Zlomená ruka a škôlka

lula1010
2. sep 2024

Ahojte chodili vaše detičky so zlomenou rukou u nás teda zlomenina dolného konca lakťovej a vrátené kosti ...mal týždeň dlahu a dnes mu to dali už do sadry. Nám doktor povedal že môže ísť

pribinak
2. sep 2024

@lula1010 tak môj syn zlomeninu nemal, ale mal spolužiakov a spolužiačky ktorí mali sadru na ruke

koniarova
2. sep 2024

Nedala by som v takomto teple. Ak teda vyslovene nemusíš.

luccija
2. sep 2024

@lula1010 nie, nedala by som ho.Moze niekto do neho strčiť, cvičiť nebude, aktivity tiež nie, nepíšeš ktorá ruka či môže jesť, bude ho treba obliekať, obúvať, obliecť do pyžama veď ani slipy si nebude vedieť vytiahnuť.Rozhodne mu bude lepsie doma
Na dvore bude sedieť pri učiteľke

ivik4
2. sep 2024

Fu ,no teda do skolky by som dieta urcite nedala. Skola ano ale skolka za mna nie . Tam sa za chvilu cosi moze stat, predsa tie deti su male a nepozorne

zuzanockamt
2. sep 2024

Nie, so sadrou nemôže do škôlky.

koniarova
2. sep 2024

@luccija u nás napríklad hlavne pre dôvody čo si napísala deti ani neberú. Až po vyliečení.

zuzanockamt
2. sep 2024

@koniarova Veru tak. Bežne je to zakotvené v školskom poriadku. Je to dôvod na neprijatie dieťaťa.
@lula1010 Pozri si školský poriadok vašej MŠ, tam nájdeš odpoveď.

moniikka
2. sep 2024

@lula1010 môj mal, ale nenasla sa učiteľka, ktorá by dala naňho pozor, aby niekde nespadol, neudrel sa, takže bol 4 mesiace doma. Ale on mal zlomené obe kosti

lula1010
autor
2. sep 2024

Ďakujem krásne za odpovede 🙂 len dodám je to lava ruka a vie sa aj najesť aj za pomoci obliecť vyzliecť .

koniarova
2. sep 2024

@lula1010 to by si ho tam fakt dala?

slavomira236
2. sep 2024

@lula1010 u nas nedovolili zo sadrou.do skolky Dcerkina a spoluziacka mala zlomenu ruku. Povedali. Im ze ma ostat doma

luccija
2. sep 2024

@lula1010 za pomoci....ber ohľad aj na druhých fakt neverím, že sa vie dieťa obuť a obliecť so zlomenou rukou.Co tam bude celý den robiť?iba do poctu

markaterka
2. sep 2024

@moniikka
@lula1010 vy by ste fakt dali dieťa so zlomenou rukou do škôlky?

slavomira236
2. sep 2024

@lula1010 co ked ho niekto strci spadnu?? Potom bude ma vine ucitelka??? To nieje skola ze aspon vyklad pocuva ak ked nepise

lula1010
autor
2. sep 2024

Ďakujem všetkým. Ženy ja som nenapísala nepovedala že ide do škôlky ja som sa len spýtala na váš názor skúsenosti....ďakujem krásne

kingstonka
2. sep 2024

@lula1010 pred 12 rokmi dcéra po dohode s ucitelkami chodila do skolky so zlomenou rukou, prvé 2 týždne (možno viac,už si nepamatam) bola doma.

moniikka
2. sep 2024

@markaterka nie nedala, len som to rozoberala s riaditeľkou, keďže mal vtedy nastúpiť do prípravky

januska12323
2. sep 2024

Nie do škôlky dieťa so sadou nepatrí. Môžu uškodiť jemu alebo on tou sadrou niekoho buchne a kto bude zodpovedný?

mogaa
2. sep 2024

tak učiteľky pomôžu ale.....trea brať do úvahy že ak ide o predškoláka je tam len 1 učiteľka a aj pri tých menších je časť dňa len 1 učiteľka a 20detí....aké aktivity môže dieťa v škôlke robiť? napr na dvore, deti sa budú hrať čo bude robiť on? smutne pozerať? budú napr strihať,niečo vyrábať, tam opäť potrebuje 2 ruky,,,,,a učiteľky tiež nebudú nadšené, že ho musia pomáhať obliekať, vyzliekať, pomoc keď ide na toaletu......

ibrunova
2. sep 2024

U nás v škôlke pýtali potvrdenie od lekára, že povolil, že môže so zlomenou rukou do škôlky.

mirkabed
2. sep 2024

Dcera mala 10 dni dlahu, po kontrole nasledne sadra na 3 tyzdne. Chodila do skolky cely cas, bolo to na jar, je pravacka, zlomenu ruku- pravu pouzivala v ramci moznosti. Vedela sa sama obriadit, len bundu jej zapinal i. Ano bolo to na nasu zodpodnost, vonku sa nenahanala, je zodpovedna.

nikaeli
2. sep 2024

Synova spolužiačka predškoláčka si zlomila ruku v júni. Týždeň bola doma s dlahou, potom jej dali sadru a chodila s ňou do škôlky. Keď s ňou kdesi buchla druhýkrát, utekali k dr a museli rúčku znovu naprávať, dokonca neskôr až operovať. Dievčatko nebolo ani na rozlúčke s predškolákmi. Ja by som to neriskovala. Neodporúčam ani ako pedagóg.

michaela329
2. sep 2024

Ja som ako dieťa chodila, v predškolskej som ju zlomila. Aj v škole potom a v deviatom ročníku som zlomila aj nohu, krivkala som s barlami. Iba zlomenú kľúčnu kosť som presedela doma.

zuzanockamt
2. sep 2024

@mirkabed No nebolo to na vašu zodpovednosť. Ak by sa čokoľvek stalo, jasné, že zodpovedná je učiteľka. Išli do rizika.