Trojročná dcéra sa nevie začleniť v škôlke

24. sep 2021

Mamičky ako je to vo vasej skolke? :/ Moja trojrocna dcera zacala chodit do skolky. Nahlasila som ju na cely den , no nejak sa nevie zaclenit, stale place..tak som si myslela ,ze ok, asi nieje dobre ju davat na cely den ,skusim to teda len na poldna :/ .. lenze ..nejako mi p.riaditel nechce vijst v ustrety :/ vraj, ked uz je nahlasena na cely den , nemozem ju bravat skor ! :/ Je to normalne, alebo len u nas su taketo tvrde pravidla ? Som z toho zdrvena a prudko uvazujem o odklade dochadzky :( , len neviem, ako sa postupuje .. Mam ist najskor za detskym dr.? Pripadne , on nas este niekam vysle? Dakujem

zuzula507
24. sep 2021

To co je za riaditela? Nasa riaditelka je super s nou sa da dohodnut. Moj syn sice chodi len na doobedia lebo ma zdravotny problem ale mame v triede dievcatko ktore si mamka vybera tiez na obed a len preto lebo s nou rodicia potom uz vedia byt doma a lepsie sa jej spi doma...a co viem nemali a nemaju s tym problem ani ucitelky ani riaditelka.Vasa dcera chodi do sukromnej skolky? Lebo tam by to pre riaditela nebolo financne vyhodne vtedy by som tomu rozumela aj ked moj syn chodil aj do sukromnej ale zo zaciatku bola dohoda ze len do 12:00 , ale v statnych skolkach no neviem co vam napisu ostatni ale my mame ozaj velmi dobru, chapavu riaditelku s ktorou sa da dohodnut .A nechcete zmenit skolku? co sice moze byt teraz problem, ale niektore prijimaju aj pocas roka a ak taku nenajdete a citite to takto dajte zatial odklad a uvidite na pol roka sa da tusim ci ako ale neviem ake su tam blizsie podmienky.A vasa dcera place aj ked odidete? Aj pocas celeho dna ? Lebo deticky co ja viem zvyknu toto robit zo zaciatku stale to casom zvykne prejst . Ale to uz musite vy zvazit , a ak s nou viete ostat doma....Nas zacal chodit do skolky od 4 rokov, na 3 sme skusili ale pre zdravotny problem sme prerusili dochadzku a skusili az o rok v inej skolke a za ten rok o nic neprisiel, z nasho pohladu aj to zaclenenie bolo ovela lepsie

kikulienkadd
24. sep 2021

Ahoj,určite si vyberas dieťa zo škôlky kedy ty chceš, je to tvoje dieťa. Môj starší chodil dlhší čas len na 2 hod,lebo nezvladal dobre odlúčenie. Mladší sa rýchlejšie oťukal. Ale takú hlúposť, som ešte nepočula,že by ti nenechali dieťa vyzdvihnúť kedy ty povieš... Myslím, že si treba povedať, ako si veci predstavuješ a hotovo. Držím palce!

marianna_peskova
25. sep 2021

Ja som napríklad nahlásila skoro trojročného syna hneď od začiatku na pol dňa dochádzky, lebo to mal aj doporučené psychológom. Zmluvu som dostala na celý deň, keby som si to náhodou o pol roka rozmyslela.
Keď je pre riaditeľa problém vyhovieť ti, možno bude ústretovejší, keď bude tvoja žiadosť podporená správou od psychológa.

adamadent
25. sep 2021

Pri hlasovala som na celý deň ale prácu končím pred obedom zatiaľ tak som oznámila že ju budú do konca roka bravat na obed domov....

scorpionflower1
18. okt 2021

Tak toto co je? Aby nejaky cudzi pánko rozhodoval, kedy si prides pre vlastne dieta, vsak si jeho mama. Skolka je sluzba statu pre rodicov, nie rodicia maju sluzit skolke. Ja by som si to isla s nim velmi asertivne vydiskutovat.