Zápis do škôlky

26. apr 2021

Ako je to teraz so zápisom ? Prihlášku môžem podať aj osobne zároveň s prílohou od doktorky ? Alebo len elektronicky? K doktorke pôjdeme až po prvom máji, takže mne to viac vyhovuje osobne.
Mám zobrať aj dcéru alebo stačí keď pôjdem len ja s mužom ?
Ešte ma zaujíma či je to problém keď dieťa nevie ešte poriadne rozprávať (venujem sa jej, “učíme” sa každý deň len to proste nejde), či nebude problém keď učiteľky jej nebudú rozumieť. A musí vedieť jesť pekne príborom ? Je naučená že jej vždy jedlo nakrajam a ona si to len napichne na vidličku, z pohára vie piť sama aj lyžicou polievku no občas si zašpiní aj tričko. Problém je aj obedný spánok, väčšinou ešte moč neudrží a pociká sa. Neviem či to budú rešpektovať, bojím sa že ju kvôli tomu neprijmú.
Som z toho celkom v strese, neviem ako jej to mám už vysvetlit 😏

michellia
26. apr 2021

Na stranke skolky budes mat urcite usmerneie ako to riesit 🙂 Aspon u nas to tak vzdy bolo

autor
26. apr 2021

@michellia No práveže keby to bolo na stránke tak nepíšem sem

maciatkolulu
26. apr 2021

Tak zavolaj, napíš do škôlky,. Co je možné v jednej, nemusia akceptovať v druhej

monea
26. apr 2021

Vačšinou sa teraz podávajú prihlášky elektronicky koli covid a potvrdenie lekára staci doložiť az ked príjmu dieta do škôlky pri nástupe aspoň my to tak mame...

mogaa
26. apr 2021

To že jej nie je rozumieť, to je ok....teda ak rozumie ona čo po nej chcú a spolupracuje....Jesť príborom nemusí vedieť, jedia lyžičkou, nanajvýš s vidličkou si napichujú.....Horšie je to s tým pocikávaním počas poobedného spánku, to niekde akceptujú a niekde nie....naozaj sa treba informovať skôr v konkrétnej škôlke, či to budú akceptovať.....niekde dovolia mať tie nepremokavé podložky, niekde nie.....

mogaa
26. apr 2021

A ešte otázka, koľko má dcérka? Lebo za 4mesiace môže hravo zvládnuť aj to pocikávanie počas obedného spánku, takže by som to asi ani nespomínala... Treba ale rátať s tým, že ak bude mať v septembri menej ako 3roky, tak ju pravdepodobne nevezmú pre nedostatok miesta.

fiafia
26. apr 2021

Na prihlášku by som sa spýtala v škôlke, na zápis sa u nás pôjde bez detí. V prihláške su všetky tieto veci. Ako rozpráva, či sa oblieka dieťa samo či s pomocou, či je samé alebo s pomocou, či má plienku atď...

izabellik
26. apr 2021

pokial nemaju nic na stranke skus tam zavolat, budes mat 100% odpoved 🙂

autor
26. apr 2021

@monea áno toto som chcela či stačí to potvrdenie od lekára doniesť osobne na zápis.

autor
26. apr 2021

@mogaa áno ona rozumie keď jej niekto niečo povie len nevie nič takmer povedať, ja jej teda rozumiem aj z jej zvukov alebo tých hatlanin čo hovorí, no deti a učiteľky jej rozumieť nebudú
V septembri už bude mat tri roky
Mám vybraté tri škôlky- v jednej píšu že treba doniesť aj gumovu podložku na posteľ, v druhej netreba, stačí plachta čiže asi sa nesmie už pocikat, v tretej nepíšu vôbec nič
Moja je aj dosť vyberava v strave, ma svojich pár jedál obľúbených, na chlebíku nezje kôrku atď. Predpokladám že sa s ňou nebudú babrať keďže tam bude dalších 20 detí....

klip0
26. apr 2021

A chces aby nastupila v septembri? Ak ano dovtedy je este vela casu, aj na to pocikavanie aj na tu rec.
Ale aj keby teraz.. Je to rozne. Ja ucim v sukromnej MS a mam najmensie deti 2-3r, v septembri mali uplne čerstvé 2 viacere deti.. A u nas je v pohode ak ma na spánok plienku, možno by aj v statnej to bolo okej, keby napr kupis tie gatkove nahatovacie a dieta si to same natiahne a aj da dole, ze nemusia mat prebalovaci pult. Reci by som sa vobec nebala, uvidis ako sa rozkeca po case v skolke 🙂 priborom vobec nemusi vediet, staci lyžicou aj druhe a ucitelky urcite pokrajaju na kusky ak bude treba 🙂 drzim palce 🙂

ibrunova
26. apr 2021

Dieťa tam neber, prihlášku zanes sama, čím menej ľudí, tým lepšie- v terajšej situácii. Veci ako napichovanie na vidličku vôbec nerieš, môjho som si nevedela predstaviť, že vezme chlieb do ruky a od prvého dňa to vedel, keď videl iné deti, a ostatné veci do septembra potrénujete. Určite tam nevykladaj, čo všetko nevie.

autor
26. apr 2021

@klip0 áno áno v septembri chcem aby šla
No budeme sa snažiť aby sa vedela aj sama obliecť vyzliecť, obuť, niečo zvládne aj teraz už, najväčší strach mám z tých plienok.
Škoda že naša súkromná ma plnú kapacitu inak by som ju tam dala 😐

nanka1986
26. apr 2021

Neboj nič, dovtedy ešte veľa natrénuje a priamo v škôlke sa všetko rýchlo naučí, odkuka... Nestresuj, načo vopred, budeš riešiť za pochodu... Užite si spolu krásne leto 😉

klip0
26. apr 2021

Podla mna to dovtedy zvladne, ved to su este 4 mesiace 🙂 a ked nie spýtala by som sa na tie gatkove plienky, aj keby si ich nevie obliect, tak netreba na ne prebalovaci pult ak by teda len cikala v spánku do nich.

zuzanaete
26. apr 2021

V nasej skolke maju deti na spanok plienku, ak treba. Je to klasicka statna skolka a toto nastastie toleruju. Treba sa pripadne spytat mamiciek, co tam uz deti maju, ze aka je realita.