Učiteľka v MŠ rieši moje súhlasy s cudzími

2. sep 2024

Ahojte, stala sa mi dnes taká vec. Syn nastúpil do škôlky a ja som vypisovala všetky potrebné súhlasy. Nedala som súhlas so zverejňovaním fotografií syna na verejne prístupných stránkach.
Večer mi volala švagriná, že jej volala učiteľka môjho syna (oni sú kamarátky), lebo som dala nesúhlas so zverejňovaním fotografií môjho syna. Tak či som sa len pomýlila alebo to myslím vážne. Bola som v šoku a ako prvé zo mňa vypadlo, že prečo to učiteľka nerieši so mnou. A že to myslím vážne.
Dosť ma to vytočilo, ako si môže učiteľka dovoliť riešiť moje veci s inými. Chcela som zajtra nabehnúť k riaditeľke a riešiť to. Ale už som vychladla a rozmýšľam ako to riešiť v kľude. Čo by ste robili na mojom mieste?
Ešte dodám že sa jedná o škôlku na dedine, kde chodil ešte môj muž a odvtedy sa postupy nezmenili. Syna chcem preložiť do inej škôlky, len čakám kde sa uvoľní miesto.

koniarova
2. sep 2024

Pre dobro všetkých zúčastnených prelož syna čo najskôr. Ešte by som poprosila vysvetliť ako to chceš realizovať,keď budú mať nejaké akcie? Nedáš ho?

ukgirls
2. sep 2024

ona to riesi so svagrinou a ty s celym konom ... co ti brani ist do skoly pripadne poslat mail a spytat sa priamo ucitelky ci nema na teba ontakt,ked ta riesi s inymi poza teba.. ak nie rada jej ho das a nabuduce nech najskor konrtaktuje teba

anjelicek26
2. sep 2024

Syn len dnes nastupil, prosim nejake akcie, ze hned prestupi inam su dost od veci. Rano zajdi za ucitelkou a slusne - ale dosledne - jej povedz, ze si nezelas, aby veci ktore sa tykaju tvojho syna vykvakavala cez pol dediny, ze je to vrcholne neprofesionalne a nevhodne a ked sa to zopakuje, budes to riesit s riaditelkou a boh vie kym este. Ze ci sa jej to zda pekne, keby si o nej sla drby roznasat kade tade z jej personalneho spisu?? Nejde o to, co povedala, ale je to len zaciatok, nebudes sa vediet na nu spolahnut s nicim ohladne syna... Snad pochopi...

A k teme nas debil riaditel urobil presne toto iste kvoli fotkam, lebo som nechcela, aby moje deti non-stop vycapovali do lokalnych novin... vymazali ich potom fotoshopom aj s triednej fotky, aby nam urobil napriek, proste cisty... vdaka bohu posledne dieta posledny rok na tejto skole...

ukgirls
2. sep 2024

@koniarova nasa skola proste rozmaze tvar dietata kt nema suhlas na zverejnenie ... matka ma plne pravo odmietnut-na to ten formular je .. a skola to musi respektovat bez toho aby vynechala dieta z akcii

koniarova
2. sep 2024

@ukgirls no dobre. Tak budú teda mazať..🤷

ukulela
2. sep 2024

@koniarova rozmaze tvar, da smajlika ... normalny postup. stava sa bezne.

anjelicek26
2. sep 2024

@koniarova je rozdiel skolske akcie a je rozdiel pozyvat si tam televiziu, noviny, mat na FB fotky verejne pristupne komukolvek... ako nasa skola... a nemas nad tym kontrolu, co tam vycapia, fotia podla vlastneho uvazenia 🙄 Tam nejde o fotenie ucitelky do rodicovskej whatsapp skupiny ci do triedy na nastenku...

kaktusik007
2. sep 2024

toto je taka arogancia matiek, skryvajuca sa za GDPR.... akoze pardon, malo by byt jasne dane ze ked dieta nastupi na tu a tu skolu, je povinne znasat zverejnovanie jeho podobizne v pripade skolskych akcii.

proste ked nechces aby ti decko fotili, nedavaj ho na akcie. Ako ja ako matka dietata pridem k tomu ze nemam ani jednu normalnu fotku a vsetko su s deckami, ktore maju cez hlavy hlupe smajliky???

autor
2. sep 2024

@koniarova mám právo odmietnuť zverejňovanie fotografií mojich detí. Vo väčšine škôlok to funguje. Buď zakryjú tvár dieťaťa alebo sa odfotia bez dieťaťa.

ukgirls
2. sep 2024

@kaktusik007 mozes na to ist aj z druhej stranky-arogancia matiek co musia vycapit fotku decak na kazdu platformu .... deti si maju akciu uzit a nie fotit ako v zoo..

belllinka
2. sep 2024

A to kvoli tomuto ides prekladat dieta do inej skolky??

dajana19
2. sep 2024

@kaktusik007 ,,je povinné znášať,,🙈

autor
2. sep 2024

@kaktusik007 za svoje dieťa som zodpovedná ja, nie nejaká náhodná užívateľka MK. Rodičia, ktorí nesúhlasia so zverejnením fotografií svojich detí na to majú dôvod. Táto konkrétna škôlka to rieši tak, že deti, ktorých rodičia nedali súhlas sa nefotia. Takže kľudne ti napíšem adresu škôlky, aby si tam mohla dať svoje dieťa kvôli fotkám.

