Zmena škôlky

6. máj 2024

Zaujimalo by ma, či neviete ako to chodí pri zmene škôlky. Momentálne syn navštevuje cirkevnú škôlku. Sme vcelku spokojní, no i tak by som ho chcela prihlásiť do štátnej MŠ.
Budú oni vidieť, že už navštevuje inú školu? Je predpoklad, že ho z tohto dôvodu skôr nezoberú?
Pokial by ho zobrali, no my by sme sa predsa len rozhodli zostat v cirkevnej škole… môže nám tato škôlka odmietnuť prijat ho na další rok? Ďakujem za všetky relevantne odpovede, kt.sa týkajú otázky.

sasesoe
6. máj 2024

Ahoj, dáš žiadosť so ms, kam chcete ísť, zväčša sa tam vypisuje či/ do ktorej ms chodí a ak nesies prihlášku osobne, tak sa pýtajú i na dôvod prečo... Môže byť prínosom, ak dieťa do ms už chodilo - je zvyknuté na "systém", má navyky atď, ale tiež to môže byť znak, že je nejaké "problémové", tak ideál asi to čo najlepšie odkomunikovať...
Ja som takto menila ms, lebo som mala v pláne, že tam pôjde ďalej i do ZŠ a keďže je dieťa hanblive, tak som chcela, aby spoznalo ostatné deti/prostredie (aspoň čiastočne) ešte pred začiatkom zs, čo je samo o sebe veľká zmena...
Pôvodnej ms som dávala "odhlášku" (žiadosť o zrušenie dochádzky/vyradenie-niektore ms majú vzor na webe), až keď sme vedeli, že nás do druhej prijali, ale neotalala som s tým, aby si oni vedeli prijať dieťa miesto môjho... Ak ho neodhlasis/neprihlásis inam, tak dieťa štandardné pokračuje v ms, kam už chodí (nedáva sa prihláška každý rok nanovo). Ak by išlo o obe mestské ms, tak tam niekde sa zvyknú riaditeľky stretnúť a neprijimat deti duplicitne, ale ak máš iných zriaďovateľov, tak predpokladám, ze budú vedieť, len čo im povies/napises

marllik
6. máj 2024

Ak dieta prijmu do statnej skolky a rozhodnete sa, ze tam chodit bude,musie v cirkevnej oficialne ukoncit dochadzku. Ak by vam statna po mesiaci nevyhovovala a chceli by ste predsa cirkevnu, tak musie dat znova ziadost a uz nemusia mat pre dieta miesto. Nemaju povinnost dieta vziat. Nemoze byt dieta vedene paralelne v 2 skolkach. Mozno so sukromnou by to slo,ale cirkevne zvyknu byt aspon ciastocne hradene statom.

anjelicek26
6. máj 2024

Ved ked ho prihlasis do statnej - a vezmu ho, odhlasis ho k datumu nastupu X z cirkevnej. Nie skor. Nikomu nic nevysvetluj, neries, vezmu ho podla veku a nie podla toho, ci uz niekam chodi... prestupy medzi skolkami su predsa caste...