Učiteľka v škôlke dala facku môjmu dieťaťu

mikink_a
16. apr 2013

Minuly tyzden syn prisiel domov zo skolky s tym,ze mal akoby poskiabanu az "uderenu" tvaricku.Ucitelka ma pri dverach upozornila ,ked som si ho prisla vyzdvihnut ,ze ci ma to zranenie od domu.Nie nemal ho od domu, tak som jej odpovedala,ze to si pravdepodobne sposobil pri hre vonku..Doma mi vsak neskor pri hre povedal,ze ho tato pani ucitelka v skolke udrela a ukazal mi, aku facku mu dala a potom mi neustale hovoril cely vecer ,ze mu slubila,ze mu kupi auto transformera... ja som si to v prvom momente nespojila dohromady, az neskor mi druha ucitelka potvrdila,ze skutocne vtedy doslo k incidentu,kedy ho ta prva ucitelka udrela...na druhy den som si nasla v skrinke balik cukrikov a cokoladku,tak som sa pytala,ze za co to dostal.Jej odpoved bola,ze mali sutaz a on ju vyhral a cokolada mala byt pre mna...... dnes rano som vsak cokoladu vzala a so slovami "preco mi ju dala"som jej ju vratila,ona sa mi nakoniec priznala,ze ho udrela a ze ju to velmi mrzi... syn ma 4 roky a pevne stojim za nim,ze mi neklame a hovori pravdu... tak som isla obratom,za riaditelom,aby situaciu riesil... mate niekto podobnu skusenost? co sa da este v tomo pripade robit? ...

anjelicek26
16. apr 2013

@mikink_a - fu silna kava. Praskli jej nervy, je len clovek, napriek tomu nepripustne. To, ze ti klamala a aj to, ze ho udrela. Ze ju to mrzi a chcela by sa ospravedlnit je vidno ale tiez. Neviem, ako by som to riesila 😖

renab
16. apr 2013

Ja by som to už s riaditeľom neriešila, keďže sa sama priznala a aj vyjadrila ľútosť. Len jej by som povedala, že mi to mala povedať hneď a nesľubovať dieťaťu hory-doly, stačilo by ospravedlnenie. A samozrejme by som ju upozornila, že keby sa to opakovalo, tak to už budem riešiť.

mikink_a
autor
16. apr 2013

@renab ibaze ona sa nepriznala sama od seba a ak by som jej tu cokoladu nevratila,tak by to ani nikdy neurobila a ututlalo by sa to... uz v minulosti som z nej citila alkohol(udajne som nebola sama),ktory som bola nahlasit jej priamej nadriadenej a ona to vtedy neporiesila,nedala jej fukat ,len mi na druhy den povedala,ze ona to z nej necitila a ututlalo sa to... cely hacik je v tom ze ucitelka ani nema adekvatne vzdelanie na to,aby mohla ucit v mat.skolke a je dcerou toho riaditela, pod ktoreho skolka patri

sante81
16. apr 2013

@mikink_a no sla by som určite za riaditelkou, a dotyčnej pani učitelke by som urobila prievan v usiach. takyto postup ako ona zvolila nieje vôbec profesionálny, a spôsob akym to ona chcela odcinit- čokoládou, je smiesny, mala sa vám ospravedlnit, priznat chybu, deti sa nebiju, a uz vôbec nie cudzím clovekom.

effkaa
16. apr 2013

@mikink_a dovod preco ho udrela ti nepovedala? Ja neviem, ci by som sla za riaditelkou alebo nie...

anjelicek26
16. apr 2013

@mikink_a - no ak je dcerou riaditela, tak za nim uz vobec nema zmysel ist, ak to skutocne chces riesit, tak u zriadovatela skolky.

mikink_a
autor
16. apr 2013

@effkaa hned som sa na to spytala syna,on tvdi pretoze lezal v posteli a ze nespal,ona mi povedala,ze neposluchal a behal... deti,ktore to videli tiez tvrdia, ze lezali a chystali sa spat...

mikink_a
autor
16. apr 2013

@anjelicek26 to mam v plane ako dalsi krok ,ak sa s tym teraz nic neporiesi,prislo mi spravne ist najskor za nim a neobchadzat ho pri rieseni problemu... ked som mu to rozpravala bol z toho zjavne smutny a prislubil,ze to poriesi...

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ewwe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renab
16. apr 2013

@mikink_a tak to budeš mať ťažké, u riaditeľa asi nepochodíš, keďže jeho nadriadený je otcom učiteľky (teda ak som to správne pochopila). ak to chceš riešiť, ostáva ti len napísať sťažnosť, tú adresovať riaditeľke, zriaďovateľovi a školskej inšpekcii.
Alebo riaditeľom škôlky je jej otec?

