Trojročný syn bol pred nástupom do škôlky málo v kolektíve

janaspa
16. júl 2013

Syn bude mat v oktorbi 3 roky, v septembri nastupuje do skolky. Vyrastal medzi dospelakmi, s detmi rovesnikmi bol v kontakte iba vonku na ihrisku, kde sme chodili kazdy den, tam sa hra bud sam,alebo so starsimi detmi, je skor utiahnuty, ak chce nejaku hracku tak sa pyta mna ci si moze pozicat, ja mu poviem nech sa opyta chlapceka,alebo jeho mamy, malokedy si vezme bez opytania, svoje hracky pozicia bez problemov. Inak je velmi sikovny,ukecany a vseobecne ma deti velmi rad. Ma desi ake su niektore deti co sledujem na pieskovisku agresivne aj ich rodicia, minule sa mi jedna mamina chvalila ako jej syn rozbil inemu chlapcovi autom hlavu lebo si zobral jeho hracku a to nastupuju spolu do skolky....Tak sa chcem opytat,ci niekto mal podobny pripad a ako sa dieta aklimatizovalo v skolke.....a pre vysvetlenie pre tie ktore budu polemizovat preco bol malo v kolektive: Vacsina kamosiek deti este nema,alebo male babatka a v rodine sme tiez prvy. Detske kutiky v obchodnych centrach neuznavam,radsej vybehneme s detmi do prirody.

janaal
16. júl 2013

@janaspa moja malá bola úplne rovnaký prípad, len šla do škôlky keď mala 2 roky a 4 mesiace, napíšem ti o tom do IP, ale zajtra ok? idem už spať

andrejka1974
16. júl 2013

neboj sa na skolku si rychlo zvykne ako kazde dieta 🙂 🙂 🙂 🙂

xenicka13
16. júl 2013

Aj moja ide do škôlky, hovorím učiteľke, že si už neviem s ňou rady, lebo všetko chce a na všetko hovorí MOJE 😝 , a učiteľka, že ved ich to oducime 😉

lulka12
16. júl 2013

@janaspa Tak aj ja má dcérku , ktorá vyrastá medzi dospelákmi a do škôlky začala chodiť v januári , keď mala tri.

Mala tiež kontakt s deťmi z ihriska, ale žiadne Materské centrá sme nenavštevovali. Bála som sa a bolo vtipné pozorovať ako sa viaže len na pani učiteľky a deti berie ako tie čo majú poslúchať aj ju.
Bolo aj kopec plaču a stále štrajkuje s jedením ale už som si na to zvykla. Bývala často prechladnutá , tak veľa toho za ten pol rok nenachodila, ale adaptáciou prešla i keď slzy boli po každom prerušení škôlky opäť.
Ona je skôr panovačná a nezatlačia ju do kúta, ale musí sa naučiť vychádzať aj s inými deťmi. Má doma len veľkých bratov , tak je to pre ňu iné prostredie.
Strach určite máš , ale neboj po krôčkoch sa zaradí aj tvoj malý 🙂 🙂 🙂

tova
17. júl 2013

s mojimi detmi chodi do skolky jedno dievcatko skoro 4 rocne, teraz len pred mesiacom zacala a kazducicky den odkedy zacala chodit place a non stop. Ucitielky od zaciatku sa venovali iba jej, nosili ju na rukach, rozpravali sa, ale tym padom druha ucitielka mala na staraosti sama ostatne deti, teraz ju uz nechavaju samu uplakanu medzi detmi ale pocula som, uz sa rozpravali ucitielky ze idu povedat matke aby ju odtial vzala, rusi aj ostatne deti. To dievca nechodilo medzi deti, stale bola len s mamou a uz aj mama sa priznala ze potrebuje trocha pauzu a jej nevadi ze mala v skolke place. Odporca sa deti nechavat aj s inou osobou, babka, teta, opatrovatelka aby nebolo naviazane stale len na mamu. Ja som s mojimi detmi bola najprv popozerat skolku z vonku, z vnutra, ako sa najviac dalo, par minut sme sa pohrali, a jasne ked boli so mnou chceli tam ostat dlhsie ale nemohli. Potom ked nastupili pacilo sa im tam, poznali to, ked zistili ze ja idem za dvere bez nich tak posmutili max. 5 min. pozerala som cez okno. na konci dna nechceli odtial odist.

marecek1
17. júl 2013

@janaspa neboj, synčekovi sa v škôlke určite zapáči - píšeš, že má rád detičky, a to, že je utiahnutejší, nie je problém, nie všetky deti v škôlke sú extra prebojné, nájde si pár kamarátov, a budeš mať problém ho poobede zo škôlky zobrať 🙂

začiatky v škôlke sú väčšinou ťažšie, zvlášť pokiaľ je dieťa nafixované prevažne na maminu, budú určite aj slzičky, aj u nás boli - a to sme naopak s malým boli v detskom kolektíve odmalička, mala som tú výhodu, že viacero kamarátok/tiež švagriná mali deti rovnako aj ja, takže synátor bol s deťmi naozaj v častom kontakte.

