Trojročný syn sa počas obedného spánku pocikáva

maja91
3. feb 2016

Ahojte
Mam trojrocneho syna a odkedy zacal chodit do skolky na cely den tak sa nam pravidelne kazdy den pocas poobedneho spanku pocika.
Doma vobec takyto problem nemame.
Bola som aj u lekara a ten mi povedal,ze je maly uplne v poriadku.Mate nejake skusenosti s takymto problemom??
Dakujem za kazdu radu..

ivi12
3. feb 2016

@maja91 môže to byt psychické, že sa cíti neisto mimo domu. Daj mu jeho obľúbeného plyšiaka do škôlky s ktorým tam bude spávať a povedz mu že on ho bude ochraňovať počas spánku v škôlke

siska53
3. feb 2016

@maja91 nasa nie pocas spanku,ale pocas dna. Len tak,na protest sa v skolke pocikavala. A obcas aj doma.
V druhej skolke zas nepapala a nepila. Ale aj to sa uz zmenilo.. Len to pekne dlho trvalo.

maja91
autor
3. feb 2016

Ja som uz zufala.V skolke vravia,ze im to nevadi,ale kazdy den je pocikany a doma vydrzi celu noc..Tak mi to nejde do hlavy...

alicka850
3. feb 2016

Moja dcera mala tiez take obdobie po nastupe do skolky,hoci to znasala navonok uplne super. Dohodli sme sa s pani ucitelkami,ze k obedu jej daju iba pol pohara caju,davala som jej do skolky take jednorazove nepremokave podlozky do postielky a nahradne pyzamko do skrinky. Ani neviem ako to preslo.

katrin21
3. feb 2016

@maja91 nedavaju mu pred spanim pit? skuste im povedat, nech nepije a nech sa ide este vycikat....

timea7
3. feb 2016

@maja91 tiež si myslím, že je to v poriadku, môže to byť reakcia na novú situáciu, dať pod plachtu podložku, neupozorňovať zbytočne na to, iba skonštatovať nevadí, venovať sa niečomu inému. Myslím, že je to len prechodná záležitosť.

maja91
autor
4. feb 2016

No lebo to trva od septembra,tak dufam,ze to prejde..Pit mu davaju,uz som im vravela,aby mu dali menej na obed,ale nezabera to..Vobec ho zato nehresim,aj lekar povedal,ze mu to netreba pripominat,tak to neriesim,ale kazdy den periem plachty zo skolky..Mne to neprekaza,len sa bojim,aby nemal nejake psychicke problemy..

sardinka335
4. feb 2016

@maja91 ale nestresuj...dnes to uz ludia fakt prehanaju s tymi traumami a psychickymi problémami pomali koli kazdemu prdu, suseda mi hovorila, ze jej syn do 6 rokov mal s tym problémy a čo sa nachodila po lekaroch a nič mu nenašli boli len ,,sledovaní,, v nefrologickej ambulancii...U niektorých detí to proste tak je, ze im to dlhšie trva kym sa naučia bezpečne ovladať močovy mechur. Pred spanim by sa mal ist vycikat a napr. po hodine spanku zobudiť na wc...dať podlozku, veci na prezlečenie a neriešiť v zmysle neupozornovať, nehrešiť...prejde to.
Susedin syn je dnes zdravý fešák....ziadna troska s traumou. 🙂

mirkaaa80
4. feb 2016

@maja91 treba sa pytat v skolke, aky maju rezim. Urcite pri obede pije, tak mozno poprosit ucitelku, ci by dohliadla aby pil menej. Ale osobne si myslim, ze to prejde. Mozu ist na zachod pocas spanku? Lebo u syna v skolke som sa az teraz ked je predskolak dozvedela, ze nemozu ist pkcas spanku na wc aby nerusili ostatne deti, tiez nemozu vstavat od stola kes jedia...takze sa tam potom stava ze aj predskoaci sa pocas obeda pocikaju, alebo pocas spanku sa aj pokakaju lebo sa boja vypytat, "aby sa pani ucitelka nehnevala". Samozrejme ze ucitelky tvrdia ze to nie je pravda, ale vsetky deti hovoria ze je.

