Váš názor na fungovanie učiteliek v škôlke

15. jan 2023

Ahojte,
skusim sa spytat na Vas nazor...
Riesim uz 2 x situaciu, ktora sa mi vobec nepaci.
Dcera chodi prvym rokom do skolky. Ako to vo skolkach chodi tak doobeda idu ucitelky s detmi von.
Uz 2 x nastala situacia, ze mi bolo povedane, ze ucitelky nedavaju extra velky pozor na deti. Pri prechadzke idu ako prve a deti za nimi. Oni sa rozpravaju a nevsimaju si ani co deti robia, kde sa zastavia ani to ze odbehnu...
Vysvetlim:
Moja suseda mala stastie akurat ked zo skolky deti boli vonku aj s ucitelkou. Dcerka spoznala nasu susedku a okamzite utekala za nou a pytala sa s nou domov lebo byva hned oproti a velmi dobre ju pozna.
Ucitelky sa ani nezastavili ani si nevsimli, ze ona odbehla od nich a je pri niekom inom ( pre nich cudzou osobou ) Uz boli pomerne dalej ked moja susedka vysvetlila, ze pridem pre nu poobede ale teraz nech uteka za detmi a pani ucitelkami.
Nakoniec isla za nimi a pripojila sa k nim ale ani raz sa za ten cas neotocili ci su vsetky deti pri sebe.
Suseda sa cely cas pozerala az kym sa dcerka nepripojila k nim opat aby sa nahodou nestalo ze niekam odboci alebo utecie. ( pritom nemyslim si, ze by utiekla ale predsa len ostala sa na nu pozerat )
Druha rovnaka situacia sa stala tentokrat mojej mamine.
Vychadzala z obchodu akurat ked deti prechadzali.
Povedala, ze 2 ucitelky v predu a rozpravali sa a dcerka ako ju stretla tak uz ostala pri nej chce ist domov k nej. Uz nechcela ist za detmi. Uz boli pomerne deti s ucitelkami dost daleko kym ju moja mama odprevadila ku skupinke a oni sa za cely cas neotocili. Az jej bolo luto a do placu ked si uvedomila, ze keby niekto deti cudzi zastavil a ukradol tak si to nevsimnu.
Samozrejme hned to napadlo aj mna. Su to predsa malicke deti....
Uz ked mi toto povedala aj mama dostala som strasne nervy.
Premyslam, ze pocas dna ked budu mat ist von si ich pockam a nasledne ak nastane situacia, ze pojdu vpredu a nebudu si deti vsimat a dcerka si vsimne mna tak ju vezmem domov a pockam ako sa bude riesit situacia.
Otazka: Myslite si, ze to bude v poriadku alebo si tym mozem spravit problem ? Samozrejme, ze konfrontacia by bola aj by som mala dovod preco som takto reagovala.
Doba v akej zijeme je katastrofalna ! A predstava ze sa 2 ucitelky co maju na starosti 20 deti vo veku 3-4 r. nezaujmaju pocas prechadzky ma ide rozdrapit. Nechcem si predstavovat co sa moze vsetko stat....


, ze i

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
15. jan 2023

Porozoravaj sa s učiteľkami a ak sa situácia nezmení tak píš mail riaditeľke

Nerobila by sim to, že pockas a zoberieš dcéru či si to všimnú alebo nie, lebo vyrobis dieťaťu taky zmätok v hlave že dovi - dopo. Dieťa si ti zapamätá a mize sa stat že začne skúšať utekať

lucka_ke
15. jan 2023

vedľa nás je škôlka a deti chodia vždy tak, že vpredu je jedna a vzadu druhá učiteľka, vždy chodia takto, čakajú sa, kontrolujú sa či niekto nevybieha, deti sa držia po dvojiciach za ruky, kontaktovala by som riaditeľku a požiadala o nápravu, zrejme ste malá obec, kde si myslia, že sa deťom nemôže nič stať, ale ako píšeš svet je zlý

stanulienkat
15. jan 2023

Preco to hned tvoja mama neriesila na mieste s ucitelkami?

