Zdravé dieta v škôlke

lumimi
29. nov 2014

Viem že choré deti v školke su problem, takze som velmi nahnevaná na dcerinu učitelku kedže dcera eje už naštastie dlhšie zdravá bez soplikov, bez kašla a iných neduhov. Starší syn bol chorý pred dvomi týždnami, ostal doma, nechala som doma aj malu aj ked bola zdravá, lebo nemala som to srdce tahat chorého syna so sebou aby som autobusom odviezla malu do školky, nič jej nebolo celý minulý týžden ked bola doma, týžden už chodí do školky a v piatok ucitelka zahlasila ze ked isli spat tak sucho kaslala ze mam doniest od jej papier od doktorky ze je zdravá. Odkedy sme prišli zo školky tak ani nezakašlala... pride mi to absolutne nesprávne, hlavne ak s nou pojdem k doktorke, može mi ochoriet od detí v čakárni. ešte k tomu podotykam ze ja sama som doktorka tak že by to učitelka mohla brat aspon trochu do úvahy....
predtým raz tato istá učitelka volala, ze mam pre malu prist, zevraj ju boli hlava a chrbat a ze sa ukladá. ukladala sa lebo bola hore od pol piatej, hlava ju vraj nebolela ked som sa jej pýtala a chrbát ukazovala ze sa buchla.... takže učitelka podla mna nevie správne vyhodnocovat informácie,
Rozmyslam, ze si vypytam ja od nej potvrdenie ze nie je infekčná, tiež skončila pred t&ždnom OČR so svojim dietatom. a čo ostatné zamestnankyne v školke.... nielen deti sú zdrojom infekcí a ked buzerovat tak potom všetkých nie len rodičov.
Stretli ste sa s podobne absurdnými žiadosťami učiteliek.

cairka
29. nov 2014

Tak absurdné...keď učiteľka prijme všetky deti, aj tie kašľové a soplíkové, tak ju idú mamky roztrhať...Keď je raz v školskom poriadku, že ak dieťa vynechá MŠ viac ako 5 dní (tak bolo u nás) , tak musí prísť s potvrdením o bezinfekčnosti, tak hold ho dones. Vedela učiteľka, že malá bola doma len kvôli tomu, že bol brat chorý?

raa2
29. nov 2014

@lumimi nic by som jej nedoniesla a dieta normalne do skolky doniesla. Pripadne ak si doktorka tak si sama opeciatkuj potvrdenie ze je zdrava 😝

horana
29. nov 2014

@lumimi treba sa dohodnut s pediatrickou, vysvetlit jej situaciu, vacsina je chapavych, nam vzdy dala potvrdenie len podala medzi dverami ked som bez dietata prisla, dokonca mi dala aj par bianko s menom, peciatkou a podpisom, kde som si len dopisovala datumy 🙂 (na druhej strane ked takto vydava kazdemu, tak aku vahu tie potrdenia maju, nuz.... 😅 )

lumimi
autor
29. nov 2014

@raa2 @horana dakujem za reakciu vsak to asi poriesim teraz vlastnou peciatkou, a ak sa ucitelke nebude páčit tak najskor vo štvrtok vezmem malu do poradne k jej dr, ked tam nebudu choré deti. a hlavne by to bolo dost nezodpovedné ist do čakarne plnej chorých a potom ju dat do školky, prinesie tam všetko so sebou a bolo by horšie akokeby nemala potvrdenie, a hlavne potvrdenie nema váhu, nakolko na druhý den už nemusí byt pravdivé... no vsak zajtra po praci sa s učitelkou porozpravam, lebo toto nie je správne riešenie

mamulienka30
29. nov 2014

@lumimi - je to presny postup podla skolskeho poriadku zeny mat ja vase problemy niekedy 😕 Ako ona moze vediet, ci je tvoja mala chora ked kasle? A ze ty nie si len leniva po to potvrdenie zajst? Ona sa chrani a aj deti v skolke, normalny postup, bud rada, lepsi pristup, ako keby tam pustali deti s teplotou a zabijackym kaslom do triedy. Trosku uber plyn a po potvrdenie zajdi, lekarka by mala mat hodiny aj pre zdrave deti, ktore chodia na prehliadky ci kontroly, popros, nech vam da termin v tychto hodinach.

maslenka47
29. nov 2014

@lumimi
@cairka nuz neda mi nesuhlasit, ak je raz napisane, ze po 5 dnoch nepritomnosti mas doniest papier, tak ho proste dones. Tiez nerozumiem, preco popieras, ze tvoje dieta v skolke kaslalo...

