Výbuchy hnevu u 3-ročnej

4. júl 2024

Ideme do skolky v septembri a ja sa velmi obavam. Mala dostava hrozne zachvaty zlosti pri kazdom mojom "nie". Place, kope, krici,kuse ma...ja uz som skusala vsetko.Obimat a upokojit ju, zvysit hlas, zavret ju do izby...zacinam byt zufala...velmi sa bojim co bude robit v skolke. Je to normalne? Mali to aj vase deti? Poradte prosim, dakujem

mamamasama
4. júl 2024

Zavriet do izby??? To este niekto praktizuhe? Preboha. Nie, neporadim. Moje deti to nikdy nerobili, lebo im nesposobujem traumy. Milujem tieto temy na konovi. Bijem deti, zatvaram ich do izby. Ak sa dietatu nedokazes venovat a jedinu pozornost ziska vyvadzanim, tak sa nediv.

nelly234
4. júl 2024

Doma môžeš skúsiť nahradiť ,,nie" inými možnosťami, napr. namiesto: nie, nejdeme na prechádzku, ; pôjdeme, ale až keď sa naobedujeme. Alebo: vidím, že by si chcela ešte byť vonku, ale tato nás už čaká
V škôlke je to ťažšie, ale možno si medzi ostatnými deťmi nebude tak dovoľovať

ptvw
4. júl 2024

@mamamasama na základe par riadkoveho statusu napísať ze sa im nevenuje, ani nejdem písať co si ty za človeka, zbohom

pribinak
4. júl 2024

@mamamasama ako vieš že sa jej nevenuje?

janka_266
4. júl 2024

v škôlke to bude iné, môj je v škôlke anjelik a doma si to potom vynahradí niekedy :D aj teraz je u babky, tam je ako med, lebo mu vo všetkom vyhovie, príde domov a bude to zaujímavé

pribinak
4. júl 2024

Väčšinou si deti v škôlke nedovolia toľko koľko doma. Ucitelka je úplne iná autorita ako mama. Navyše je pod tlakom kolektívu a väčšina deti sa prispôsobí

nelly234
4. júl 2024

@mamamasama
Prečo myslíš že sa jej nevenuje?

domak2
4. júl 2024

Pri dcere by som ti odpovedala ako prvá prispievatelka, odkedy mam syna už taka hustá nie som 🤣 Ale v škôlke sa deti správajú úplne inak, moj je v škôlke zlatíčko až pri mne sa potom uvoľní. Ale hrýzť už konečne prestáva.

nyphadora
4. júl 2024

Je to normalne, trojročne deti su emočne bomby. V školke to robiť nebude.

domka222
4. júl 2024

@mamamasama a sme doma. Tvoje deti to nerobili. A všetky, čo to robia prežívajú doma traumu,sú zanedbávané . Skvelý komentár, super mama

trgypadl
4. júl 2024

@mamamasama boze zena,pri prvom by som mozno tresla aj ja takuto somarinu,ale po narodeni druheho prehodnocujem vsetky svoje tvrdenia…..mila autorka plne Ta chapem ,zial sama som neprisla na to ako obmedzit tieto vybuchy….. v skolke to az take pestre nie je ,drzim palce

candii
4. júl 2024

Jasné že je to normálne, také malé dieťa ešte nevie ovládať svoje emócie a hnev. Mala by si ju to naučiť a ak nezvladas porad sa s psychológom .. tým že ju zatvoris do izby , s tým nevyriešiš nič.

beata_k
4. júl 2024

@mamamasama Tie tvoje prispevky. Co prispevok, to perla.

