Začíname so škôlkou od septembra 2012

babu9
3. apr 2012

Ahojte maminky, ja viem, že je tu toho už dosť popísané, ale bola by som rada, keby sme sa tu stretli maminky detičiek, ktoré idú do škôlky od septembra 2012 aby sme si tu mohli pokecať o radostiach a starostiach našich škôlkárov 🙂 alebo len tak keď nám bude dlho 😉....teším sa na vás 🙂

gabika20
3. apr 2012

Ahoj. Moja dcérka ide tiež od septembra do škôlky. No u nás je to trošku zložitejšie lebo ja musím nastúpiť do práce už v júni takže na tie 3 mesiace pôjde pravdepodobne do jasiel. Strašne sa toho bojím ako to zvládneme, sme na seba moc naviazané 😒

ibamy2
3. apr 2012

caute, caute. ak mi dcerku prijmu, tak od septembra z nej tiez bude skolkarka. vy uz mate rozhodnutie o prijati? ja ho ocakavam niekedy pocas tohto mesiaca...

natalii6
4. apr 2012

ahojte tak aj ja sa kvam pridam 😉my tiez cakame na rozhodnutie ci nas prijmu do skolky dala som 2 ziadosti tak dufam ze do jednej nas prijmu.

danielaviki
4. apr 2012

ahojte, aj ja sa k vam pridavam, tiez nemam este rozhodnutie zo skolky, cakame do konca mesiaca, v jednej mi hned pri podavani ziadosti povedali ze na 99% ho nevezmu lebo maju vela deti prihlasenych a on este nebude mat 3 roky v septembri, v druhej skolke to vyzeralo viac pozitivne len to nie je v nasej BA casti kde byvam, ale budem musiet vozit maleho do ine BA casti....ale to by mi az tak nevadilo. Vikino ma este k tomu nizkobielkovinovu dietu ale to nebol problem nikde, ze by sme nosili vlastnu stravu. Aspon teda pri podavani prihlasky nemal s tym nikto problem, ktovie ako to bude v skutocnosti.... 🙂

klauduska
4. apr 2012

Ahojte,

tak aj ja sa rada pridam,od septembra budeme mat tiez skolkara, teda snad, rozhodnutie cakame kazdym dnom, mali by ho posielat do 15.4.,kedze na to maju 30 dni... 😉
U nas velka zmena nebude,ja chodim do prace uz od jeho 6 mesiacov na 1/2 uvazok, od 1,5 roka na plny,striedavo strazi svokra, ktora je na dochodku a manzel,ked robi na opacnu smenu. Takze najviac si bude musiet zvyknut Filipko, v co dufam,ze nebude snad az taky problem...dufam.... ☹

maryana
4. apr 2012

aj moja dcerka ide od septembra do skolky 🙂 som zvedava ako to zvladneme, asi pred pol rokom bola za detmi ako diva a teraz sa ich zacala nejako stranit a stale beha iba za mnou, dufam ze sa to do septembra zase zmeni 😎

muckom
4. apr 2012

Aj môj Filipko ide do škôlky od septembra a uz teraz sa veľmi teší 🙂 vždy ked ideme okolo škôlky tak kričí od radosti "školka mama pozri školka " 🙂 tak dúfam že mu to vydrží. Má veľmi rad spoločnosť deti a často chodíme medzi deti takze sa veľmi neobavam.... Tak uvidíme 🙂 😉

klauduska
4. apr 2012

oni to snad vsetky zvladnu,len tie zaciatky budu asi dost tazke....
Nas zasa od malicka nastatsie nemal problem,aj spinkaval u starych rodicov,ked bolo treba,zaspal s hocikym,nemal a doteraz nema problem, ked idem do roboty,tak mi pekne zakyva,da pusinku,pomojkame sa slubime si,ze ked pridem z robotky,budem cely cas s nim.... 🙂 Esteze to takto berie,lebo by pre mna bolo velmi tazke odchadzat a zanechavalo by to na mne rany cely den.... 😒

danielaviki
4. apr 2012

ja tiez chodim do prace od Vikiho jedneho roka, strazi na striedacku svokra a manzel, zo zaciatku to maly moc nevnimal ale teraz uz byva plac rano, ze idem do prace, preto sa to snazim riesit tak, ze odchadzam skor nez on vstane a vtedy nie je ziaden plac...casto ale byva problem ked pridem z prace, cely den je Viki dobry , neplace, nemrnci a ako som ja doma od 16.00 place, mrnci za kazdu hlupost az do vecera...