Co by si povedala ty ako rodic, keby nejake ine dieta nebolo tyzden-dva v skolke a potom ho tam ako rodic stretnes s kaslom.. Urcite budes najskor nastvana, ze co tam to dieta robi a az potom ta bude zaujimat, ci zakaslalo jeden krat za mesiac , ak ta to vobec zaujimat bude.:x

sorciera24
29. nov 2014

@lumimi ak je tvoje dieta zdrave, nemas potom problem priniest potvrdenie...mozes sa s lekarkou dohodnut na poobednajsie hodiny, kde nei su chore deti (ked teda chora nie je).....tiez by sa ti nepacilo, ekby v skolke boli chore deti...ymslim,z e ucitelka si len plni svoju pracu podla sk. poriadku.... (citala si ho?...isto to tam amte napisane) a isto si sk. poriadok podpisovala, takze tvoje rozculovanie nie je na mieste.... boze tu uz fakt zeny nevedia, co chcu....raz chcu,.aby sa poriadne deti kontrolovali v skolke, aby neboli chore, teraz opak....mat vase starosti... 😝

miku1
29. nov 2014

@lumimi Neviem, ako je to u vás, ale v našej škôlke akonáhle dieťa chýba viac ako 3 dni, musíme doniesť od lekárky potvrdenie, že je dieťa zdravé. Lekárka mi to potvrdenie dá aj bez toho, aby som musela s dcérou ísť k nej. Tak ak si si istá, že je malá zdravá, choď k lekárke len ty pre to potvrdenie.

alietam
29. nov 2014

u nas je tak ze ked nie je tyzden v skolke tak podpisujem papier ze je zdrava a nie je infekcna.Papier potrebovali len ked sa podaval prihlaska tak tam pisala dr.ze su zdravy k tomu datumu a ze su ockovany.Zakaslat mohla napr.jej zabehla slina alebo vdychla daco vam sa to este nestato ze ste zakalsli raz a potom nic?aj moje deti ked su udychcane tak zakaslu ale nie z toho ze su chore .To by som potom nemsuela ich nosit vobec do skolky isli by rovno do skoly aj tam keby bol problem len to ze zakasle tak potom by nechodili ani do skoly 😉 .Nie je kasel ako kasel sople ako sople .Vsak to nemam nai tolko volna aby som bola stale s nimi doma .Brat nocne stale len kvoli tomu ze dieta sem tam zakasle alebo zasopli.Nasa dr,vravi ze pokial nemaju zlte alebo zelene sople a neaju teplotu a zakasle len z toho ze stecu do hrdla a nema zachvatovy kasel z toho tak do skolky moze chodit.Ja by som sa poropzrava s ucitelkou vsak potom sme naco kupovali 30 ks vreckoviek aby si to ucitelky brali domov?Nie kupovali sa na to aby si dieta mohlo vyfukat sople 🙂 A ak bude trvat na papiery tak chod zavoalj dr.vysvetli co chces ze kedy mozes prist po papier nas zvykne volat bud do poradne alebo na konci ordinacnych hodin ale zu to nasa zrusila lebo sa jej stalo ze tiez potyrebovali papier do skolky dieta skontrolovala poobede nic mu nebolo a na druhy den uz malo daco tak mala zle lebo dieta matak do skolky dala aj tak aj napriek tomu ze dieta do rana ochorelo ale predsa mala papier tak odvtedy nasa nedava uz ziadne papiere .Je to uz len o tom ze si necham dieta doma par dni aj ukor par nocnych ale tie sa dlho nedaju zvladat ked sa nemas kedy vyspat ked mas dieta doma 😒

xenicka13
29. nov 2014

Toto sa mi presne stalo roky dozadu, ale u nás potvrdenie stojí euro, tak som si ho od učiteľky vypýtala a odrazu jej stačil aj moj podpis, uz mam tretiu dcéru v škôlke a vždy len podpisem 😉

