Učiteľky volajú, že mám prísť pre dieťa

18. jan 2023

Ako riešite, keď vám učiteľky volajú, že treba prísť do škôlky pre dieťa, pretože má sopel a teplotu (napr 37.2), pritom dieťa je zdravé, normálne sa hrá, je, teplotu ani sople doma nemá?
Stalo sa to už viac krát. Nedovolím si syna poslať do škôlky chorého. Som doma na materskej s mladším. Ak by som chodila do práce, neviem, ako by som to riešila.

katie253
18. jan 2023

Opýtaj sa akým teplomerom merajú a na akom mieste. Môj Syn má s ušným teplomerom v uchu 37,2 a normálnym pod pazuchou 36,1.

venusa85
18. jan 2023

U nás v škôlke zvyknú merať teplotu po prebudení. A dieťa zohriate je zrazu "choré". Krstnej dcére tak veľakrát namerali vysoké horúčky 😃

macekovam
18. jan 2023

Nech zmerajú aj pred tebou.. Ale nie v dutinách. Ucho atď..

anjelicek26
18. jan 2023

Tak tu teplotu nech zmeraju ked prijdes a mate poriesene... co sa tyka soplov - bohuzial je mozne, ze je alergik a nieco ho v skolke drazdi a sople tam ma az po zem a pritom doma nic... to si musite vydiskutovat, kedy to je, ked sa hra na koberci, po spinkani, po jedle, ked bol vonku alebo vlastne kedy... ja dost pochybujem, ze si to vymyslaju...

lenqua_12325
18. jan 2023

Tu sa pripnem 🤔

martul
18. jan 2023

Inak toto je zaujímavé. Síce už mám najmladšieho deviataka. Ale u všetkých troch sa mi toto stalo, Volali, že sú chorí, ja som tam nabehla mali ,,zvýšenú teplotu" a doma nič. Behali, hrali sa, chutilo im jesť. A na druhý deň boli učiteľky prekvapené, že či teda nie je chorý, keď mal včera teplotu /37,1/.

lucka_ke
18. jan 2023

teplota sa počas dňa mení, najvyššia je popoludní a dig. teplomery nie sú presné

slavomira236
18. jan 2023

Mne sa to tiež stáva minule lietali po von t ešte september bol teplo potom dcérka nechcela jesť tá jej zmerali teplotu a 37,2 musela som ponu prísť doma nič ráno naklusala do školy, v lete náhradná škôlka na kocky sa jej spravil fľak musela som ponu prísť trpí ekzémom plus má histaminovu stačí že zje niečo nevhodné už sa jej niečo vyhodi zbytočne som vysvetľovala poslali ju domov,

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nique
18. jan 2023

Mne sa stalo podobne nieco dnes. Volala mi riaditelka, ze syn je bledy, boli ho brusko a vyzera velmi zle. Tak som isla po neho. Do 15min som bola v skolke, nic mu nebolo. Riaditelka sama videla, ze nic mu nie je a zostala v pomykove. Ale zobrala som ho domov. On mi v aute prezradil, ze mal na prste krv (zader) a z toho mu prislo zle, tocila sa mu hlavicka a ucitelke povedal, ze ho boli brusko. Keby bola ucitelka pockala 10min, mozno by mu dala sancu na vysvetlenie. Ale beriem to tak, ze stalo sa, zajtra im to vysvetlim.

alchemilkazltozelena
18. jan 2023

Vedia že si doma a zneužívajú to podľa mna

vlucifuk
18. jan 2023

Mne sa to v škôlke našťastie nestalo, ale môj syn má svoju teplotu 37,1...Kedykoľvek mu ju odmeriam, vtedy má takúto. V škôlke som na to upozornila učiteľky, že aby nepanikárili a ony ma vtedy prekvapili, že teplotu do 37,3 neriešia, že rodičov volajú pri teplote 37,4 a vyššej, ak teda nie je okrem toho iný problém. Mňa to vtedy prekvapilo, tak som si to zapamätala...

elisabethka
18. jan 2023

Som ucitelka, ak nameriam
detom zvysenu teplotu 37- 37,5. Pockam 20 min- 30 min premeriam a ak uz nie je nevolam, len spomeniem rodicom, ked si pridu po dieta. Ak je nad 37,5 a dieta sa stazuje na bolest brucha/ hlavy/hrdla vtedy volam.

akbara77
25. jan 2023

V prvom rade by som choré dieťa do skolky nedávala hlavne keď som na MD. Ale zase tie sprosté učiteľky, čo si vymýšľajú choroby....

marika142
25. jan 2023

uz som viac krat pocula takyto pribeh a dieta si prisla do skolky po dieta a to bolo uplne v poriadku, nechapem, ale preco by nieco take len tak ucitelka robila, ved aj tak by sa takto nezbavila vsetkych deti

katarinajozef
25. jan 2023

@anjelicek26 pani mne sa toto už raz stalo že moje dieťa ráno nič nemalo žiadny sopel horúčka kašeľ proste nič...O 3hodiny mi napísala učiteľka že prídite si po chlapca lebo má sopel ako angorak...A ja že cooooo???nechcela som tomu uveriť ale keď som prišla poňho tak už bol chuchnavi.Ked som ho čakala v šatni tak ucitelka má ohovarala že ona to nechápe že ako ja môžem dať choré decko do škôlky...Skoro som odpadla keď som to počula...Môj syn keď je chorý tak ja si ho nechávam doma lebo som na rodičaku nerobí mi to žiadny problém...Ja som už stoho mala taký stres aby mi zas nepísala učiteľka že aby som si poňho prišla ale našťastie sa to už nezopakovalo..Teraz ako nastúpil od Septembra do škôlky tak bol 1 týždeň alebo už po novom len dva dni...Stále má angínu 😡😡😡Už má to nebaví toto ak to bude ďalej pokračovať tak si ho nemám doma..Veľa chýba , škôlke 😥😥😥

mikadooo
25. jan 2023

Normálne ich konfrontuj priamo v škôlke. Dones teplomer, odmeraj. Vyfúkaj nos a uvidíš, či sú sople. Ak nič, tak žiadaj vysvetlenie. To by som bola ešte pokojná a milá, dcéru by som vzala domov, aj keď je zdravá. Ak sa to bude opakovať, žiadala by som si ku "kontrolnému vyšetreniu" aj pani riaditeľku, a následne aby aj pred ňou priamo učiteľky zdôvodnili svoje tvrdenia.