siska53
4. feb 2016

@maja91 lekar ti dobre povedal. Hlavne na to neupozornovat. Prosto prezliect a vyprat.
Psych.problemy by skor boli ak by sa na tl zbytocne upozornovalo,dieta za to hresilo a pod.
Je to sice unavne stale prat,no raz to prejde. Nasa sa tiez este obcas pocika,ako som.uz pisala,maju na to este narok.

annamamka
18. feb 2016

Poraďte žienky. Dcéra (3 roky) už viac ako rok nepoužíva plienky. Od septembra nastúpila do škôlky a tam sa počas obedného spánku občas pociká (možno 2x za mesiac) Doma sa jej to stane tiež výnimočne v noci keď spí. Nejako som to neriešila, ale včera, keď sa zase mala v škôlke počas spánku pocikala, učiteľke sa to zdalo ako "najväčšia katastrofa" a ihneď mi hovorila, že s ňou mám ísť na vyšetrenie. Nechcem malu trápiť a behať s ňou po lekároch (máme z lekárov strach od kedy sme boli v nemocnici), lebo si myslím, že je v poriadku, nie je ani prechladnutá a považujem za normálne, že sa v takomto veku (3roky) ešte sem-tam pociká. Prosím vás o názor, či to nejako riešiť-neriešiť, po prípade čo povedať učiteľke ak sa zas niekedy pociká? Ďakujem

timea7
18. feb 2016

@annamamka učiteľke povedať, že si prekvapená, že ju zaskočilo, že sa trojročné dieťa počas spánku pociká, lebo to nie je ničím výnimočným do veku päť rokov. Ja osobne by som to riešila až potom, teraz rozhodne nie. Učiteľku by som ešte upozornila, aby to s dcérou neriešila, ty plachtu a pyžamko operieš, som prekvapená, že ju niečo také bežné udivuje, ibaže by učila dva týždne 😖 😖 😖 Dcérke daj do škôlky pod plachtu nepremokavú podložku, prines ich viac a vybavené. Určite by som s niečím takým neťahala dieťa po lekároch, nestáva sa jej to denne, je to len občas. Stoj si za svojím, ak nedokážeš byť dostatočne rázna, vezmi si na pomoc manžela. 😉

mirkaaa80
18. feb 2016

@annamamka je to uplne normalne. My sme na zaciatku sk.roka vzdy davali do skolky balik jnkontinecnych podloziek - prave pre tietl pripady. Ucitelka nexh sa stara sama o seba, nie o cikanie tvojej malej. Popros ju nech to neriesi, hlavne nech sa zdrzi komentarov v pritomnosti malej, mohla by sa zacat bat ked sa pocika. A suhlasim, kludne posli manzela. Mamicku vzdy vnimaju ako histerku, ale ked pride chlap inak reaguju.

mirkaaa80
18. feb 2016

@annamamka povedz ucitelke, ze si bola s malou u pediatra a mala ze je v poriadku, a ze sa to stava takym malym detom a ze sa pediater cudoval ze to ucitelka nevie!!!! A budes mat pokoj!

timea7
18. feb 2016

@mirkaaa80 super nápad, tlieskam !!!! Som učiteľkou v škôlke a ešte som sa v živote nestretla s kolegyňou, ktorá by sa divila, že sa trojročné dieťa občas pociká. Aj u nás deti priniesli na začiatku roka podložky a ktorým sa to stáva častejšie, prinesú znova a vybavené.