lumimi
autor
29. nov 2014

@mamulienka30 no vsak som aj pisala ze ju tam vezmem najskor vo stvrtok do poradne
@sorciera24
hladala som skolský poriadok nasej skolky (nejaký iný nez mi dali na zaciatku roku .. lebo tam nebolo takéto nič spomenuté. u nasej dr taketo potvrdenie stojí 3 €. a hlavne ja nepopieram ze v skolke kaslala ale ked nekaslala pred tým ani potom a pocula ju kaslat len ucitelka... pride mi to divne, hlavne sa tam ohánala zapalom pluc ...
ucitelke dam vlastne vyhlasenie o bezinfekcnosti a bude jej to musiet stacit.
a hlavne vela detských kašlov sa doliečuje relativne dlho takze ja nepovazujem kazde kaslajuce dieta za chore.

stanislavao
29. nov 2014

@lumimi u nas je to tak, ze pokila dieta nieje v skolke 5 dni, tak je potrebny papier, ze je zdrave. kazda skolka ma svoje pravidla a predpisy.

something
29. nov 2014

soplik a kasel este neznamenaju ze dieta je chore!!!!! Mozu tam mat suchy vzduch, alebo hocico ine..me obcas tecie sopel a co..nie som chora, hlavne prechod zo zimy do tepla..Urcite by som to riesila s ucitelkou

monicka28
2. dec 2014

@raa2 super... presne tak to funguje... papieriky od doktorky, ktora dieta nevidela ani z vrtulnika. presne takto u nas fýunguje... doplacaju na to zodpovedne matky, ktore so svojim dietatom poctivo maroduju. . . !!! potom sa mozu mamicky cudovat preco su stale tie iste chore deti v kolektiíve.... presne vdaka tym ,,samoopeciatkovanym" potvrdenim.

monicka28
2. dec 2014

@lumimi bezinfekcnost podpisujes s tym, ze dieta nebolo v zadnom infekcnom prostredi... potvrdenie sa podpisuje ak je dieta na dovolenke, alebo doma s babkou. ... je to sialene behat za kazdym k lekarke pre potvrdenie, to verim. ale ak chce dosiahnut aby konecne chodili do kolektivu len zdrave deti, tak inak to nejde... je to neustaly kolotoc.

pat_mat_minnie
2. dec 2014

Ja som mala pri prvom synovi to iste, tiez mi vyvolavali kazdu chvilu a vymyslali si kadeco, len aby som si ho zobrala domov.Robili to z dovodu, ze sa ho chceli zbavit, nakolko ma syn dost komplikovanu povahu a ked sa mu nieco nedari, chyta zachvaty zlosti.Nevedeli si s nim dat rady, tak si vymyslali.Ked uz videli, ze som ich prekukla, zavreli mojho syna potme do zachoda a sposobili mu taky sok, ze doma sa bal chodit na zachod.Skoncili sme u psychologicky.Dodnes ide na zachod az vtedy, ked preslapuje na mieste a my ho posleme, ze ma ist cikat.Ked v skolke zakaslal, hned mi ucitelky volali, no deticky bohacov mohli kaslat ako tuberaci a to bolo OK - ved ich maminky a ockovia financne podporovali skolku.Takze spokojne ucitelky si nedovolili nieco im povedat.Od nas tiez kazdu chvilu vypytovali nielen peciatky, ale celu spravu, co dietatu bolo a ze je uz OK.Mama je zdravotacka a povedala mi, vraj na to nemaju ziadne pravo.Tak neviem.

raa2
2. dec 2014

@monicka28 len mamicka je doktorka, tak asi vie skonstatovat kedy ma dieta chore a kedy zdrave, asi za nieco ma ten titul doktorka.. Ostatne neriesim, napriklad v rakusku dr neriesi sopel, to pre neho nie je choroba a v pohode dieta posle do skolky ☹

nelinka2009
10. dec 2014

Dobry den, rada by som sa s Vami blizsie o tojto situacii porozpravala ak by to bolo mozne oprosim napiste mim sukromnu spravu.

nelinka2009
10. dec 2014

@monicka28 to ko kazda matka ktora nieje ochona doniest papier a nechat sa buzerovat ucitelkou je nezodpovedna... to co je za blbost...

a kazda ktora donesie nejaky nezmyselny papier ktory na druhy den rano nuz ani nemusi byt pradivy je zospoedmna ci co...

nelinka2009
10. dec 2014

@pat_mat_minnie pesne tak