Výlety detí zo škôlky

kejla100
27. feb 2015

ahojte mamičky, veľmi pekne by som vás chcela poprosiť o radu, chcela by som nejaký tip na koncoročný výlet detičiek z mš, boli sme s nimi už asi všade : Maďarsko - Zoo, Habakuky, hrady atď., ale teraz hľadám niečo kde by sa deti vyšantili, zasúťažili si, napapali sa a hlavne nezabudli na taký výlet. Hľadám niečo východné alebo stredné Slovensko.ďakujem

mimik79
27. feb 2015

a taketo nieco? http://www.villabetula.sk/sk/index.php? este osobne sme tam neboli ale vela chvály som pocula, je tam ubytko,restauracia no ale hlavne ranc, mega detske ihrisko, zvieratka...

bubelko
27. feb 2015

@kejla100 ist niekam opekat? len tak do lesa, vziat ruksaky a hajde masirovat? nemusia prejst 20km, ale tak kusok do lesa, tam si opiect spekacik, pohrabat sa v hline, vyblaznit sa, a potom domov. 😉

anavila
27. feb 2015

ahoj. Na spiši je jeden ranč (je ich viac, ale tam sme aj realne boli) Len si teraz nespomeniem na názov, je to skor take rodiine, nie pre verejnost, ale dá sa dohodnut s majitelmi. Zistím ti ak chces...su tam koniky a krasny velky park, urcite aj na nete najdes, alebo nieco podobne...detom sa tam velmi pacilo, vozili sa na konoch a este aj suťaže vymysleli učitelky, rodičia navarili gulas, cely den sa tam da stravit, za par korun, a more zážitkov.

sunshineka
27. feb 2015

fuuuha takto chodite na vylety? moja neterka bola na ranci.povozili sa na konoch,grilovali,opekali,zahrali rozne hry.vsetkym detom sa pacilo a aj rodicia boli spokojni

kejla100
autor
27. feb 2015

@mimik79 ahoj prave dnes som tam písala tak v priebehu marca by mi mali poslať ponuku tak uvidime

bonaqa2013
28. feb 2015

Bojnice? Je tam ZOO. Chodí tam veľa školských výletov.
A čo Oravský hrad.

monicm
28. feb 2015

@kejla100 neviem aké veľké,resp. staré sú tie deti a či to nebude pre vás daleko,ale tak možno: http://www.galaxiezlin.cz/akce

kejla100
autor
28. feb 2015

@monicm ahoj ďakujem za tip ale my sme z okolia Košíc a je to dosť ďaleko pre nás ale bolo by to fajn

mooonika1975
28. feb 2015

@bubelko to je asi najlepší nápad, deti nepotrebujú niečo špeciálne, skôr zážitkové

bubelko
28. feb 2015

@mooonika1975 hej, a hlavne je asi najlacnejsi a tym padom schodny pre vsetky deti 😉 aj tie z rodin, kde maju menej penazi 😉

monicm
28. feb 2015

@kejla100 tak to hej,to je príliš daleko

alusha
28. feb 2015

nasi chodia casto na vylety, ale najlepsie maju osvedcene rance s konikmi, zvieratkami, povozia ich na konikoch, vybehaju sa, zasutazia, urobia opekacku a pridu unaveni a spokojni...

horana
1. mar 2015

Veru skolkarske deti maju tu vyhodu ze nemusia mat este prilis nalinkovane zvonka aby si vedeli uzit. Skor ucitelkam sa menej chce a tak radi vyuziju animacie inych aj keby to mali rodicia zaplatit. My sme mali stastie na ucitelky v skolke ktore same hodne makali a vladali aj z najbeznejsich situacii v lese spravit detom zazitok a sutaze. O naoko banalnych zazitkoch (z pohladu dospelych) potom deti rozpravali nadsenejsie a dlhsie nez o letnej all dovlenky z Turecka kde boli s rodicmi 😀
Mne sa velmi paci ideal lesnych skolok kde deti su v jednoduchom prirodnom prostredi a naucia sa zabavit a vypozorovat z obycajneho prirodneho prostredia neuveritelne detialy. Aj klasicke skolky si z toho vedia vziat priklad ked je vola.