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rolak
16. apr 2013

No teda, ja sa vam divim, ze to tak mierne beriete... Mna by asi rozhodilo, keby ucitelka vztiahla ruku na moje decko.... Absolutne by som neriesila "dovod". Na to nie je dovod, ma sa spravat profesionalne... Dcera nechodi do skolky, je velmi ukecana a neposedna a veru sa desim uciteliek takehoto typu....ktore "nebudu mat na nu nervy"... Stazovala by som sa zriadovatelovi a riaditelovi. Nech si mila pani dava pozor nabuduce...

effkaa
16. apr 2013

@mikink_a pravda bude niekde uprostred... no ale za to, ze nelezal v postielke... co ja viem... To je trochu prilis udriet dieta. Este by clovek mozno prizmuril oko, keby deti stali na parapete alebo keby naschval nieco robili... ja neviem, vylievali polievku na zem alebo co, ale za toto. Bud mala velmi tazky den alebo to bude nieco ine. Ak by som citila z nej ten alkohol a povedali by mi aj ini rodicia, ze ho citili, snazila by som sa to spravit tak, ze by som za tou riaditelkou nesla sama. Vyznie to objektivnejsie, ked budete aspon dve mamicky, ktore potvrdia ten alkohol a ty pridas tu skusenost s tou fackou. Lebo tusim, ze toto je uz asi cez normal...

effkaa
16. apr 2013

@alenkaorava ja mam presne rovnaku skusenost. Facka nie je normalna vec, ale predstavte si ucitelku, ktora ma na prezentaciach prac na starosti celu miestnost PLNU deti - asi 50 a jedna skupinka tam prednasa svoju temu. No jednoducho ked ju jeden vytacal cely den, ruka vyletela... Vsetci sme ludia. Samozrejme, ze jej to bolo velmi luto, hovorila potom s rodicmi, vsetkym sa ospravedlnila vzapati ako sa to stalo. To bola ale uplne ina situacia...

mikink_a
autor
16. apr 2013

ano, riaditel skolky (+skoly) je jej otec ,zriadovatelom je mesto.... skola so skolkou to ma podelene tak,ze skolu ma na starosti riaditel a skolu jeho zatupkyna,ibaze u zastupkyne som nepochodila s tym alkoholom, tak preto som v tomto pripade isla rovno za riaditelom,bez ohladu na to,ci to je jej otec alebo nie...

krisia
16. apr 2013

facka? malému dieťaťu? ak by naozaj bol nezvládateľný a inak si nedal povedať, tak malé výstražné šuchnutie po zadku je ok, ale facka určite nie. to sa ospravedlniť nedá, určite si urobila dobre, keď si to riešila s riaditeľom, chvíľu počkaj, čo s tým urobí resp. sa informuj a ak nič, choď za zriaďovateľom škôlky.

mikink_a
autor
16. apr 2013

je to velmi smutne a velmi ma mrzi ,ze musim takuto vec riesit prave ja. Za svojim synom si pevne stojim,pytala som sa druhej ucitelky ,ci nie je agresivny,ci nerobi druhym detom zle... doma je normalny a nic agresivne som unho nepostrehla a aj podla ucitelky je to uplne normalne aktivne dieta... a aj ked to bol v dany moment skrat u tej dotycnej ucitelky, je NEPRIPUSTNE ,aby sa takto spravala,to je moj nazor...

effkaa
16. apr 2013

@mikink_a podla mna aj ten riaditel sa viac zlakne ak pridete viaceri. Budes tam mat potom svedka, uz to nebude slovo proti slovu. Pouvazuj nad tym...

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
traktor
16. apr 2013

..ak by sa to stalo môjmu dietatu, hned by som to riesila..upozornila by som ucitelku, ze taketo spravanie je nepripustne a ze sa budem stazovat ..podala by som staznost u riaditela skôlky / aj pisomnu a ziadala pisomne vyjadrenie, ako to bude riesit dalej a ak by to neriesil nijak tak by som to podala dalej..vôbec by som neuvazovala nad tym, preco zaco naco..stalo sa nieco , co nie je ok..fackat cudzie dieta nie je normalne ..ok, kazdy sme len clovek, ale ak viem, ze stracam nervy, poprosim o zastup kolegynu, zoberiem si dovolenku..skratka to riesim , ale nie tym, ze udriem dieta..a este ho aj podplatim cukrikami a cokoladou..to takto riesi bezne?ako sa ma potom citit to dieta, ked sa to necha tak..dostanes facku, nevadi, ved dostanes aj cokoladu , ved sa v podstate nic nedeje..to aj v praci, ak ma vas sef vela problemov, ktore nezvlada , tak vas fackuje?..skratka nie, toto by som môjmu dietatu neurobila, ze by som to len tak presla..ak ma dieta daky problem, tak to ma ucitelka riesit s rodicom..

