Veľmi uplakané a nervózne trojročné dieťa

barbakl
6. okt 2015

Ahojte,uz mi to nedalo sa spytat,lebo sme uz s manzelom vycerpani. Mame doma dcerku,ktora ma 3 roky a 4 mesiace a je velmi silne namotana na otca, proste ked je manzel doma,tak vsetko chce iba od neho,je neposlusna, bije ma,nadava mi,ze som skareda,nic jej nemozem spravit ja, vsetko si vynucuje placom,ktory ide az do hysterie..akonahle manzel nie je doma,tak je ku mne dobra,mila,posluchne ked jej nieco poviem,je omnoho kludnejsia..proste fakt uz nevieme co robit, dcera na mna v pritomnosti otca asi aj ziarli..hlavne je hrozne urevana...ked je v spolocnosti deti,uplne na nas zabudne..poradte co robit, myslite ze sa to zmeni,strasne dlho to takto trva,ked manzel dakam ide,robi hystericke sceny...dakujem..

katarinamarkova
6. okt 2015

@barbakl otazocka...vlastne viac otazociek.....
- mala je ockova princezna?
- ked jej ty povies nie, manzel povie ano?
- ste vo vychove, prikazoch, zakazoch, pravidlach s manzelom jednotni?
- ked ju ty vyhresis, manzel ju pomojka?

jumama
6. okt 2015

Oidipovske obdobie, je to asi uplne normalne 🙂 Napr. tu v jadre clankov o tom pekne pisu, aj ako sa zachovat: http://www.vycviky.cz/bodyterapie-psychoterapie... http://www.vycviky.cz/bodyterapie-psychoterapie...

pribinak
6. okt 2015

no ano, napisala si to uplne presne: ziarli.

ale v takomto veku je to dost bezne, ako pise jumama, pozri viac na temu: oidipovsky komplex/syndrom

karkana
6. okt 2015

aj mňa by zaujímalo, ako reaguje manžel,,,,,či rovnako,,,,,,,,,,prečo jej manžel ,ked je doma nezakáže sa tak správať?,,,,moja malá tiež ,ked je ocko doma ,len jeho chce,,,,,,,,,,,mňa by aj zaujímalo, ked sa rozprávame s mužom, vždy začne aj ona, len aby sme s my spolu nie ale len s ňou,,,ja ju učím, že má byť vtedy ticho a neskákať do reči,,,,pretože fakt celý deň je všetko okolo nej,,,,,,,,len toto zas muž veľmi neuznáva

barbakl
autor
17. okt 2015

Dakujem baby,upokojili ste ma,precitala som si o tom komplexe a fakt to na nu sedi, tak to budeme musiet dako vydrzat..manzel je podla mna trochu na nu menej prisnejsi nez ja,tak sme sa o tom porozpravali aby sme boli rovnaki vo vychove..fakt dakujem