beata_k
4. júl 2024

Skus pozriet obdobie vzdoru. Kazdopadne v skolke sa deti spravaju inak ako doma. Nie je to pravidlo, ale casto je to tak

vierka0508
4. júl 2024

Aktualne s tym bojujeme 😀 syn ma 2 roky a 8 mesiacov, tiez ide od septembra do škôlky. U nas su to ale uplne hovadiny čo ho vedia dostat do vyvrtky. Ale co nasleduje potom, hotova sodoma. Nic si z toho nerobim, je dolezite zachovat pokoj, u nas funguje nechat ho tak, sam ma posiela prec. U starsieho pomahalo pomojkat, tento mladsi nechce ani za nic, az ked pride sam tak po pol hodine, uz je dobre. Vysvetlovat pocas amoku netreba, vtedy to dieta nevníma. Je to zaberak na nervy, aj mne sa obcas podari vybuchnut, hlavne ked je to v nespravnej chvíli, ale snazim sa ovladat, idem vedla do izby radsej tam si zanadavam, lebo akekolvek moje nahnevane spravanie to este viac zhorsuje.

autor
4. júl 2024

@nelly234 dakujem skusim

autor
4. júl 2024

@trgypadl dakujem 🫶 tesi ma.aspon ze v tom nie som sama 😀

trgypadl
4. júl 2024

Nie nie si😉.je jednoduche niekomu povedat,ze on take dieta nema,ze to u svojich nezazil.
A este mam rada zeny ,ktore povedia ako ste si naucili ,tak mate🙈achhh vobec nepreferujem typ benevolentnej vychovy…. Niektore dni su naozaj narocne,ale to pochopi len ten kto taketo dieta ma💕

deana100
4. júl 2024

my to už riešime boli sme u neurológa.. chcem podať o predĺženú.

lienka.7
4. júl 2024

V skolke si to nedovolí, neboj sa. Tam bude anjelik a doma si to vybije na tebe.

domka222
4. júl 2024

@deana100 však ale tvoje dieťa má aj inú dg,či?

veronikag1602
4. júl 2024

@lienka.7 presne to aj naša v školke povedia ukážkové dieťa a príde domov a katastrofa 🙈🙈🙈

nikaeli
4. júl 2024

@deana100 predpokladám, že v tom bude aj niečo iné. Kvôli plaču za 'nie' sa predĺžený rodičák nedáva.

deana100
4. júl 2024

@domka222 ešte chodíme po vyšetreniach

pralinka86
4. júl 2024

Za tym hnevom moze aj cosi byt .. nejaka zmena u vas doma? Alebo cosi bude? Nemusí to byť z tvojho pohladu ani nic "velke" ale pre nu dolezite. Mozno nejaka malickost z ranajok, co sa nesie s nou este pol dna.. Mozno aj tu skolku potrebuje spracovat.. dieta nevie kontrolovat svoje emocie a ani nebude este par rokov, mozog to este nevie. Tiez nevie vyjadrit pocity. Treba nejak ukazat, ppvedat ked ai aj ty nahnevana a ze preco. Možno spatne vysvetlit situaciu, ked je v hneve, malo co pomoze povedat.
a popri tom samozrejme chce este budovat vlastne ego, moznost rozhodovat sa... A tiez pri mame sa dieta správa inak ako v cudzom prostredi. Vie ako na teba, vie kolko dovolis, skusa hranice.. od obdobia vzdoru chce rozhodovat
A ako pisu baby, v skolke bude ina.
Len chce to vsetko vela trpezlivosti a hranice dodrziavat

deana100
4. júl 2024

@nikaeli my riešime všetky vyšetrenia.

autor
4. júl 2024

@pralinka86 ano, narodila sa jej sestricka 3 mesiace dozadu...myslis ze to moze byt ta zmena?

pralinka86
4. júl 2024

Určite ano, ziarli, pyta si pozornost. Je to velka zmena, na babo sa len milo pozerá a rozprava a inac ako k nej...

andulka1988
4. júl 2024

@mamamasama neuveríš ale praktizujú to viacero ľudí viď aj ja ... Mám na to dôvody ale ty tomu nepochopíš. Nieje pekné odsudzovať praktiku výchovy.

beata_k
5. júl 2024

To si mala hned napisat, ze sa narodila sestra. Ano, ziarli a strhava na seba pozornost, akukolvek. Je toho plny net ako postupovat.