autor
2. sep 2024

@belllinka nie len kvôli tomu. Ja som ho tu nechcela dávať kvôli prístupu, ale všade mali plno a táto škôlka je spadova

ibrunova
2. sep 2024

Nie je rozdiel zverejňovanie fotiek na nete a fotka, ktorú dostanú rodičia do ruky, napríklad spoločná fotka celej triedy?

tykat
2. sep 2024

Odkazala by som po svagrine, ze som sa nepomylila a plati to.
Viac by som o tom s dotycnou ucitelkou nediskutovala.

dzulli1980
2. sep 2024

Mňa by len zaujímalo, ako to za pár rokov budú vnímať tie deti ... že nemajú žiadnu spoločnú fotku s kolektívom zo škôlky, zo školy, hoc tam chodili ... lebo mama si to nepriala ... ja teda neviem, nerýpem, no prečo to odmietate? ... veď ide o úplne bežné fotky z akcií, z výletov atď. ...

maranco
2. sep 2024

@kaktusik007 * Ako ja ako matka dietata pridem k tomu ze nemam ani jednu normalnu fotku a vsetko su s deckami, ktore maju cez hlavy hlupe smajliky??? *

Podľa jej súhlasu ktorý vyplnila môžeš mať takú fotku, ale dostaneš ju od učiteľky ty a ostatný rodičia a nebude vyvesená na obecnej nástenke pre celú dedinu.

jaass
2. sep 2024

Autorka aj ja by som rano isla za ucitelkou a priamo jej povedala, ze si to nezelas. O tom, ze to volala inej mamke a bavila sa o tebe sa ani nebavme. Neprofesionalne a dost blbe. Narovinu by som sa opytala, preco tak urobila, ze je dospela predsa 🤷‍♀️

ukgirls
2. sep 2024

@dzulli1980 spolocne fotky maju ... kolektivne ako sme mali aj my .. tu sa bavia o verejnych fotkach na socialnych mediach , skolskych webovkach ci tv ..

autor
2. sep 2024

@dzulli1980 ale on fotky bude mať, len ich učiteľka bude posielať mne (ja ich nikde nebudem zverejňovať ) a zverejnia sa fotky bez neho.

maminkadeticiek
2. sep 2024

Ako to riesit v klude?No uplne normalne.Nepojdes za riaditelkou,to je prehnane,tak sa veci na 1.krat neriesia.Pockas si ju a povies vies,ze vcera bol este len prvy den noveho skolskeho roku a ty si celmi sklamana,ze si uz musela riesit,ze konzultovala osobny spis tvojho syna s cudzim clovekom.Ze tento krat to budes riesit vyhradne upozornenim s nou,ale ze si dorazne prajes,abysa to nikdy viac neopakovalo.Ze sa to stalo prvy anposledny krat.Ak ma nejake otazky,ze v tych papieroch je aj cislo na teba,nech ho vyuzije.Takto sa to riesi.

marca12
2. sep 2024

@koniarova U nas davaju na fotky deti kvetinku alebo iny obrazok,aby nebolo vidno tvar.

anjelicek26
2. sep 2024

@dzulli1980 vacsinou vies zakruzkovat (malo by to tak byt) viacero moznosti ako pise @ukgirls aj my to mame takto zakruzkovane... takze ich ucitelka bezne na akciach s triedou foti... len nejdu na webku skoly... tam povybera fotky bez nich, alebo kde su otoceny tvarou prec. Ona s tym problem nema, len nas riaditel 🙄

- suhlasim s fotografovanim na vnutorne ucely skolky
- nesuhlasim zo zverejnovanim fotiek na web a medii

maminkadeticiek
2. sep 2024

@koniarova Prelozit?Nedramatizuj 🙄

autor
2. sep 2024

@maminkadeticiek tak nejako to chcem riešiť. Riaditeľka mi vravela ešte na zápise, že s tým nemajú problém, preto ma to dosť zaskočilo.

marca12
2. sep 2024

Mne by to nedalo a milej pani ucitelke by som povedala,ze nabuduce nech sa opyta mna a nie vyvolava mojej rodine. Povazujem to za ohovaranie taketo praktiky ucitelky. Raz je tam moznost vyberu,ty si si vybrala,nema to co rozoberat s ostatnymi. A ked si nebola ista,ci si sa nepomylila,mala sa teba opytat. Svagrina nie je tvoj hovorca. Az som sa nastvala 🤣 neznasam taketo prizemne ucitelky

viera77
2. sep 2024

Sociálne médium je napr. aj MK a podobne...prečo teda žienky, fotky svojich detí zverejňujete pre naozaj hocikoho, ale v škole vám to vadí?

autor
2. sep 2024

@anjelicek26 u nás s tým riaditeľka nemá problém, len učiteľke sa zrejme nechce kontrolovať fotky

autor
2. sep 2024

@viera77 ja nezverejňujem nikde fotky mojich detí, ani nikto z rodiny. Mám na to svoje dôvody.