Úzkostlivé dieťa

12. jan 2023

Ahojte, dnes v skolke bola psychologička. Naš malý je predskolak. Je veľmi šikovný všetko vie. Ale vždy keď sa mu niečo nepodarí alebo niečo nevie sa rozplače a ospravedlňuje sa. Je precitliveny a všetko berie vážne. Chodí na jazykový kurz aj k logopedovi tam je v pohode aj do škôlky rad chodi, ma tam veľa kamarátov. Túto úzkostlivu povahu ma po mne ja som bola uplakane decko, ešte teraz ma hocičo rozplače a som hanblivá.
Zo škôlky ho odporúčajú k psychologicke, som veľmi rada ze mu chcú pomôcť a popracovať na tom.

Vie mi niekto, kto si podobnou situáciou prešiel poradiť čo sa bude asi diať u tej psychologický? Aké terapie nás čakajú?

luccija
12. jan 2023

Posmelovat ho, ak sa niečo nepodarí nič sa nedeje ..a pozor on odpozerava od teba ako reagujes v situáciách.U psychologicky neviem ako to bude, ale len mu to pomoze

beronsche
12. jan 2023

Terapie ziadne. Skor odporucanie pre teba Ako s nim pracovat.

pribinak
12. jan 2023

Bude možno sledovať pri hre ako syn reaguje na nejaké pretazujuce situacie, dvaja mackovia sa začnú bit o hračku, on sova čo urobí? Alebo dve babi iný sa pohnevaju kvôli cokoladke, ako by ju rozdelil. A bude sledovať či je syn schopný nejakej reakcie tak aby bol on ten čo určí pravidla

Súhlasím s komentárom hore, že ak ty si úzkostliva a precitlivelá tak kopíruje tvoje správanie

teleskop
12. jan 2023

v lietadle si prva nasadzujes masku....deti nevychovavame recami, deti kopiruju nase chovanie

autor
12. jan 2023

Ja sa ho snažím stále povzbudzovať aby si viac dôveroval. Vysvetľujem mu ze keď bude trénovať tak sa to a to nauci.

Ked mu dieta zoberie hracku na ihrisku ide si ju vypýtať naspäť, problém je keď to dieta nechce tu hracku vrátiť. Chodili sme aj kurz boxu tam bol najlepší, tréner ho volal šampión a preradil medzi väčšie deti a tam to nezvládol, bal sa a chýbali mu kamaráti.

Možno to vidí u mňa ze som taká nesebavedoma a cíti sa zraniteľne. Ale mame takú povahu. Dúfam že mu doktorka pomoze toto zvládnuť a riešiť krízové situácie.
Lebo ja toto proste neviem. Som zvedavá co nás čaká u tej psychologický...

zorkahorka
12. jan 2023

Aj u nas v skolke bol psycholog. Vsetci dostali odporucanue, aby sa obratili na ich poradnu 😀 vobec to neber tak vazne. Nedavno som citala,ze to, ake su deti v skolke, neznamena,ze budu take aj v dospelosti. Zmeni sa, dospeje