mirkaaa80
18. feb 2016

@timea7 u nas to ucitelky brali v pohode. Ale teraz je maly predskolak a sa mu stalo ze pustil kako do slipkov pocas obednajsieho spanku. Lenze nespal, on sa to jednoducho bal ucitelke povedat aby nezobudil deti. Tiez sa stalo ze sa ine deti v jeho triede pocikali, dokonca aj pri obede. Oni totiz maju zakazane ist pocas obeda a spanku na wc. Ked som sa pytala ucitelky, zapierala ze to neni pravda. Ale ved predskolaci su uz velke deti a viacere potvrdili ze to maju zakazane.

timea7
18. feb 2016

@mirkaaa80 prosííím ?!?! No mať tam dieťa to by bol iný cirkus!!!!!

mirkaaa80
18. feb 2016

@timea7 no tak som rada, ze aj tebe sa to zda nepripustne. Lebo ja som to z rodicov riesila sama 🙂. No vlastne este jedna mamicka tam riesila - mala si zalepila vlasy od zivice ked boli na dvore, tak jej ucitelka tie vlasy odstrihla 😉. No mame tento rok stastie na ucitelky.

timea7
18. feb 2016

@mirkaaa80 radšej nekomentujem, lebo by som musela byť vulgárna a zopár žien ma tu pozná.... 😠 😠 😠 😠 😠

annamamka
19. feb 2016

@timea7
@mirkaaa80 Žienky ani si neviete predstaviť, aká som vám vďačná, veľmi ste mi pomohli. Podľa mňa mojej malej nič nie je, preto to ani nechcem riešiť behaním po lekároch. Ak sa to stane, tak zoberiem posteľné prádlo (každé dieťa má komplet svoje paplon, vankúš, obliečky + 2x nepromokavá plachta) a vyperiem. Nikdy nebol problém, až teraz predvčerom, keď sa to stalo učiteľka bola hotová. Naozaj to pred malou nechcem riešiť a opakovať, aby nemala z toho stres a nezačala sa pocikávať častejšie. Bolo obdobie aj 3 mesicov, keď sa nepocikala ani raz a pred tým keď ešte nechodila do škôlky, tak sa nepocikala skoro vôbec. No neviem, ak mi budú nabudúce niečo hovoriť, tak fakt asi pošlem manžela 🙂 Sama z toho mám dosť stres, tak viem, čo prežíva malá ak sa jej to stane.

mirkaaa80
19. feb 2016

@annamamka neboj, nas maly ked nastupil do skolky, este nosil plienky na spanie 🙂. No a kedze by mi ho nevzali do skolky s plienkami, tak som povedala ze ich uz nenosi, takze v skolke zacal spavat bez plienky a tak sa mu stalo ze sa raz za tyzden pocikal. Ale ucitelky to brali tak, ze ved je jesen, moze byt prechladnuty, moze mat aj stres z noveho prostredia a je este maly....a ja som samozrejme tvrdila, ze doma sa mu to nestava 🙂 🙂 🙂. Tak sme sa vdaka skolke odplienkovali.

vlastulina1
19. feb 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

moj bracho sa aj dlhsie pocikaval ked bol maly

timea7
19. feb 2016

@annamamka bože, aby mal človek stres z takýchto somarín...ja sa divím učiteľke, že sa tým vôbec zaoberá....jediné, čo by som na jej mieste riešila, či sa dcérka pred spánkom vyciká, ale iba by som dohliadla, nijako by som na to neupozorňovala, aby dcérka nemala pocit, že je to výnimočné, keď sa pociká. Ostatné deti to neriešia, v ich veku je ich len zopár, ktorým sa to nestane už vôbec. V žiadnom prípade by som s ňou po lekároch nechodila, na čo? Budú sa na teba pozerať, či si normálna, keby to pretrvávalo do štyroch rokov, alebo keby sa jej to stávalo čoraz častejšie, tak by som spozornela, ale to , čo si opisovala, naozaj na lekára nie je.