mooonika1975
1. mar 2015

@horana nooo, nedá mi nenapísať, keď si predstavíš školu v prírode, deti majú animátora od 9do12, potom od 14-16, niekedy aj večer, od 19-21,v tom čase, kedy sa deťom venujú tak my fotíme, zapájame sa, povzbudzujeme, chodíme cikať, medzitým je čas, ktorý samozrejme strávime popíjaním kávičky a lakovaním nechtov, volaním svojim známym, čítaním časopisov - to podľa teba,to tie učiteľky, ktorým sa nechce podľa teba, ja ti poviem realitu, vybaliť deti prvý deň , pobaliť deti posledný, aby nič nezabudli, dohliadnuť na 18 detí aby si neublížili, urobiť program v tie hodiny ,kedy nie sú animátori, večer uspať, pofúkať, utešiť, v noci sedieť pri napr. alergických deťoch, čo kašľú ostošesť, alebo pri vracajúcich deťoch , mala som dve takéto noci, na tretiu som odpadla , ani som sa nezobudila skontrolovať deti a o dni, kedy dve noci prebdieť ani nehovorím ..... jooooj, ako je nám dobre a akééééé sme lenivé 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

horana
1. mar 2015

@mooonika1975 Ono za nasej generacie nieco ako animatori nebolo chyrovat a poradili si v pohode, sama mam zo skol v prirode krasne zazitky, ako to len dokazali, superzeny? 😉 ... aj teraz si mnohe zvladaju, na ZS kam chodi starsi tiez maju uplne "bezne" SVP a decka normalne plne vytesene, nic im nechyba. Btw pises o skole v prirode nie o skolke, ale tam nam nikdy nevybalovali ucitelky veci, a vsetci zvladli. Ono ani nejde o to, aj keby zrovna oddychovali ucitelky, nie je na tom nic zle, skor taky ten nazor ze musi byt stale akysi ruch a juchanie, fotenie, nejake zaujatie deti aby mali tie zazitky lepsie. Je rozdiel skolka a skola, ale vzdy sa da navliect tak aby aj deti boli zapojene a museli co to pomoct a viac si aj take potom vazia. Je to analogia ako doma, niektori rodicia stale maju potrebu detom zabezpecovat zabavu, ten cas vyplnat do poslednej sekundy, zda s aim ze je to vyhodnejsie, cim viac podnetov tym lepsie. Na dovolenke tiez velke komplexy s animatormi, lebo keby deti nemali malovanie na tvar a disko, ani by si mora neuzili, samo o sebe je nudne asi. Ale nie je to tak jendoznacne. Ide tam o uplne ine aspekty. Nemam apriori nic ani proti takemu, ale v podstate to nie je to klucove co by muselo byt a co by bolo treba.

mooonika1975
1. mar 2015

@horana pletieš vlastné deti s deťmi v škôlke, pletieš 18 detí tj, 6 detí na jednu učiteľku s jedným dieťaťom na jedného rodiča, samozrejme je tam podnetov dosť, pretože animátor neni k dispozícií celý deň a myslím, že máme krásnyhc zážitkov celú kopu, ako sme sa každý večer smiali s dievkami aj hodinu, len tak pre nič za nič, ako som ich maľovala celý zástup detí na karneval , ako sme boli na výlete BEZ animátorov - bolo super, mali sme pripravené koooopec úloh, hľadaní, vieš veľmi dobre, že 10 minút strávených s dieťaťom - so záujmom je viac ako 10 hodín bez záujmu
a na margo toho, čo kedysi zvládali a teraz nezvládame, ruku na srdce, stíhaš všetko , čo naše mamy stíhali ??? perieš plienky, perieš ručne, umývaš ručne, chodíš všade busom ........

horana
1. mar 2015

@mooonika1975 Nepletiem, aj ked ich obe spominam, pisem s ohladom na kazde z toho.
A to bez zaujmu je realtivne, co myslim ja nie je bez zaujmu, ide o schopnost deti zapojit, nalezite veku a zaroven im aj nechat aj volny ramec bez obmedzeni ale zaroven ponechanych na seba, to je nieco coho sa prave dnesnym detom dostava pomenej ako vidim naokolo. Povinnosti ziadne (take tie realne, upratat, nachystat, poumyvat...) ana druhej strane ani skutocne volny cas na objavovanie neruseny nicim inym, tieto protipoly chybaju, vsetko sa organizuje. Len na to som chcela poukazat. Skratka ked to beriem akosi archetypalne, nejaky ten skaut moze dat viac nez taky nacackany moderny tabor kde sa detom len komercne podliezaju. A tento jav ma mnoho poloh, vzhladom na vek deti.
A zvladanie, vies napr. moja mama mi hovori ze napriek vyvaraniu plienok ked vidi aka je narocna dnes doba, ake narocne je pracovne nasadenie rodicov teraz a volakedy, dlzka pracovnej doby atd... ona mi vravi ze by nemenila, ze lahsia doba co sa tyka rodiny bola vtedy.