Vankúš a paplón do škôlky

1. jún 2024

Mamičky prosím vás aký rozmer paplonika a vankúša treba kúpiť do škôlky? Zabudla som sa opýtať riaditeľky a už by som rada niečo popozerala. Príp. ak ste objednávali, viete poradiť nejakú stránku alebo niečo z kadiaľ objednať? Nechcem nech po pár mesiacoch ostane paplón a vankúš v jednej guči 😉. Ďakujem.

deti95060810
1. jún 2024

a isto vám to kázali? lebo nič také som nikdy nekupovala.

autor
1. jún 2024

@deti95060810 áno, u nás sa kupuje vankúš, paplón, plachta a posteľné obliečky . Už len postel chýba 🤷‍♀️🤣. Zabudla som sa opýtať na rozmery ale predpokladám že ako do detskej postieľky len sa chcem uistiť lebo to som si neni istá.

viestta
1. jún 2024

Zavolaj si tam, lebo u nas chceli uplne chory rozmer.

lucka_ke
1. jún 2024

ja som kupovala v Ikea a obliečky majú tiež... https://www.ikea.com/sk/sk/cat/paplony-a-vankus... ale aj https://www.vypredajobliecok.sk/obliecky-do-det... má fajn výber

ptvw
1. jún 2024

@deti95060810 ja teraz o niečom takom počujem prvýkrát ze treba do ms niečo také nosiť, to je teda bieda

pininka1
1. jún 2024

Je to klasický rozmer ako na detskú postieľku,aj my sme časom nosili svoje, aj u nás v robote majú všetky deti svoje. Radšej ako keď spia v takých co tam boli už pred 40 rokmi

zuzanockamt
1. jún 2024

@ptvw Nevyžaduje to každá MŠ.

ptvw
1. jún 2024

@zuzanockamt to je jasne, ináč by som o tom citala na strankach ms 🙂 keďže sme posielali žiadosti teraz

ivana3111
1. jún 2024

V niektorých štátnych škôlkach je to úplne bežné, nakoľko neostávajú na to financie a ani na hygienickú údržbu ,pravidelné pranie posteľných prádiel pre celú MŠ a to nevravím o zvýšených energetických výdavkoch napr. Na vodu a elektrinu ak by na to všetky MŠ pristupili...

babulkomale
1. jún 2024

@pininka1 u nas nie, je to vacsi rozmer ako do detskej postielky. Moji sa do postielky uz v dvoch rokoch nezmestili a predskolskej im trcali nohy z lehatok 😃

autor
1. jún 2024

Tak asi to je potom všade rôzne .. len keď som tak rozmýšľala, tak ten čo sa dáva do detskej postieľky to bude asi malé .. skôr rozmer 100x135cm..ale tak radšej teda počkám a opýtam sa priamo v škôlke. To bude najistejšie. Ďakujem baby za rady.

thirstymonk
1. jún 2024

Ty kokso, do našej školky som doniesol uterak a učiteľka, že netreba, že maju plno. Zubne kefky to iste. Max. sme doniesli 8 roliek hajzel papiera, ale kukam, že v poniektorych školkach periny, paplony... asi najlepšie, keby si dieťa rovno donieslo aj učiteľku a kucharku, či? :D

blumie
1. jún 2024

Urcite si zavolaj. My sme teda paplon a vankus nekupovali, ale mali sme doniest plachtu a tu som musela dat na mieru usit, lebo taky rozmer nemal ziadny obchod. 😄

pininka1
2. jún 2024

@thirstymonk vieš treba sa na to pozerať aj z inej strany. Aj doma si isto spozoroval ze všetky energie išli hore a nie každá, hlavne štátna škôlka ma pracku. Mnohé pristúpili k tomu, že už vsetko posielajú domov prať, resp rodic vsetko nosí. Tam kde chodila moja dcéra mali komplet všetko ich a domov sme nosili prať len uterák a posteľné. Ale bola to škôlka pre 80 deti ktorá mala aj práčovňu. U mňa v robote mame škôlku kde je 18 deti a nie je pre nás vzhľadom na ceny vody, elektriny a pod rentabilne prať tam. Robili sme to do určitého času, ale už sa to žiaľ nedá, naši rodicia sú rodicia deti s ťažkým postihnutím a nemajú na to, aby sme kvôli energiami zvýšili poplatky za škôlku tak, aby to oni dokázali už platiť. Ale nikdy sme sa nestretli s tým ze by mal niekto problém doniesť do škôlky jeden paplón a jeden vankúš.

katkaseiner
3. jún 2024

volaj urcite, vsade je to inak. My sme tiez museli postelne pradlo a aj vankus a paplon. Ja som mala z ikei niekolko setov... skvely napad, idem ich hodit na predaj lebo uz sa nevyuzivaju

simca06022011
5. jún 2024

Rozmer neriesili, a ani by som sa nepytala. Nesies aj svoje navlecky, cize ziadny problem. Ja som brala detske, podla tho ake dcera pouzivala aj doma. Vsetko hlavne poriadne oznacit, podpisat atd.
Otazna moze byt plachta, u nas chceli nepremokavu. ALe tradicny rozmer postielok.

autor
5. jún 2024

Ďakujem žienky..tak som pozisťovala priamo v škôlke. Rozmer paplónika ma byť približne 140x90cm , vankúš 60x40, plachta ako do detskej postieľky 120×60cm..