zrka
19. feb 2016

nám sa minulý týždeň synátor 4,5r v škôlke "pokakal" 🙂 Cez obedný spánok, pritom on nespal. Že smradu bolo na celú spálňu, nikto sa nechcel priznať až zistili, kto to bol 🙂 Mňa to najskôr zarazilo, potom mi to prišlo smiešne. Asi si chcel prdnúť a trošku mu vyšlo..No a na druhý deň vraj ho bolelo bruško, vraj sa sťažoval. Zo škôlky ho brala babka, tá začala dramatizovať že z čoho ho môže brucho bolieť. Ale prišiel domov a vysmiaty, že už ho nič nebolí. A večer poprdkával a smradil, takže asi zastavené vetry.Na druhý deň zostala ráno v škôlke učiteľka vyvalená, že čo tam robíme, veď ho bolelo brucho...No ja som akosi vycítila, že zo strachu, aby sa mu to nezopakovalo, sa bál aj prdnúť. Ale ten pohľad pani učiteľky....Sa hádam tešila že o jedného žiaka bude menej...Tak učiteľky niektoré radi navrhnú lekára, veď aspoň na deň nejaké to dieťa odpadne z triedy...

timea7
19. feb 2016

@zrka 😒 😒 😒 😒 😒

mirkaaa80
19. feb 2016

@timea7 no u nas v skolke sa tesia ucitelky, cim menej deti tym lepsie - mi povedala pani ucitelka

timea7
19. feb 2016

@mirkaaa80 ja som mala dnes tiež menej detí (chrípky), ale že by to bola nejaká výhra....ak ich je menej a nemajú tam svojich kamarátov, tak len špekulujú, s kým by sa dalo vybabrať 😎 😎 😎 paradoxne, majú vtedy väčší problém podeliť sa o hračky, ako keď sú v plnom počte. 😎 😎 😎 A ja nie som nadšená, keď mi tieto najmenšie deti ostávajú doma na dlhšiu dobu, aj keď sa to samozrejme nedá ovplyvniť, keď dieťa ochorie, lebo si niektoré zvykajú nanovo. Asi som šibnutá, ale ja nenávidím v škôlke letné prázdniny, keď sú deti z rôznych tried pospájané, nemajú tam kamarátov, že ich je menej, ako cez školský rok, nie je pre mňa nič moc vždy sa teším, keď už budem vo svojej triede so svojimi deťmi, aj keď ich bude viac.

mirkaaa80
19. feb 2016

@timea7 no ved hovorim, ze sme tento rok vyhrali ucitelky. Ja som z nasej skolky sklamana, pamatam si ze ked sme chodili my do skolky, mali sme tam ucitelky, na ktore sme sa tesili. Moj maly do skolky nechce chodit, ked vidi ucitelku oproti nam na chodniku, hned dobehne ku mne a drzi sa ma ako kliest. U nich im napr. ani pekne menom nehovoria. Pred rodicom povedia Samko, Miska, Zuzka, Stanko, ked rodicia odidu Samo,Zuza,Misa,Stano...a minule mi maly hovori, ze p.ucitelka mu povedala aby zostal doma a nechodil do skolky. Manzel mu neveril ale ja hej, tak sa rano pytam,ze co to malo znamenat a ona sa zacala smiat,ze ved to myslela ironicky, zo srandy. No jasne, 5 r. decku kt.nechce chodit do skolky ked povie aby zostal doma, urcite to pochopi ze sranda. Mam teraz dilemu, chceli by sme mu dat odklad do skoly, ale nechcem aby este rok chodil do tej skolky. A novu tiez nechcem vybavit, aby si nemusel zvykat. Ale to uz som odbocila od temy.

babulina
20. feb 2016

My sme boli na tom tak isto, po prelozeni do inej triedy bolo po probleme. Nebolo to jednoduche presvedcit riaditelku dokonca sme kvoli tomu absolvovali psychologicke vysetrenie ale ked chceli papier nech ho maju.

18petka18
9. mar 2016

@maja91 my mame presne taky isty problem s malou kazdy den pocas spanku v skolke a pritom idu aj dva krat pred tym spat a doma vydrzi aj v noci