Zmena správania 6-ročného

nikola81
4. aug 2022

Chcem poprosit o info ci ma niekto skusenost alebo presiel obdobim akym prechadzame my.
Syn ma 6 rokov a posledne 3 tyzdne som u neho spozorovala neskutocnu zmenu v spravani - ale k horsiemu. Je drzy, arogantny, odvrava, dokaze argumentovat a oponovat ako dospely. Niekedy normalne stratim rec na to co povie. Prislo to uplne nahle, zacalo presne na dovolenke z ktorej sme doma 2 tyzdne a pretrvava to. Predtym bol dlhsie doma, 2 mesiace koli pretrvavajucej chorobe. Ja neviem ci mu doma tak "strihlo". Nic sa v nasich zivotoch neudialo, nieco co by malo na neho negativny dopad, sme uplne normalna rodina bez konfliktov. Bol vzdy mily, slusny, pocuvny. Ale teraz...no nespoznavam ho a obcas neviem ako rychlo reagovat. Viem ze to je blbost ale skutocne mi to pride ako predohra puberty. Manzel mi vravi ze k nemu si to nedovoli, ze to skusa len na mna. Ale to sa mi nezda, lebo prave ja som ta ktora bola vzdy prisnejsia. Presiel niekto niecim podobnym? Taky cerstvy dnesny priklad: Chodi do denneho tabora a rano som ho budila. Jeho odpoved: "Nechaj ma na pokoji, chcem spat". Toto som v zivote od neho nepocula a to vstava do skolky skoro o 5:45 lebo byvame na dedine.

pribinak
4. aug 2022

@nikola81 ja na tej vete nevidím nič zle, tiež keď som rozospata a niekto ma budí tak nereagujem s úsmevom na tvári a netvárim sa ako slniečko

nikola81
autor
4. aug 2022

@pribinak To nevyzadujem ani to nikdy nerobil. Ale taketo vety on nikdy nepouzival.

pribinak
4. aug 2022

@nikola81 rastie, stretáva sa s väčšími deťmi, preberá slovník, štýl komunikácie
Proste vyvíja sa

jjanulienka
4. aug 2022

Ešte bude veľa fáz pred pubertou😉to je taká predohra aby nás rovno nevykotilo keď budú mat 15 a pubertálne stavy😅😅

luccija
4. aug 2022

@nikola81 niekde som citala, ze okolo 5,6 r prichadza dalsi vzdor.A po nastupe do skoly to bude este horsie.Meni sa...dolezite je ho poucovat, ze sa tak nerozpravate blabla...

janulik2008
4. aug 2022

@nikola81 to hovorím aj ja a celú ZŠ keď ma mama budila 🤣🤣🤣 napr včera ma ráno budila lebo deň predtým jej hovorím že ktovie kde je tá súprava čo malá mala na sebe keď prišli z pôrodnice. Ráno spím, zrazu ma niekto budí pozriem a to mama že aha čo som našla 😀 hovorím to kvôli tomu ma budis? 😀😀😀 Nie každý ráno vstane svieži 😉😉😉

viestta
4. aug 2022

@nikola81 počkaj co za slovník začne nosiť zo skoly. A ne tej vete nevidím nič čudné, ani na tom, že dokáže vy argumentovat ak sa mu niečo nepáči. Miesto toho aby si sa tešila, že postúpil ďalej vo vývoji a rečových schopnostiach, ty by si chcela aby niekde vo vývoji stagnovala. Áno, debata s takými deťmi už býva na veľmi akademickej úrovni, stojí veľa nervov, ale treba vedieť vytiahnuť svoje argumenty a vydebatit si veci, tak aby pochopil, že ho akceptujes ale to co od neho vyžadujes ma logiku

tuppuk
4. aug 2022

Môže to byť kľudne len obdobie, proste sa chce asi nejakým svojím kamarátom vyrovnať. Inak presne, počkaj v škole to zas bude o niečom inom. Teraz sú inak celkovo niektoré tie deti ako odtrhnuté z reťaze

nikola81
autor
4. aug 2022

Minuly tyzden ma skoro vyrutilo. Sedel u mna v kancelarii a vosiel dnu moj sef. Pekne sa mu prihovoril a toto moje trdlo. Vraj ...Caaaaau a ty tu co chces?
Inokedy mu pekne povedal dobry den a to bolo vsetko. Obliala ma horucava hamby.

lauha21
4. aug 2022

Podľa mňa to skôr vyzerá, že to niekde odpozeral, napríklad z rozprávky alebo videí na YouTube alebo tak… podľa mňa je vnímavejší a také výroky si zapamätá a potom ich rád používa 😃 ja som to vraj ako dieťa robila často od určitého veku tak som mala od mamy silnú cenzúru rozprávok aj kamarátov niekedy