Zvažujete, že necháte dieťa doma zo škôlky kvôli stúpajucému počtu nakazených?

anoushka33
18. okt 2020

Ahojte, zvažujete, že necháte dieťa doma v vzhľadom na stúpajúce počty nakazených ? Napríklad máte doma mladšieho súrodenca alebo môžete požiadať o pomoc babky. Mám strach z nákazy, ktorú by moje dieťa mohlo doniesť zo škôlky. Dieťa sa do škôlky pýta, akceptuje aj nosenie rúška,ktoré majú väčšiu dňa na tvári. Bez rúška len papaju a spia.

patka06
18. okt 2020

Nakaziť sa môže kdekoľvek, dala by som do škôlky, hlavne ak sa tam sám pýta

jajamalka
18. okt 2020

@anoushka33 nie nezvažujem. Dcéra je v škole syn v školke & my s mužom v práci.

pribinak
18. okt 2020

Korona tu bude ešte asi veľmi dlho. Budeš ho stále izolovať?

zenulkaaa
18. okt 2020

Nezvažujem.. kým može, nech do školky chodi... ešte bude dost doma, ak by náhodou školky zavreli. korona tu je z každej strany.. to ako ani ja nemám chodit do práce??

nevenka
18. okt 2020

Syn ako jediny chodi medzi vela ludi - teda do skoly. Manzel ma home office, ja som nezamestnana a tehotna, tak som dcerku nechala doma. Aj tak mi uz 2 mesiace v kuse pokaslieva, vraj alergia, alebo ktovie co, nic jej nepomaha...ale teraz, ked zakasle, aj tak mi ju nezoberu do skolky. O jedno riziko menej. Aspon kym sa to nejak neustali. Ja sama viem, ake strasne mavam zachvaty kasla pri beznych virozach, ze sa dusim, a to som na tlmiacich liekoch. Ako tehotna v tretom trimestri nemozem nic poriadne od kasla, ani od teploty. Manzel patri tiez do rizikovej skupiny. Takze my sme na tom takto...

nini1010
18. okt 2020

Podla mna velmi zalezi od tohonodkial si?Z nakolko postihnuteho mesta.

katka2602
18. okt 2020

Dcéra v škole a syn v jasličkach a ja pevne verím, že od 2.11. v práci.

veronikavaneska
19. okt 2020

Jasne nechaj si ho doma zbytočne riskovať prečo keď nemusíš. Ja keby som mohla ich zobrat so školy hned ich zoberiem. Mohli by ich už pozatvárať...
A spat bez ruska samozrejme ale ak je niekto nakazeny v triede tak to urcite chyti ved spia spolu v jednej miestnosti dychaju si pod nosteky...tam je riziko obrovské.

maciatkolulu
19. okt 2020

@veronikavaneska mohli by už po zatvárať školy???? Jezisisi. Ja neviem, ja som vďačná, za každý otvorený den😂😂😂. Pre mňa je dôležité vzdelávanie, plnohodnotné môjho dieťaťa. A nastastastie ma zatiaľ vedenie zdravý rozum. A to včera prišla správa, že dve deti v škole positiv. Takže môžeme, ale nemusíme na testy. A deti idú normálne do školy. Normálne sa učí. Iba tie dve sú doma a upl e bez príznakov. Ja som za normálny život. Ty nepracujes?? Co majú robiť rodiny kde ľudia pracujú a malé deti ostanú doma, jaaaj, pandemicka ocr. No hovno, peniaze došli, lebo cucali ako pijavice celé leto aj tí, čo nepotrebovali. Takže smola a navyše aj kebyže dajú, tak koľko to je? Do riti tak krátkozraké zamyslenie, že poďme pozatvárať všetko. A dôsledky, následky atď... To je jedno. Bleee

veronikavaneska
19. okt 2020

@maciatkolulu áno vzdelanie je dôležité ale zdravie je všetko ❤️
Hej ja mám možnosť mať deti doma bez problémov sa s nimi aj učiť venovať sa im ❤️ a viem ze niekto také možnosti nemá...
A pisala som za seba...

veronikavaneska
19. okt 2020

@maciatkolulu ak vsetci co majú možnosť nechat si deti doma so školy škôlky si ich mohli nechat doma tak by boli obe strany spokojné 😉
Vy môžete chodit do prace deti do školy a riziko je oveľa nižšie
A my ostatní sa môžeme zažiť doma chodiť do lesa a učiť sa sami 😉 a byt v "bezpečí"

mon895
19. okt 2020

Ja som doma maly v skolke a neplanujem ho nechavat doma az ak by stupali pripady priamo v nasej obci / skolke tak mozno ale zatial nie nakazit sa moze hocikde

maciatkolulu
19. okt 2020

@veronikavaneska počuj ZZZZZO školy keď chceš vzdelávať, z koho z coho👋😉2 x si to napísala zle a je to základ... No ja som doma a dieťa v škole, aj keď my môžeme nechať doma. Mam tu možnosť. A to bol malý. Do päť rokov doma bez škôlky, teraz viem, že školu potrebuje, vzdelanie základ. Prečo na sk nemohli byť maturity??? Ale do HR sa behať mohlo? Hmmm, zvláštne. Aj to desivé, hrozivé rakúsku malo maturity a ono nikto neumrel a ani nebol nakazený. Zaujímavé. Ale však ok. Kľudne nech sedí doma kto chce. Pravda, že menej deti aj kvalitnejšie vzdelávanie👋👋👋

pralinka25
19. okt 2020

@anoushka33 ja som na materskej. babo sa mi narodilo na zaciatku sk. roka. bol malinky a ja mam so starsou dcerou velmi zlu imunitu. ja som ju nechala doma. ona je velmi kontaktne dieta stale maleho pusinkuje chyta mojka. ona mi aj predtym nosila uplne vsetky choroby co sa kde vyskytli. takze som si povedala nech si uzije babo a dam ju az neskor. kym nenastalo zavretie skolok v marci som ako tehotna bola pocas 2 mesiacov chora 4 x takze som rada ze sa teraz drzime. dcera je predskolacka, ucim sa s nou doma vzdy chvilu doobeda a chvilu poobede. u mna argument ze sa moze nakazit inde neobstoji lebo ja s nou nikam nechodim kde sa moze nakazit. navyse chodieva k dedkom a babkam co by som inak neriskovala ak by bola v kolektive kvoli tomu ze nasi stari rodicia su velmi rizikova skupina kvoli zdravotnemu ich zdravotnemu stavu. ano zisiel by sa jej kolektiv deti ale zas by prisla o kontakt so starymi rodicmi a aj by som ju musela dost obmedzit vo fyzickom kontakte s malym. par mesiacov jej neublizi ked nebude sediet v rusku v skolke. na rovesnikov ma este cely zivot.
najstarsi syn chodi do skoly. je piatak. on uz je co sa hygieny tyka niekde inde. nosi rusko vie si davat pozor co kde chyta a dodrziava pravidla lepsie ako ona.
ale ine by zas bolo keby som bola v praci. tam by som na vyber nemala a do skolky by chodila lebo by som sa jej nemala cas venovat tak ako teraz.

kolecko11
19. okt 2020

Nie neplánujem