nikpa
15. jan 2023

Ešte som to ani nedocitala a napadla ma presne tá istá vec čo teba. Akože by som stretla dieťa na prechádzke a keďže si ho nikto nevšímal, zobrala by som si ho ale s tým rozdielom, že by som sa s ním vrátila do škôlky a rovno za riaditeľkou a opísala by som jej situácie, ktoré opisujes tu. Ale teda minimálne by som sa o tom pobavila s riaditeľkou, nie s učiteľkami, s tými nech si to vybaví ona. A veľmi by som si rozmyslela, či ju v takej školke vôbec nechám.
My totiž máme niečo podobné na sídlisku, mám balkón na dvor do škôlky a keď vidím ako tam učiteľky ,,strážia,, deti, svoje som tam ani nedala. Koľkokrát sedím na balkóne keď sú vonku a pozorujem ich. 3-4 učiteľky v kruhu kvakaju, ani jedna sa ani raz nepozrie okolo seba na deti čo sa deje, zahlbene do rozhovoru sa otočia, až keď počujú plač. Že sa deťom nevenujú, no dobre, snáď aspoň v triede sa im venujú ale strážiť ich je ich zakladná povinnosť. Na dvore sú deti od 3 do 6 rokov všetky spolu, staršie robia zle mladším, handkuju sa tam, bijú, hádžu po sebe prach ale nikoho to netrápi, až kým sa tam niečo nestane... Táto vaša škôlka bude asi niečo podobné alebo aj horšie.

adamadent
15. jan 2023

Riešila by som s učiteľkami, riaditeľkou, zmenou škôlky.... ale určite by som sa neznížila na to aby som si akože vzala dieťa z prechádzky.

martul
15. jan 2023

U nás ide jedna vpredu, druhá na konci detičky idú vo dvojici držia sa za ruky, niektoré idu s pani učiteľkou za ruku.
Toto si neviem predstaviť, že by sa stalo, určite by som to riešila, ale najprv by som si to,, vyskúšala ". Maj ty osobnú skúsenosť.

ibrunova
15. jan 2023

Riešila by som to s učiteľkami, opísala by som, čo sa stalo a či by sa s tým nedalo niečo robiť.. Určite by som to zatiaľ neriešila s riaditeľkou a už vôbec by som dieťa nebrala domov, to mi príde úplne odveci..

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nely1704
15. jan 2023

To, že by si si dcérku,, ukradla " by sa ešte otočilo proti tebe. Je totálna katastrofa, že nedávajú pozor. O to viac by mali, že majú na starosti tolko deti.
Určite by som ich s tým konfrontovala a nenechala by som to len tak. Môže sa stať horšie nešťastie.

lindous
15. jan 2023

Nešla by som za určiteľkami/riaditeľkou s tým, že ten a ten hovoril, išla by som si to overiť na vlastné oči, ale následne by som rovno tam učiteľky konfrontovala, prípadne neskôr informovala riaditeľku, ale rozhodne by som si nebrala dieťa domov...

portret7
15. jan 2023

Riešila by som s riaditeľkou a okamžite žiadala o nápravu. Dnes nie je bezpečná doba, tiež by som mala strach.

ibrunova
15. jan 2023

@bilberryday najprv by som sa snažila to vyriešiť s nimi, neťahala by som do toho riaditeľku. Za riaditeľkou až keby nedošlo k náprave.

kacena4
15. jan 2023

teda toto by bol riadny podraz od teba keby si im to spravila... tiez ucim... treba to riesit komunikaciou. zasa povedzeme si preco tvoje dieta odbieha za "kazdou" hoci aj cudzou osobou? preco nerespektuje ucitela ked povedal ze sa maju drzat za ruky v dvojrade a ideme... ale urcite by som si to vydiskutovala, nakolko vzdy idu 2 ucitelky preto, aby 1 isla na zaciatku a 1 na konci a strazia deti

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angel993
15. jan 2023

@kacena4 ako chceš od dieťaťa aby rešpektovalo niečo, keď učiteľky nerešpektujú svoju náplň práce? Najjednoduchšie je hodiť to na dieťa.

kacena4
15. jan 2023

@bilberryday
@angel993 zienky citajte s porozumenim, dalej pisem ze to treba prediskutovat s ucitelkami ze ich napln prace nie je drkotat ale starat sa o deti 😉

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vreckovka2
15. jan 2023

@kacena4 pretoze je to dieta a stretlo jemu zname osoby? Naozaj ucis?
Urcite by som o tom hovorila s pani ucitelkami, ak by nezabralo, tak s riaditelkou. V klude, pokoji. Neutoc, nevycitaj. Lebo to este obratia proti dietatu.