klauduska
4. apr 2012

@danielaviki Tak sme na tom podobne s tou pracickou....mne sa taaaak velmi nechcelo ist do prace,ja by som mile rada zostala az do jeho 3 rokov domka s nim a vychutnaval si vsetko okolo toho..... 😒 ale zial,kvoli financiam a uveru sme museli.....
A s tym,ze niekedy mrnci,ked ty prides...to sa aj nam niekedy stava,nie je to teda pravidelne,ale stane sa....u nich je to stale vsetko take premenlive... 😒

danielaviki
4. apr 2012

@klauduska ja som tiez isla kvoli financiam do prace....vzdy je urevany ked mu idu zuby, uz nam chvalabohu ostavaju len posledne 2 vrchne stolicky....ale to zas chapem ze je mrzuty len neviem preco az ked pridem domov ja.... 🙂 inokedy je mrzuty len tak ale zase ked len pridem domov ja ale asi mi tym "vycita" ze nie som s nim 🙂

klauduska
4. apr 2012

@danielaviki a odkial si?

No,nam chyba posledna jedna stolicka,tieto posledne stolicky nie a nie vyjst uz strasne dlho, 16 zubov mame snad od jeho 15 mesiacov....
My sa zasa trapime so soplikmi,svrbenim nosteka,ociem,zrejme alergia,ORL povedal ze alergicka ndcha,vyslôedky z krvi negativne... 😒 uvidime,buduci tyzden ideme na kontrolu....

klauduska
4. apr 2012

@danielaviki a to my zasa ked sme obaja s nim doma,tak hroza,vymysla,jeduje sa...ale ked som s nim sama,tak po vacsine uuuplne v pohodke... 😉

danielaviki
4. apr 2012

@klauduska som z BA - Zahorska Bystrica. tiez mava sopliky ako sprievodny jav pri prerezavani zubkov , teraz sa prerezava prava horna stolicka a uz ostava len lava a hotovo 😀
tiez cakam kedy sa malemu prejavi alergia nakolko sme obidvaja s manzelom alergici ☹

klauduska
4. apr 2012

@danielaviki aha,ved si pisala,ze v BA skolke a do inej casti...aj u Vas maju tak plno?My sme len male mestecko,3 skolky+1 v dalsej mestskej casti,ale za to plno je stale....

a aku mate alergiu?

m.i.r.i
4. apr 2012

aj nas ide v septembri do skolky..a k tomu sa aj stahujeme, tak to bude trosku viac chaosu..dufam, ze to zvladne..lebo urcite je na skolku uz pripraveny..uz by mohol ist aj teraz..potrebuje podnety a aktivity ako sol..ale viem si predstavit, ze to lahke nebude...davame ho do sukromnej kvoli dlhsej prevadzke, lebo sa to neda inak zariadit ako ho vyberat az po siestej...ja pracujem od jeho 2 mesiacov a na rodicovskej bol/je tatino, ktory pojde do prace..

danielaviki
4. apr 2012

@klauduska co tak citam a pocuvam vo vsetkych skolkach je plno......mame bezne alergie na pele, travy...potravinove chvalabohu nie....
@m.i.r.i urcite to dobre vsetko zvladnete...asi to bolo tazke pre teba ist tak skoro do prace...ale rozumiem tomu ked je to tak vyhodnejsie a klobuk dole tvojmu muzikovi ze sa na to dal...i ked aj moj muz sa vie velmi dobre postarat a hlavne ma vacsi respekt ako ja u maleho....ja som si neni velmi ista ci je Viki uz pripraveny na skolku ale skusime to a ked nie tak ho necham doma, ma sa mi kto o neho postarat len by som tiez chcela aby bol viac v kolektive deti...

m.i.r.i
4. apr 2012

@danielaviki no ja pracujem z domu..takze to nebolo take zle..som stale pri nich...a vzdy som bola..praca flexibilna...takze sme doma vlastne obaja, len tatinko babysituje, chodi vonku a tak...je to takto super..len uz bude ta skolka...a stahujeme sa do mesta kde su moji rodicia aj sestra, tak zas to bude take pozitivne pre neho, ze bude pri babke a dedkovi a sesternici..ma to tam rad..tak nie uplne nove prostredie...ja viem, ze to zvladne..deti tieto veci zvladaju napodiv ovela lepsie ako my🙂

ani3012
4. apr 2012

Ahojte ! Aj Evička by mala ísť do škôlky, 20.4. máme zápis a až v máji uvidíme,či bude prijatá....

