Žiarlivosť trojročnej dcérky

dominka63
9. júl 2020

Ahojte prosím vás odkedy sa narodil synček dcéra strašne žiarli. Zo začiatku si vydobijala pozornosť teraz neskôr mu všetko bere a robí mu zle začala oblizovat hračky a celý deň je mrzuta. Všetok čas co mam venujem sa jej keď malý spi varíme spolu tancujeme spievame chodime von. Ja už neviem ako mam riešiť toto obdobie je veľmi tvrdohlavá a placliva. Hovorím jej ze ju braček ľúbi a aj ja ju stiskam večer pred spaním si čítame rozprávame sa ale aj tak jej to nestačí. Co by ste mi poradili

codal
9. júl 2020

@dominka63 jediné, co pomůže je čas a trpělivost, je to normální a přejde to. Přijde mi, že všechno děláš správně a že víc uz proto dělat nemůžeš. Vydrž, ono se to poddá.

dominka63
autor
9. júl 2020

No dúfam lebo už som z toho na nervy stále len maminka maminka ale ja s nemôžem rozdvojit 🙄mi to je aj ľúto ale viac času sa proste nedá

hipuska
9. júl 2020

Zapoj ju do starostlivosti-nieco, čo "môže" urobiť iba ona, niečo dôležité a významné. Treba jej povedať, aby ho niečo naučila, napríklad tileskat...teda neviem aké velke je bábo...Ale treba aj vymedziť cas- tak ako som sa venovala tebe, teraz sa venujem bracekovi.

evitka83
9. júl 2020

@dominka63 mam to iste s dcera ma 6r. Mozem sa jej venovat kolko chcem, ona skratka vyzaduje pozornost v danom momente kedy mam maleho pri sebe. Nechape, tu postupnost, ze chvilu ona potom on na striedacku

dominka63
autor
9. júl 2020

@hipuska áno presne jej to vravím aby ho naučila ale proste to je chvíľka a sme tma kde sme boli

dominka63
autor
9. júl 2020

@evitka83 áno presne mame to isté ešte ani spať nechce večer o desiatej ešte hore a stále aby som šla k nej tak idem ale ne zaspí ja už neviem

hipuska
9. júl 2020

@evitka83 6 ročná? To je strašné veľké dieťa aby to nechápala. Podľa.mna to veľmi dobre chápe a hrá ti na city.
@dominka63 ja som.mala tri deti, rok po roku, a teda u nás akosi toto nikdy nebolo. Proste muselo sa robiť okolo detí, tak ako potrebovali a tie ostatné sa museli naučiť čakať.

dominka63
autor
9. júl 2020

@hipuska no neviem ju to veru naučiť musím niečo ešte poskusat

codal
9. júl 2020

@dominka63 ona si zvykne, člověk musí pořád vysvětlovat, moc nevycitat, je to náročný. Kamarádcina holčička třeba pokaždé při kojení stala u ní a ječela. Moje dcera při každém kojení seděla u mě a mazlila se nebo jsme u toho prohlížely knížky. Při přebalování seděla na přebalováku a buď podávala pliny, mazal zadeček (kdy chtela) nebo jen koukala, malou jsem nosila v šátku, abych měla volné ruce a mohla s ní třeba lepit nálepky nebo číst. Časem se to zlepšovalo, hodně často jsem ji malou dávala "chovat", kdykoliv chtěla, tak jsem ji dala kojící polštář a malou alespoň na chvíli položila, ona ji vždycky hladila a pusinkovala. Koupat jsem je brzo začala společně, už někde od třetího měsíce (dceři byly dva, když se malá narodila). Hravala jsem si s oběma na zemi, mimi leželo v lehátku a stavěly jsme kostky a tak. Večer si manžel bral malou, abychom mohly být v posteli jen spolu a četly jsme si. U nás hodně pomáhal ten šátek, že malá u mě spokojeně spala a mohla jsem se věnovat te starší. Zároveň se postupně ta starší učila, že někdy musí počkat, nebylo to hned, ale naučila se to.

evitka83
9. júl 2020

@hipuska moja dcera je vyvojovo trochu niekde inde ako standardne 6r dieta. Skor tak okolo 4r

evitka83
9. júl 2020

@dominka63 kamosky mi radili, ze kombinovat cinnosti. Ked prebalujes, zapojit ju, aby ti doniesla plienky a krem, ked kojis, citat jej rozpravku, ked kupes, nech ti pomaha utriet, ked s nou ides spat, zober maleho so sebou, aspon obcas ked to ide. My mame dobre aj zle dni. Su dni ked pomaha kocikuje a vychvalim ju do nebies a su dni, kedy rozmyslam nad hniezdom zachrany pre nu 😂

dominka63
autor
9. júl 2020

@codal v nosiči nechce byť a stále sa hráme v izbe malý ma 6 mesiacov on sa plazí po podložke pri nás a hra sa a nekojim pri jedení musí mať kľud aby sa. Najedol ináč nechce nic🙄🤷‍♀️

dominka63
autor
9. júl 2020

@evitka83 aj ja tak veru 😅ale kočíkuje a podávať plienky už nechce už ho začala poučovať co môže co nie a bere mu hračky 🙄