Trojročná dcéra mi povedala, že nie sme rodina

andreastaronova
28. júl 2023

Žienky, prosím vás, mam 3 ročnú dcéru. Vychovávam ju sama. Dnes mi povedala, že nie sme rodina,lebo nemáme otca. Ako jej vysvetlite, že aj dve sme rodina? Co robiť v takomto prípade? Alebo je nejaká rozprávka a podobne na túto tému?

sweet20
28. júl 2023

@andreastaronova neviem ci je to vhodne pre deti ale film je "aj dvaja su rodina"

miadi
28. júl 2023

Nemo mà len otca a su rodina .

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sweet20
28. júl 2023

@miadi aj to mi napadlo

pribinak
28. júl 2023

@sweet20 krásne film, ale pre 3 ročnú?

sweet20
28. júl 2023

@pribinak ved som povedala, ze asi nie.. nemo je dobry napad

vojtovicka
28. júl 2023

@miadi Toto je krasne! To by som pouzila. Avsak
@andreastaronova zistovala by som odkial to ma. Kto ju zasobi mudrostami. Sama si to podla mna nevymyslela.

liaka
28. júl 2023

Podľa etiky je rodina vtedy keď je mama, otec, dieťa... ani manželia bez detí nie sú rodina. Sú to len manželia. To si pamätám ešte zo základnej školy. Možno teraz je to už inak.

marcellka32
28. júl 2023

Toto ale nemá z vlastnej hlavy podľa mňa

zeldia
28. júl 2023

Hlasujem za Nema to je pekny príklad ktorý bude vedieť vysvetliť aj iným deťom že vy dve ste rodina tak ako v hľadá sa nemo bol otec so synom tiež rodina a mali sa radi.

ukulela
28. júl 2023

@liaka jo, a potom rodina je zaklad statu ...... poucky nechajme bokom, moja rodina su moji pribuzni. aj len mama. alebo aj len sestra, ak sme bez rodicov .... sme súrodenci, sme rodina. jednoducho sa nebudem riadit nejakou starou sociologickou pouckou ...

zeldia
28. júl 2023

@ukulela len že liaka si hlavne pletie pojmy s dojmami. V každom prípade etiketa je súbor pravidiel slušného správania. Etiketa nedefinuje rodinu. Takže bud chodila do špeciálnej školy alebo by asi mala doštudovať dôkladne a hlavne nepoužívať cudzie slova ktorým nerozumie.

liaka
28. júl 2023

@zeldia ja som napísala etiky. Nie etikety.... treba si doštudovať čítanie. Etika - etickä výchova

zeldia
28. júl 2023

@liaka ok sorry🙂 máš pravdu

marianarem
28. júl 2023

@andreastaronova Ja by som jej povedala, ze ano, nie sme trojclenna rodina, ale sme dvojclenna rodina. A potom by som jej rozpravala, ake vselijake rodiny existuju - ze niekedy len mama a dieta/deti, niekedy otec a deti, niekedy len muz a zena, niekedy len stari rodicia a vnucata, niekedy sa len starsi dospely surodenec stara o mladsich atd. atd. Nech si urobi v hlavicke obraz ze takto vselijako to moze vyzerat a ze to je ok.

eternity24
28. júl 2023

@andreastaronova detských rozprávok kde je len jeden rodič je cela kopa. Napr. Hádaj ako ta mám rad tam ma zajačik iba otecka zajaca. Hľadá sa nemo, nemo ma iba otca. Pinocchio ma tiež iba Gepeta…

cara111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkaseiner
4. aug 2023

Hlasujem tiež za Nema a určite som si istá že to chúďa to nemá z vlastnej hlavičky.