Trojročný syn niekedy hovorí odveci

janapeterjana
2. mar 2022

Ahojte, syn bude mať o chvíľu 3 roky a teraz začal spájať 2 slová. Nemá zatiaľ dg, ale chodíme k logo aj na psychomotorické. Rozväzuje sa mu jazyk, ale veľmi často vraví z cesty, neviem, či je to bežné. Miluje autá a dokáže 100x za deň povedať auto, alebo povie veľký bager, pričom ho videl pred pár dňami. Len tak sedíme, hráme sa a on mi začne opisovať ten veľký bager alebo nejakú scénu z rozprávky o krtkovi. Napríklad povie "raketa bum", "krtko plače", "fľaša, rybky" - proste spomína si na dej rozprávky. Lenže my ju v tej chvíli nepozeráme a on napriek tomu toto spustí. Akoby sa mu v hlave vynárali rôzne obrazy, ktoré však nesúvisia s danou situáciou. Je to bežné?

diamond007
2. mar 2022

@janapeterjana jasné, mne aj po polroku dcéra vraví veci čo sme kde zažili a ja spominam či má pravdu (vždy ju zatiaľ aj mala), tiež ma 3 len teda rozpráva plynulo takže to vie aj vysvetlit. Ale aspoň sa tvoj malý snaží komunikovať 🙂

dzulli1980
2. mar 2022

Je to absolútne bežné ... moja 6 ročná dcéra, len tak, medzi rečou, vyťahuje zážitky spred troch rokov ... je šikovná, zdravá, nič jej nechýba ... len má bujnú fantáziu.

madeline1
2. mar 2022

@janapeterjana ved aj ty sa rozpravas aj o tom, co bolo, nie len o tom, co prave teraz robis. Asi sa mu rozpravka pacila, pripadne nieco v nej, co ti spomina alebo by si ju rad pozrel znova...

janapeterjana
autor
2. mar 2022

Vďaka za názory, musím ho prestať toľko sledovať 🙂

kandelabra
2. mar 2022

samozrejme, dieťa si pamätá, a tiež mu len tak príde na myseľ čo ho zaujalo, čo má rado, alebo čo sa stalo, a tak o tom aj rozpráva...ako každý človek 🙂

danulicek
2. mar 2022

urcite je to bezne 🙂 ja mam velkych chalanov a robia to doteraz, ze si spomenu na nieco spred predchadzajuceho obdobia a hovoria uplne mimo aktualnej situacie. su zdravi, sikovni, zvedavi. vsetko niekedy viac ako treba 😀 inak mne napr mne nedavno starsi vykladal, ako bol na kanarskych ostrovoch, kym isiel mne do brucha a ze by sa tam chcel raz vratit aj s nami (v zivote sme tam neboli na dovolenke a ani nemame nejake plany, ze by sme tam v dohladnej dobe isli) 😀 takze priprav sa na rozne zazitky a pribehy 😀

nikpa
2. mar 2022

@janapeterjana áno, je to úplne bežné u detí 😉

althejka
2. mar 2022

@janapeterjana moj muz ma 40 a tiez obcas rozprava odveci . 😉😃😃

tosomja
2. mar 2022

@althejka 😂😂

lussy666
2. mar 2022

@althejka 👍👍😂😂😂

miadi
3. mar 2022

“ Akoby sa mu v hlave vynarali rozne obrazy ktore vsak nesuvisia s danou situaciou. “ tomu sa mila zlata mamicka hovori “ spomienky.” Snazi sa ti povedat co ho bavi co mà rad na co prave mysli . Mà rad krtka. Popracuj na svojom vnimani dietata lebo hladat diagnozu kde nie je je tiez dost odveci.

andreatytler
3. mar 2022

@janapeterjana Uplne bezne, normalne a zdrave. Kedze len zacina rozpravat, potrebuje to trenovata potrebuje povedat to iste 100x za den. Len pekne podporuj a rozpravaj s nim. Sem tam dopln nove slovo aby sa mu rozsirila slovna zasoba.

marianarem
3. mar 2022

@janapeterjana No unho to podla mna s danou situaciou suvisi, nieco mu to pripomenie, len sa zatial nevie zlozitejsie vyjadrovat. Robime to aj my dospeli, len u nas je to priehladbejsie. Napr. kamoska ti zacne hovorit, ze kupila novy kavovar a bude ti ho opisovat. A ty povies: " Vidis, teraz ako spominas tu kavu, objavila som v meste novu taliansku kaviaren, maju tam perfektny interier, na stenach take super zabery z pobrezia, super atmosfera." Tvoj syn to takto nevie a na kamoskine reci o kavovare by mozno povedal "modra lodka" (to by bol nejaky zaber z pobrezia). A zdalo by sa to odveci 🙂

sona123321
7. mar 2022

@janapeterjana poznam o moc starsich ludi,ktori ked spustia nestiham sa cudovat u prtka je to uuuplne mile este