Vyjadrovanie sa detí v škôlke

18. mar 2024

Ahojte .. máme predškolacku a dnes prišla domov tak mi povedala že keď mali olovrant sedeli asi šesť deti pri stole a našej povedal že ju zabije .. je to normálne aby šesť ročne decko používalo v škôlke takéto slova ? Pitala som sa dcérky a vravela že to počuli aj ostatné spolužiačky čo sedeli pri nej
Učiteľke to povedala a ona len taká že ale .. bude to zajtra riešiť s učiteľkou ale povedzte mi či to je normálne

barka1
18. mar 2024

Ano. Deti opakuju, co pocuju, a velmi sa nad tým nezamyslaju.

lenka098123
18. mar 2024

bohuzial, vcera sme z balkona videli "otca roka", ktory vrieskal na svojho asi 10rocneho syna, ze ho zabije a ze vsetko vzdy iba pokazi lebo nechtiac prehodil loptu za plot. Samozrejme, vrieskal tak nanho pred svojimi dvoma dcerkami, mohli mat 4 roky...neviem, co je to za chora doba...

autor
18. mar 2024

@barka1 dokonca povedal že na zabíjanie je nožík .. ja učiteľke poviem ráno .. aby som sa vlastne dieťa bála dať do škôlky koli nejakému sopliakovi

deedol
18. mar 2024

normalne to nie je, ale stava sa to. ak ti to dcerka povedala, tak ju to zrejme trapi - riesila by som to s ucitelkou, nech na to upozorni rodicov chlapca. pre deti je to asi take, ako ked povedia, ze niekoho neznasaju, pripadne "ty uz nikdy nebudes moj kamarat". este nechapu celkom vyznam tych slov, ale samozrejme ich treba stopnut. nemyslim si vsak, ze by realne nieco urobil.

autor
18. mar 2024

@barka1 keď to povie musí si uvedomovať čo hovorí

deedol
18. mar 2024

nie, nemusi.

autor
18. mar 2024

@deedol samozrejme že to poviem .. stretávam aj jeho mamu v škôlke .. povedala mi že to počuli aj spolužiačky ktoré sedeli spolu pri stole .. nepáči sa mi že takéto veci rozpráva v škôlke šesť ročne decko

autor
18. mar 2024

@deedol čo nie nemusí ? Nejak som nepochopila

misana84
18. mar 2024

Si to uvedomovať… nerozumie význam tých slov

pribinak
18. mar 2024

Nie nemusí si uvedomovať. Je to škôlkar. Mizno to počul doma, mizno v tv, možno videl vonku staršie decka sa tak hrať

Treba dcérke len povedať, že niektoré deti nerozumejú čo hovoria

autor
18. mar 2024

@misana84 to mi je jedno .. nemal to dcérke povedať

autor
18. mar 2024

@pribinak podľa teba to nemám učiteľke ani povedať ? Že také veci v škôlke rozpráva ? Že na zabíjanie je nožík a také ? Že niekoho zabije ?

misana84
18. mar 2024

Povedzte to kludne ale hlavne vy sa ukľudnite… bola by ste prekvapená čo všetko si deti hovoria pričom nevedia čo hovoria…skôr by som sa pýtala dcéry na podrobnosti… čo predchádzalo tejto situácii, čo sa dialo, o com sa rozprávali… čo predtým bolo

deedol
18. mar 2024

podla mna to mas ucitelke povedat, ale nemas predpokladat, ze chape vyznam tych slov.

autor
18. mar 2024

@misana84 pitala som sa povedala mi že mali na olovrant guľôčky v mlieku chcela si zobrať a on jej tam dal ruku aby si nemohla zobrať .. a s takýmto deckom má moja dcérka chodiť celú základnú školu

pribinak
18. mar 2024

Povedz, ale zas netreba z toho robiť nejakú dramu. Deti toho narozprávaju. A hlavne nerozumejú čo hovoria

Inak ak napr videl ba dedine ako dedko zabíja sliepky či zajaca, tak vie že nožík je na zabíjanie.
Trosku chyba kontext

autor
18. mar 2024

@pribinak takže jeho mamu nemám zatiaľ oslovovať ?

yoxinka
18. mar 2024

Prosím ťa, upokoj sa! To dieťa je v tom nevinne. Opakuje, čo počuje, vôbec nemusí chápať význam tých slov. Keď chceš riešiť, povedz to pokojne mame, ale nevyrábaj okolo toho drámu. Ty si asi moc času s deťmi okrem svojho nestrávila, že? By si odpadla, čo deti rozprávajú, áno aj škôlkari. A hlavne sa zdrž súdov typu: “moja dcéra má s takým deckom chodiť do školy”, lebo 1.To decko je v tom nevinne 2.Raz môže prekvapiť tvoja dcéra a tiež robiť problémy. Takže sa upokoj a rieš s chladnou hlavou.

misana84
18. mar 2024

Aj to decko je dcérka/ synček niekoho… tak sa ukludnite a nedramatizujte….a aj keď oslovíte jeho mamu tá čo vám povie? Pekne mu povie aby to nerobil, nesmie… a pridu deti do kolektívu a opäť nejaká perla….

deti95060810
18. mar 2024

jasné že nemalo by to byť....
len počítaj s tým že podobných stretnete aj na zš... a druhý stupeň je v tomto špeci...

deedol
18. mar 2024

osobne by som to riesila s ucitelkou, nie s rodicmi. ak vsak poznas jeho mamu, samozrejme jej mozes povedat, co sa stalo, ale nie ostro (vidim z tvojich prispevkov, ze si nabrusena), proste ako fakt - stalo sa toto a toto, prosim ta, povedz svojmu malemu, ze take sa nehovori, moja mala bola z toho smutna/vystrasena/...

autor
18. mar 2024

Ale že to ani Ucitelka neriešila len taká že aaale ..

pribinak
18. mar 2024

Nie. Zatiaľ nie. Nerob z toho takú dramu. Fakt netreba (môj názor)

deedol
18. mar 2024

lebo ucitelky vedia, co vsetko deti nataraju, preto to neriesila. ale ako vravim, ak to tvojej malej ublizilo, co zjavne ano, kedze ti to spomenula, tak to ries, ale pokojne.

dennissa16
18. mar 2024

Bože,moj co vie z ust vypustiť, asi by si aj dcéru dala preradiť.
Zapocuvaj sa niekedy do rozprávok… možno budeš prekvapená, co všetko tam začujes

autor
18. mar 2024

@dennissa16 dcéru preradiť nedám ma tam kamošky , je zvyknutá .. ale určite sa mi nepáči keď ma šesť ročne decko také reči v škôlke ..

bullinka
18. mar 2024

Tak to počkaj na školu.

stevvvka
18. mar 2024

Tvoje vyjadrovanie tiež o niečom svedčí.. Stále je to pre teba len decko... Véd si prečítajte na dobrú noc Dobšinského rozprávku, ako treba zabiť draka a krvou potrieť mŕtvolu, aby ožila.

Keby si tomu dieťaťu s kľudom položila otázku, či chce zabiť tvoje dievča, ver tomu, ze nerozumie tomu, čo hovorí...

scorpionflower1
18. mar 2024

@lenka098123 chora doba? V minulosti sa deti v skole mlatili ukazovatkom a nam ucitel v skole nadaval do debilov. Takze toto urcite nie je dobou.

mandarinka555
18. mar 2024

Strašne to prežívaš...riešiš kraviny...Sú to deti a tárajú...A to je len začiatok, ešte bude počuť také reči, že sa z toho potom pos*rieš🙈 Tak sa pekne na to priprav, bude aj horšie, neboj😝