kupovala vody z obchodu a na Slovensku naozaj mi Lucka pripadala draha a potom som objavila drobčeka takze rozhodla cena a kupovala som do roka 😉

zuzikkaa
8. mar 2011

@babymarket_sk nam aj detska lekarka povedala ze ak nebude mat maly reakciu na vodu z vodovodu tak mozem davat.mame kvalitnu vodu tak nevidim dovod kupovat. 😉
a co je dnes 100% ne??? nic... 😒 😒 😒 vsade je nieco negativne

traktor
8. mar 2011

@babymarket_sk dlho som kojila..len kojila, tak vodu nepotreboval...a aj teraz pije viacej mlieko ako vodu...kedze mu mlieko velmi chuti a nevie bez neho zit....nejdem tu nikoho presviedcat, pisem len, ako je to u nas.. 😉 ..skratka u nas to je voda z vodovodu, vsetky deti ju pili..

babymarket_sk
8. mar 2011

@zuzikkaa
...nuž ja osobne veľmi na lekárov nedám a hlavne takých, čo nemajú záujem študovať a dopĺňať si vzdelanie...ak by sa bolo niečo stalo, určite by zaprela, že ti to poradila
...ak si si 100% istá, že máte kvalitnú vodu, rozbor robíte pravidelne, tak potom je to ok, ak nie, tak to bol risk

Denisa

maggie2
8. mar 2011

@traktor aj u nás voda z vodovodu, myslím si že business s dojčenskými vodami je podfuk 😀 na ľudí čo nemajú čo robiť s peniazmi, eventuelne ešte pre tých čo nemajú prístup k pitnej vode /osady, pofidérne studne s neprevereným obsahom a pod./

babymarket_sk
8. mar 2011

@maggie2
... je tvoj názor...nikto ti ho neberie... 😉
- budem sa opakovať, ak si si istá, že je naozaj ok, tak nie je problém, ale tak ako spomenula maznacik 007 sú oblasti, kde to proste z vodovodu nejde....

manika77
8. mar 2011

ja som raz niekde pozerala daku relaciu a tam bolo ze aby bola voda nezavadna tak by mala byt v sklennej flasi a nie v umelohmotnej... 😅

maggie2
8. mar 2011

@babymarket_sk súhlasím. My ten problém nemáme, ale viem si predstaviť, že cca 10 percent obyvateľstva tento problém mať môže.

maggie2
8. mar 2011

@manika77 v súčasnosti je výroba plastov na dobrej úrovni. Vzájomné pôsobenie by však mohlo vznikať pri slnečnom žiarení, resp. veľkom teple, čo ale iste nie je dobré pre skladovanie vody vôbec /aj v skle/.

manika77
8. mar 2011

@maggie2 ja som raz v kauflande kupila drobceka cely karton a ked som vybalila vodu plavala v nej riasa alebo co tobolo take zelene..odvtedy som vodu viac nikdy nekupila 😕

babymarket_sk
8. mar 2011

@manika77
ak by bola závadná, hygiena by predaj zakázala...
@maggie2
nuž to percento je oveľa väčšie...
ideálne dať robiť rozbor, ak je ok, používať z vodovodu ak nie kúpiť napr. aj drobček 😉

manika77
8. mar 2011

@babymarket_sk tak neviem ci by si ty sa napila z takej vody kde to plavalo ale ja som to vsetko vyhodila...

maggie2
8. mar 2011

@manika77 to sa môže stať pri hociktorom produkte balenej vody. Nevedno či to bolo z výroby, či nesprávnym skladovaním, netreba im krivdiť, môže sa to stať ktorejkoľvek značke. Každopádne, ja takéto vody nekupujem, lebo my máme dobrú vodu z vodovodu, škoda peňazí na takéto pre nás.

manika77
8. mar 2011

@babymarket_sk aj keby mi povedala ze je nezavadna tak len ten pocit

manika77
8. mar 2011

@maggie2 je mi jasne ze to moze byt hociktory vyrobca..zial mne sa to stalo prave s drobcekom...

maggie2
8. mar 2011

@babymarket_sk no ja som pozerala štatistiky závadnosti vody pri odberoch a tá sa pohybuje priemerne okolo 10 percent

maggie2
8. mar 2011

@manika77 mala si im poslať naspäť nech urobia rozbor čo to tam mali 😀

manika77
8. mar 2011

@maggie2 😀 asi by bol niekto riadne prekvapeny...ale zase odvtedy som si povedala ze za toto ja mam vyhadzovat prachy? tak to niee..takze mi aj usetrili zopar eciek 😀

babymarket_sk
8. mar 2011

@maggie2
- ak presahuje povolené množstvo dusičnanov pre malé deti, automaticky to neznamená, že je závadná...
@manika77
určite nie a išla by som im ju vrátiť a asi s patričným rozhorčením 😠

maznacik007
8. mar 2011

no napr.. okres senec ma 44 percent nevyhovujucich vzoriek pitnej vody...

http://www.ruvzba.sk/aktuality/pitna_voda.pdf

tu je uplne normlane ze ti lekarka povie ze sa nesmie do roka davat voda z vodovodu... bud kupujes alebo chodis na artezsku..

ako voda sa tu dochloruje ale pre male deti je nevhodna...