klauduska
4. apr 2012

@m.i.r.i juj,tak to mas uplne super,ze takto mozes pracoavt z domu a byt stale s malym....a teda velke plus,ze tatino zostal na rodicovskej a tak ste vlastne stale doma spolu....ja ked som zuacala robit na 1/2 tak mi vyhoveli aspon v tom,ze mi prisposobili pracovny cas podla muzovych smien,jeden tyzden som robila doobeda 6 hodin,dalsi iba 2 poobede.Minali sme sa, jeden tyzden sme sa nevidlei vobec,no des...ale celkom mi to vyhovovalo,pretoze som bola aj doma,ajs om si doma vsetko porobila,postihala.Teraz len liepame casovo a dohanem po veceroch a vikendoch.... 😒

petkave
4. apr 2012

Ahojky, aj ja sa rada pridám. Aj keď u nás je to trochu iné. Syn ide do škôlke k mojej mame, takže ja sa zatiaľ vôbec nestresujem. I keď v septembri mi určite nebude všetko jedno, keď ho tam budem zanášať, a potom utekať do práce. To mi určite aj ľúto príde... 😖

ani3012
4. apr 2012

@petkave aj moja sestra robí v škôlke,ale nechcela by som,aby mala Evičku na starosti ...ale tak nakúkať na ňu do triedy by mohla ....čo keď ale do škôlky kde robí ona ju nechcem dať ,je ďaleko od bydliska a tuto máme cca 100 m škôlku

petkave
4. apr 2012

@ani3012 u nás je to komplikovanejšie. Keby som bola doma 3 roky, tak by šiel Vincko tiež do škôlky, ktorú máme hneď za rohom. Ale ako 2-ročného a zrejme aj s plienkami mi ho tam nezoberú. Takže ho budeme voziť k mojej mame na najbližšiu dedinu. Je to kúsok - iba 5minút jazdy autom. A aj tak beháme stále autom, takže je to jedno. A okrem toho, aspoň budem môcť byť v kľude. 😵

koniarova
4. apr 2012

@petkave Jóó Peti, to máš super, že ti tam mamina pracuje. 😉 😉 😉

petkave
4. apr 2012

@koniarova zatiaľ to vyzerá dobre, ale uvidíme, aká bude realita. Už teraz tam občas chodievame na "zácvik". Malý sa veľmi teší za deťmi. Je ich tam dokopy 20, je to malá dedinská škôlka, sú tam deti 2-6 ročné a už teraz malého žerú. Asi preto, že je to pre nich ešte "bábätko". 4-5-ročné slečny si ho veľmi obľúbili.
Ale bojím sa zas toho, že z neho bude maznáčik... I keď, zatiaľ má mňa aj mamu dosť na háku, keď je medzi deťmi. My preňho neexistujeme. Tak dúfam, že to nezačne v budúcnosti zneužívať, že starká je tam riaditeľka 😝

svetlankat
4. apr 2012

Caute zeny, my tiez cakame na rozhodnutie, ale vyzera to zatial dobre, takze by sme mohli aj my nastupit v septembri. Rada sa k Vam pridam

mirkakab
4. apr 2012

ahojte, aj my nastupujeme v septembri 🙂 dcerka sa velmi teší, kedže tam každý den vodíme staršiu, ale je smutná, že nebude chodiť naraz zo sestričkou, nakolko staršia už pôjde do školy, tak som velmi zvedavá ako to zvládne.

katushka16
4. apr 2012

ahojte,my tiež čakáme na rozhodnutie tento mesiac.
@mirkakab u nás to bolo to isté,mladšia plakavala za staršiou keď sme ju tam zaniesli,to bolo od oktobra,tak som sa rozhodla,že pôjdem za riaditeľkou a opýtam sa jej,či by ju od januára zobrala( v decembri mala 2).Že jasnééééé,neni problém.....ešte pred vianocami som bola za ňou sa opýtať,či to platí.Jasnéééé,príďte 9.1. ráno,normálne s pyžamkom...ja som si medzitým našla od decembra robotu.tak sme prišli toho 9.1.,ja s veeeeeľmi malou dušičkou lebo malá je strááááášne naviazaná na mňa,ale bola úžasnáááá,hneď sa začala prezúvať...no a milá pani riaditeľka nám povedala,že ju neberie.a hotovo.že to sme sa museli zle pochopiť!!!!!!tak pekne malej vysvetliť,že nejdeš do škôlky,prezuj sa....chúďa,nechápala.tak som musela dať výpoveď.no a teraz keď spomeniem škôlku,nechce ani počuť,neexistuje.odvtedy sa tak na mňa ešte viac upla,že bezo mňa nikde....tak mám už teraz mindráky,čo bude v septembri(ak ju zoberie).aaaaach jaj

gabika20
4. apr 2012

baby a ako to vlastne funguje..dáte detičky do škôlky najprv len na pár hodiniek kým si zvyknú alebo rovno na celý deň?

ematko29
4. apr 2012

Ahojte ,možem sa k vam pridat?mam dcerku ktora ide v septembri do skôlky apoviem vám pravdu ,citim sa vvelmi čudne.bola som toťiž skoro 7rokov na materskej aneviem si už život vobec ináč predstaviť.s robotou je to ťažke,neviem ako to bude nieje istá.