Zlá adaptácia 4-ročnej

sevcicka65
7. sep 2024

zdravim,u nás je taký problém že 4 ročná odmieta škôlku v pondelok bola prvý krát a bolo to v pohode tešila sa prišla som akurát keď išla na obed a nevyzerala byť smutná ešte išla aj s učiteľkou za ruku,v utorok už pri triede plakala a keď som prišla pre ňu tak plakala od radosti ale večer už začala vravieť a plakať že nechce ísť a neprešlo ju to a v stredu už nešla nedalo sa s ňou ani pohnúť tak musela ostať doma vo štvrtok išla aj keď zase s plačom a začalo sa opakovať to čo v utorok-nechcela ísť čiže v piatok opäť nešla dnes začala vravieť že nechce ísť v pondelok do škôlky,až plakala kvôli tomu tak ja neviem myslíte že treba robiť predčasne závery po 3 dňoch alebo sa to ešte zlepší? momentálne tam bola do 12 a chceli sme to predĺžiť od budúceho týždňa ale to asi neprichádza do úvahy

mamickalisticka
7. sep 2024

@sevcicka65 strašne skoro robiť závery. Adaptácia je tri mesiace.

gribka1
7. sep 2024

To tam bola celý deň?

pribinak
7. sep 2024

Prečo ju nedavas každý deň? Veď takto nemá šancu si zvyknúť
Je to velka zmena, máloktoré dieťa zo zvládne bez placu

sevcicka65
autor
7. sep 2024

@pribinak ráno sa nechcela ani obliecť ani nič začala plakať ze nejde na silu brat som ju nechcela aby to nebolo ešte horšie

sevcicka65
autor
7. sep 2024

@gribka1 do 12 iba

zooeynka
7. sep 2024

Nesmies ustupovat a nedat ju, to len tlacis problem pred sebou a mala sa nauci ze revom dosiahne svoje. Po tyzdni nemozes cakat zazraky. Moja prerevala asi mesiac. Po 3 mesiacoch zacala chodit rada....odrevala som to s nou.

pribinak
7. sep 2024

@sevcicka65 tak musíš ju ukľudniť, ale potom obliecť a ísť do skolky.

Lebo keď dcéra zisti že stačí plakať a mama zmäkne a ona nemusí ísť do skolky tak to už bude potom tvrdý boj

sevcicka65
autor
7. sep 2024

@mamickalisticka
@zooeynka aby som ju tam dostala aj počas plaču musela by som ju nasilu zobrať na ruky a držať ju tým si myslím že by som to ešte zhoršila

gribka1
7. sep 2024

@sevcicka65 Tak len vysvetľovať. A skúsiť na dve hodiny.

sevcicka65
autor
7. sep 2024

@gribka1 príde mi zbytočne na 2 hodiny keď učiteľky vraveli že cez deň je v pohode iba ráno si poplače maximálne 5 minút a potom je kľudna

slavomira236
7. sep 2024

@sevcicka65 davaj ju kazdy den..a pocitaj s tym ze po vikende bude znova problem rano a po chorobe znova. Byvam oproti skolke v dome. Okna maju otvorene a tento tyzden je tam teds placu od rana az do obede..jedneho meleho myslim ze mal max 2roky aj nieco(byvaju nedaleko skolky) teraz n mamka rano nesie ma rukach a on tak reve chudak chce sa jej vytrhnut saca ju a ona ho nesie kazdy den a berie na obed domov. Zvykne vsetky deti zvyknu. Aj tvoja neboj

gribka1
7. sep 2024

@sevcicka65 Jaaj, že ona plače chvíľu? Tak len trpezlivosť a vysvetľovať.

slavomira236
7. sep 2024

@sevcicka65 my smeali v skolke adaptaciu prve 2dni 2hodiny dalsie 2dni po obede domov dalsie 2dni hned po spanku a dalsie uz normalne ak slo vsetko ok.ale u mas boli vtedy vsetko 2,5 rocne deti cca

sevcicka65
autor
7. sep 2024

@gribka1 snažím sa každý deň pri každom vysvetľovaní sa rozplače a začne sa hadzat o zem

sevcicka65
autor
7. sep 2024

@slavomira236 pri najbližšom probléme ju skúsim nahovoriť nech sa aspoň oblečie a zoberiem ju teda na rukách aj na silu ale doteraz som sa to bála spraviť aby som jej to ešte nezhoršila

gribka1
7. sep 2024

@sevcicka65 A vie povedať prečo nie?