renab
16. apr 2013

@mikink_a tak potom písomne na riaditeľa a zriaďovateľa. možno by bolo lepšie, keby ste sa spojili a sťažnosť napísali viacerí rodičia.

mokon
16. apr 2013

aj keby bolo dieťa nezvládnuteľné, behalo a neviem čo, učiteľka má vzdelanie, pričom každú konfliktnú situáciu má zvládnuť a v žiadnom prípade nepoužiť facku. Nabudúce bude čo...? - keď bude mať zlý deň,svoje problémy a pod. Určite riešiť cez nadriadených. Ak by ostala na svojom mieste, určite by som dieťa premiestnila.

katecameron
16. apr 2013

fyzicke tresty u tak malych detí by som vobec netolerovala teraz ti neviem co by som robila ale zrejme by ma pochytil taky amok ze danu ucitelku by som prefackala ja ale tazko tvrdit my sme mali obdobne problemy v skole tiez ucitelka bila deti v triede napriek snazeniu sa problem vyriesit slusnou cestou cize staznostami u riaditelky to dopadlo asi tak ZE RIADITELKA si ucku zastala a BOLO dieta som okamzite prelozila na inu skolu a urobila som to najlepsie co som mohla dieta je stastne konecne sa nebojí chodit do skoly dokonca sa mu zlepsil prospech a hlavne vedomosti a na Písomky sa tesí

evuliki
16. apr 2013

Facku dieťaťu??? A ty si to nechala tak? Mala si to riešiť hned a nie čakať na to, kým sa ti ona prizná. Tu čokoládu by som jej obuchala o líce ja. Ked udrie na ihrisku jedno dieťa druhé, tak to hneď mamičky riešia a ty nekonas hned, ako ti cudzí dospelý udrie dieťa? Nežijem na SVK,ale tu ked rodič udrie svoje dieťa, už je zle, nie to ešte cudzi. Ved z toho by bol normálne súd! A je mi jedno, či ju tvoj syn vytocil do nepríčetnosti, aj keby jej do .... vynadal, ona NEMÁ PRÁVO ho udrieť! A to, že si z nej cítila alkohol... To do kedy budete čakať? Az pokial opitá neprizabije nejake dieťa? Napísala by som list na mesto, minimálne! Jasne, že ju jej otec podrzi, ale netreba to určite ututlat. Popripade preložiť dieťa do inej škôlky

effkaa
16. apr 2013

je zaujimave, ze niektore mamicky by udreli ucitelku aj ked su proti telesnym trestom... medzi dospelymi sa to uz moze?

blumka
16. apr 2013

@mikink_a nam sa stalo nieco podobne pred tromi rokmi, hoc doteraz neviem ako sa to vlastne zomlelo. mne to dcerka oznamila vlastne formou hry, hrala sa s babikami a vravela nieco v tom zmysle ze dostanes po ustach. tak som sa jej pytala odkial to ma tak ze od pani ucitelky a ze nech mi ukaze ako to je dostat po ustach tak mi predviedla nieco ako facku. moj muz siel vtedy hned ako to bolo mozne za p. ucitelkou s tym ze teda nevieme co sa stalo ale ze dcera si nieco taketo sama od seba nevymyslela, p.vuc. nam tvrdila ze ona jej facku nedala , my sme ju nepresviedcali ze dala ale miz odchadzal zo skolky s tym ze teda ktokolvek jej tu facku dal je to nepristupne a nesmie sa to opakovat. ani sa uz nic neopakovalo a p. uc. bola k dcerke mila, vztah mali celkom fajn...no po skonceni sk. roku odisla a ja som sa dozvedela ze sa viaceri na nu stazovali. Asi by som tvoj problem riesila s nou zoci voci a az ked by sa ti zdalo ze sa nic nemeni tak s riaditelkou. bit deti je nepripustne aj ked ich ma na hlave cez 20 , ucitelka musi drzat emocie na uzde...ale zas ak uprimne lutuje treba odpustit a ist dalej

evuliki
16. apr 2013

@effkaa samozrejme som myslela ten útok obrazne 😉 ale obtlkat mi dieťa nikto nebude. Ty by si to tolerovala? Kolkokrat ma pravo učiteľ to urobiť? U mna jednoznačne ANI RAZ

ivaka333
16. apr 2013

@mikink_a Ci to lutuje ci nie, je to nepripustne. Nikto nema pravo udriet Tvoje dieta. Ak s tym riaditel nic neurobi, daj to vyssie, urcite je v meste urad skolstva. Nenechaj to tak, ak jej rupli nervy raz, rupnu aj druhy krat pri inom dietati.

romanka22
16. apr 2013

Ja by som jej dala tiez poriadnu facku a urcite by som trvala
Natom aby ju prepustily.
Ak nema trpezlivost s detmi tak a neovlada sa nema tam co robyt!!!
Mohla by aj tisic krat sa ospravedlnovat.
To je neospravedltelne!!!!