Zmena v škôlke z celodenného pobytu na poldenný

esterl
1. júl 2024

Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o radu. Mám dieťa predškolačku v súkromnej škôlke. Vzhľadom na prázdniny je pobyt v škôlke aj počas prázdnin. Dieťa mi odmieta škôlku už niekoľko týždňov. Preto som požiadala riaditeľa- zriaďovateľa škôlky o zmenu pobytu z celodenného na poldenny. Vysvetlila som dôvody že dieťa odmieta a taktiež býva každé prázdniny choré. Aby som predišla stresu dieťaťa a taktiež chorobám vzhľadom na nástup do školy som podala žiadosť o zmenu pobytu.
Prišla mi odmietava odpoveď. Riaditeľ nesúhlasí, že nemá zmysel meniť posledný mesiac a dôvod na zmenu nevidí. Moje argumenty do uvahy neberie.Je nejaký paragraf podľa
ktorého mam právo žiadať alebo paragraf podla ktorého môže odmietnuť vyhovieť. Či ja ako rodič nemám právo a cele to stoji na riaditeľovi ako sa rozhodne? A ja
ako rodič nemôžem nič spravit? Vzhľadom na súkromné zariadenie zaplatiť musím aj keď by bola počas prázdnin doma taktiež riešiť oslobodenie od lekárka. Príde mi to veľmi zvláštne že odmieta žiadosť o zmenu.
Ďakujem pekne za odpoveď.

zuzanaete
1. júl 2024

A musis mat zmenu na papieri? Je tam ina platba potom? Nestacilo by, ze by si dceru chodila zobrat na obed? Syn bol v statnej skolke prijaty na cely den, ale vyse 2 rokov som ho bravala na obed domov.

zitaje
1. júl 2024

Ja tiež celkom nerozumiem, v čom je problém. Cez prázdniny ani predškolák, dokonca ani školák nemusí chodiť do svojho zariadenia, a keď po dieťa prídeš na obed, hádam ju neodmietnu dať vlastnej matke. Škôlka je tu pre vás, nie vy pre škôlku.
Osobne by som zmenu nežiadala, ale oznamovala.

daniela1911
1. júl 2024

Určite to auroka rieši kvôli výške platby, súkromné majú dve tarify podľa pobytu. A prečo ti nevyhoveli? No lebo nechcú prísť o peniaze, popripade pozri v zmluve aké boli podmienky pre zmenu zmluvy.

marllik
1. júl 2024

musis si pozriet zmluvu, ktoru si so skolkou podpisala, resp. nejaky skolsky poriadok, ktory Ti dali podpisat, ze si ho citala. Tam by malo byt za akych podmienok mozes zmenit na poldenku. Ak je to sukromna skolka, oni si urcuju pravidla.

ankare
1. júl 2024

@esterl tu asi ide o peniaze,že? Asi preto riaditeľ strečkuje. Chod si za svojim!

sisska
1. júl 2024

Ja pracujem v štátnej MŠ a so zmenou formy dochádzky z celodennej na poldennú (alebo naopak) nie je vôbec problém. Poznačím zmenu len v osobnom spise dieťaťa, v príslušnej agende, nahlásim vedúcej ŠJ kvôli strave a hotovo. Žiaľ, zrejme v tomto prípade ide riaditeľovi naozaj len o poplatky, nie o dieťa :(

luccija
1. júl 2024

@esterl áno, ide o peniaze.Ak by mu to spravili 5 rodičia tak príde o plat učiteľky.Tiez si myslím, že v júli to už nemá význam pozri si zmluvu ako to máte uvedené.U nás sa to dalo, ale 2 mesiace dopredu nahlásiť či ukončenie, alebo zmenu rezimu

dadka1997
2. júl 2024

@esterl veď dieťa si môžeš ist vziať domov kedy chceš, nepytala by som sa, ale suma bude rovnaka.. skôr by som riešila, prečo tam nechce byť, ak spravne chápem od septembra ide do školy ¿

esterl
autor
2. júl 2024

@zuzanaete práveže nepotvrdenie zmeny na papieri, znamena zaplatiť plnú mesačnú sumu a dieťa v škôlke nechce byť.

esterl
autor
2. júl 2024

@daniela1911 v zmluve o zmene je že musia súhlasiť obidve strany

esterl
autor
2. júl 2024

@marllik o poldenke sa nepíše za akých podmienok, len ze musia súhlasiť obidve strany. A mne riaditeľ nesúhlasí.

esterl
autor
2. júl 2024

@dadka1997 dieťa malo uraz v škôlke a ja som nechala par dni doma, nech sa rána zahojí. A odvtedy je boj ísť do školy. Je veľmi citlivé na zranenia ak sa niečo stane

marllik
2. júl 2024

@esterl tak asi nemáš inú možnosť, ako platiť za celý deň, ale brávať ju na obed

luccija
2. júl 2024

@esterl tak, keď druhá strana nesúhlasí musíš platiť.Fakt, keby to spravili viacerí rodičia môžu zatvoriť oni s tým poplatkom rátajú.Ine je, keď dáš výpoveď a nájdu si nahradu

dadka1997
2. júl 2024

@esterl a ked bude mat uraz v škole, tiež tam bude odmietať ist? Skus sa s nim porozprávať, ved tam ma kamosov, uraz sa moze stat hocikde