adeladulova
7. sep 2024

Môj plakal 9 mesiacov. Vždy vždy 10- 15 minút scéna, ale potom sa v triede ukludnil. Od zaciatku siel na celý deň, musel pochopit o com je skolka, o jedle, hrani, spanku, proste žiadne ze ze 4 hodiny..
Niekedy som mu radsej predĺžila víkend o piatok, to bol vždy rád, videla som na ňom, že mu to pomáha..
Nedaj sa, vysvetľuj. Ak to malej pomôže, vysvetli jej ze bude prázdny dom, že v tom čase do prace, (ibaže by si mala doma mladsieho) a keď tak, si daj nejaké tie isté akože pracovné oblečenie, až chápe ze ideš naozaj preč, ona ako 4 ročná už vie ze plačom dostane

lalilla
7. sep 2024

Kamoske maleho “trhali” z narucia prve dva ci tri tyzdne. Kazdy den plakal vecer ze nechce ist do skolky. Ucitelky vraveli ze po par minutach sa ukludnil a isiel sa hrat, Po tomto case uz vysmiaty jak leco nechce ist odtial domov. Za mna najhorsie ak ju nechavas raz doma raz v skolke, aj ked urcite je to narocne ked tak place, drzim palcd

sevcicka65
autor
7. sep 2024

@gribka1 ževraj sa jej tam nič nepáči že je tam zle ale s učiteľkou vychádza dobre keď prídem po ňu nikdy není smutná tak nechápem

gribka1
7. sep 2024

@sevcicka65 Treba to rozpytvať, co konkretne zle. Lebo ak je dôvod, snáď skúsiť inú škôlku, keď až tak vystrája.

maryetta
7. sep 2024

Nepolavit.
Adaptacny cas trva cca 3 mesiace. Nie 3 dni.
Ak si uz povolila ze ona povie a place ze nejde a ty ju nechas teda doma rataj s tym ze to spravi aj na buduce. Uz vie ako na teba a zase ju nechas doma?!

Jasne ze je to pre nu zmena. Aj my ked ideme do novej prace. Noveho prostredia tak mame stres ako to bude. Toto je ale lepsia situacia lebo vies ze v skolke jej bude dobre 😉 len to chce cas.

januska12323
7. sep 2024

Si príliš mäkká. Prečo by neplakala keď vie, že stačí spraviť cirkus a ostane doma? Ona tam nechce byť len z princípu nič zlé sa jej nedeje. Keď ju chceš nechať doma tak nechaj stále ale nenechaj so sebou zametať.

sevcicka65
autor
7. sep 2024

@lalilla no moja sa tiež po chvíli ukľudní a keď som bola za tie 3 dni pre ňu tak vravela že by si ešte chcela ostať lezkat s detmi na chvíľu a vďaka

sevcicka65
autor
7. sep 2024

@maryetta veď od pondelka to skúsim na ňu ináč aj keď to bude s ňou určite boj,vedela som že nechávať ju doma není dobre ale keď sa zacala hadzat po zemi ani obliecť ani ucesat ani nič tak čo s nou sa dalo robiť

sevcicka65
autor
7. sep 2024

@januska12323 tak ale nechcela som ju do toho nútiť že ju tam dostanem za každú cenu už len pre to aby som jej nespravila ešte väčšiu nechuť

maryetta
7. sep 2024

@sevcicka65 ono uz teraz ze bol vikend tak bude pondelok tazky ☹
Treba len vysvetlovat. Ze aj ty si chodila do skolky. Aj nejaka jej kamaratka. Sesternica. Suseda neviem kto.
Ze potom pre nu prides. Nemam rada ale mozes skusit ze potom zajdete spolu na zmrzlinu napr.
Alebo ze ak bude “pekna” ze pojdete spolu do kina. Nie za odmenu ale proste ju motivovat. Pripadne neviem ci ma zo sebou nejaku hracku oblubenu-niektore skolky to akceptuju ze maju takeho svojho mojkacika.
Ale tvoja je ok. Obzvlast ak pises ze tam place 5 minut. To je ok. Aj dobre ze da tie emocie von.

Rano ju postiskaj. Ze ju lubis. Ze si na nu hrda. A ze sa tesis ake nove zazitky ti potom porozprava 😉

sevcicka65
autor
7. sep 2024

@maryetta už veľa krát som jej povedala nie len ja ale aj ostatní že chodili do škôlky že tam je dobre atď v stredu večer sme sa dohodli že pôjdeme po škôlke na zmrzku súhlasila a ráno keď som jej to pripomenula tak povedala že aj tak nejde do škôlky a nosieva si tam obľúbeného plyšaka no uvidíme v pondelok že ako to pôjde lebo už celý deň rozpráva o tom že nepôjde do škôlky aj keby ma byt doma sama

pandorra
7. sep 2024

@sevcicka65 moja tiez mala parkrat taketo dni, ale to uz bola zabehnuta v skolke. Nasilu som ju obliekla, volala taxik, kedze sme uz nestihali MHD a zobrala ju vrieskajucu do taxika. Vonku sa uz ukludnila a bolo dobre. Ked jej raz vyhoviete bude skusat stale. Vysvetlovanie u nas nepomaha.
Skolku som jej nezhnusila, pani ucitelka mi vysvetlovala, ze deti nie stale maju naladu chodit do skolky, ze to mohlo byt z toho…

sevcicka65
autor
7. sep 2024

@pandorra no ísť do škôlky MHD alebo autom je ten ľahší spôsob aj s plačom ale my máme škôlku 5min od nás a je to zbytočne štartovať auto na pár minút čiže chodíme pešo a na rukách ju udržať bude riadny boj ale aspoň skúsim ak bude mať problém

barbora_t
7. sep 2024

@sevcicka65 podla mna, najvacsia chyba je ked ustupis a nechas ju doma, potom vie ze ta moze ovladat, takze dat a nepolavit, nech sa hadze po zemi kolko chce 🙏