a to s tou mamičkou, a jej chválením sa, že jej syn rozbil druhému dieťaťu hlavu, to mi príde dosť úbohé, ja by som skôr mala kvôli tomu nepríjemné pocity, a nie potrebu sa tým vychvaľovať.

angua27
17. júl 2013

@janaspa, môj syn bol presne tak ako Tvoj, vyrastal medzi dospelákmi, deti hlavne na ihrisku, občas nejaká tá návšteva. utiahnutý, ale deti ako také mal rád. bála som sa čo v škôlke a nakoniec je z môjho syna spoločenský tvor, ktorý nemá problém sa na ihrisku, v detskom centre prihovoriť inému dieťaťu, aby sa išli hrať. škôlka mu v tomto veľmi, veľmi pomohla. nemusíš sa o neho báť. určite to bude fajn. 😉

majusjurisophi
17. júl 2013

My mame taky isty problem,mame dcerku v januari ma 3 ,teraz od septembra ju vzali do skolky,zacneme tak zlahka,pretoze je taky isty pripad.Utiahnuta,bojazliva,pred inymi detmi uteka,lebo sa ich boji,zacne ma hladat aby som ju ochranila,vela krat to robi,ide jej az do placu,snazim sa jej vysvetlit ze jej deti neublizia...na piesok donesieme vela hraciek,v momente jej to deti rozoberu a ona chuda nema nic,mami deti "klebetia na lavickach" takze nezaujem.tak ju ucim,nech si neda,nech si vie povedat,nechcem aby bola za chudiatko...no mam strach a velky ako to bude zvladat v skolke,ked ja budem musiet ist do roboty.az mi je do placu ☹ von s nou chodim stale,aj 2x do dna,naozaj sa snazim aby bola priebojnejsia no nejde to zatial..chodime s nou na vylety,na rodiny,babky atd sa spoliehat nemozeme,ani co sa tyka par hod. strazenia...teraz pred mesiacom bola 1X po 2 a pol roku prvy krat od nas prec...dufam ze si zvykne,drzim palce vsetkym maminkam aj detickam,nech to zvladnu 😉

tatko_bebe
17. júl 2013

nebol nikdy v skolke a to je podla mna chyba

janka870
21. júl 2013

@janaspa ja deti sice nemam, ale mozem reagovat z opacnej strany, kedze som ucitelka v skolke - to nic, ze bol malo v kolektive, dieta si zvykne...ano, ked je citlivejsi, mozno budete mat zo zaciatku problem - moze sa javit v kolektive ako samotar alebo naopak zvykne si na deticky velmi rychlo a bude to OK. Niektore deti vo veku 2-4 su naozaj velmi majetnicke, nevedia sa delit s ostatnymi, ale to sa v skolke naucia - vela zalezi od pristupu rodicov, ako prezentuju skolku dietatku a takisti od ucitelky, ako si usmernuje deticky v triede... Nezabudajte, ze kazde dieta je ine a to co napisu ine mamicky, netreba brat ako pravidlo 🙂 prajem vela stastia 🙂

janaspa
autor
31. júl 2013

Ahojte maminy a pani ucitelka🙂,
tak som si nasla chvilku aj na Vas od tych mojich chlapov. Dakujem za nazory,vase skusenosti a povzbudive slova. Badam ze sa to zlepsuje,na piesku uz vie povedat to je moje, ak mu vezmu vsetko aj ked nie razne,ale pokrok to je:D, pozicat pozicia bez problemov. Kopec hraciek na ihrisku deti po preliezkach, smykalkach, proste sa s tym nikto nehral a on si nic nevezme,lebo sa nieje koho opytat,ci moze. Uz sa chodi pytat sam,ci deti,ci mamiciek. Uz sa snazi aj medzi detmi viac komunikovat,ale len ked je dieta samo, ak su partia co su uz kamosi,tak zatial nie,nezaclenuje sa. Tak hadam dobre bude. Mozno to niekedy my maminy viac prezivame ako deturence a staci im mozno len viac verit a verit sebe,ze sa snazime vychovat dieta co najspravnejsie ako vieme. Kazdy si musi najst to svoje miesto v zivote, O skolke sa vela rozpravame,hovorim mu ze tam bude chodit s detickami sa hrat, spinkat, ale ze maminka ani ocinko tam nebudu,budu tam tety ucitelky,zatial sa tesi,ale tak co ja viem ci si to uz uvedomuje?A este pre vysvetlenie, nema problem byt s babkou,dedkom cely den, na dlhsie som ho este nedavala, nemam dovod zatial.