marca12
15. jan 2023

To som este nevidela,aby ucitelky nedavali pozor. Vzdy je jedna ucitelka vpredu,druha vzadu. S tymto by som nemala zlutovania a oznamila to rovno riaditelke. Ucitelka vie,ze jedna musi byt vzdy vzadu. Mame pri robote skolku,denne vidim chodit deti na prechadzky a vzdy je ucitelka vpredu aj vzadu. To iste ak kdekolvek stretnem na prechdzke deti z ms,vzdy je jedna vzadu. Toto je nepripustne,co robia vase ucitelky.

baskustek
15. jan 2023

Tak tu pochybili učiteľky. Bývam vedľa škôlky, do ktorej chodila aj moja dcéra a vždy keď ich vidím na prechádzke, ide jedna vpredu a jedna vzadu. Ak sa náhodou stalo, keď už boli veľkí predškoláci, že išla len jedna učiteľka, tak sa vždy obzerala dozadu, či sú všetci. Dokonca aj ja ako učiteľka, keď sme išli s triedou, vždy bola kolegyňa vpredu, ja vzadu, alebo opačne. A to uč učím veľké decká na 2. stupni ZŠ

angel993
15. jan 2023

@kacena4 to si síce spomenula, ale najprv si všetko zvalila na dieťa, lebo nerešpektuje učiteľa. Teda nechcela by som aby taká učiteľka mala na starosti moje dieťa. Veď to dieťa sa ešte len učí ako škôlka funguje. Nebavíme sa tu o strednej škole ale o úplne maličkých detičkách. Dnes netreba za nešťastím chodiť ďaleko.

lucka_ke
15. jan 2023

tak 3-ročné ešte nevie rešpektovať všetky pravidlá, ešte sa to len učí a jasné že ak vidí známu tvár rozbehne sa za ňou, asi v tej škôlke nieje ktovieako zábavne tak chce ísť domov

ankare
15. jan 2023

Fuha, tak toto je silná káva. Skús najprv sa porozprávať o Tom s učiteľkami, skús ísť na to nie v zlom, len že sa bojíš o deti,že.je zlá doba a môže sa čokoľvek stať. A skús to aj otestovať, nech starká to pôjde otestovať z diaľky, či sa niečo zmenilo. Ak sa nezmení, rovno za riaditeľkou. Ak ani to nepomôže, možno by sa učiteľky spamätali, keby ozaj vezme starká vnucku pocas prechádzky. To už zvelicujem. Ale možno až tak by učiteľky precitli. Je ozaj zlá doba, stať sa môže čokoľvek. Tu ide o deti, to najcennejšie.

kikulienkadd
15. jan 2023

Ahoj,škôlka, do ktorej chodil starší syn a momentálne tam chodí mladší syn má veľký oplotený areál a na vychádzky mimo neho chodia zväčša len predškoláci. Pokiaľ viem,jedna p.učiteľka má byť v predu, druhá vzadu,aby deti na vychádzke ustrážili. Upozornila by som učiteľky na to,že dieťa sa im takmer 2×stratilo a napísala by som tieto fakty p.riaditeľke, bezpečnosť detí musí byť priorita. Ak to tak nie je,treba urobiť nápravu hneď, nie až keď sa niečo zlé nedajbože stane. Držím palce!

lucka_ke
15. jan 2023

ja vidím problém aj v tom, že sa rozprávajú a nevenujú deťom ani len vonku, dnu to nebude lepšie, nemáte inú škôlku v okolí?

sandyan
15. jan 2023

Ze tvoja dieta nerespketuje ucitelky..ved je to 3,4 rocne dieta,samozrejme ze nechape riziko situacie...urcite pohovor o tom s ucitelkami,a mozno potom s riaditelkou keby to nemalo vyznam...ale dcerku by som domov neodvadzaala,to by narobilo zbytocny bordel v hlavicke..ale inak ako pisu baby vyssie, aj u nas funguje jedna ucitelka vpredu a jedna vzadu

lucia147852
15. jan 2023

U nás chodia najmenší tak, že jedna učiteľka vpredu, druhá vzadu a deti držia za nohu takú veľkú plyšovú stonozku. Toto by som urcite riešila. Dieťa ale zo skupiny len tak neber, to uškodí hlavne jemu.

ropucha6
15. jan 2023

Tiez mi toto napadlo, vziat dieta, ze kedy si to vsimnu, ze chyba. Ale asi by som sa s nimi porozpravala, ze uz dvakrat sa toto stalo a ziadala napravu. Ak by sa to opakovalo, uz by som sla za riaditelkou.