Ťažká adaptácia v škôlke

2. okt 2022

Ahojte prosim vas o rady ako zvladnut tazku adaptaciu v skolke. Maly ma 3 roky a nastupil v septembri na cely den. Zatial bol len par dni, 2 dni na zaciatku, potom doma chory, tak 3 dni a zase doma chory. Zacina to rannym placom pri obliekani a konci to poobednym placom ked pridem ponho, ucitelka vravela ze skoro cely den preplace a ide si vykricat hlasivky mami mami tati tati... Neviem ako mu mam pomoct prekonat to ze je bezo mna, hracky a kamarati sa mu vraj pacia ale je asi na mna dost naviazany. Teraz ked spomeniem skolku tak spusti plac a nechce ist. Snazim sa ho motivovat, ale nezabera to. Prosim o nejake rady, lebo som uz zufala... Neviem ci ho mam nadalej davat aj napriek placu, alebo skusit na pol dna, alebo vyhladat psychologa, alebo neviem co. Dakujem krasne za rady

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
2. okt 2022

Psychológ vy bol fajn.

autor
2. okt 2022

@elizabet173 u nas je moznost len pol dna alebo cely den. Radili mi rovno cely den a necakala som ze to bude take zle. V triede je 15 deti a len 2 placu a medzi nimi aj ten moj 😞 Zial nemam moznost ho nechat rok doma, do decembra mozem, ale obavam sa ze od januara by to bolo o tom istom. Ako sa da popracovat na tom aby nebol na mna naviazany? Je skoro cele dni so mnou, tati chodi domov okolo 17 a tiez sa mu venuje. Stari rodicia su pracujuci, vidime sa cez vikendy na 2-3 hodinky, v pohode sa s nimi zahra a mna ani nevnima. Detskych kamaratov tiez ma a tiez je s nimi v pohode. Vie sa obcas zahrat aj sam ale vacsinou som stale v jeho blizkosti

janickacrazy
2. okt 2022

Daj ho na pol dňa, veď ho netráp, v januári to môže byť lepšie, deti sa vyvíjajú každý mesiac. U nás by ho ani nenechali v škôlke, keby celý deň plakal. Určite existuje nejaké riešenie.

slovakboy
2. okt 2022

Žiadne dieťa by nemalo ísť do škôlky pred dovŕšením 3.roku. Nevie si ešte predstaviť budúcnosť, že mamka sa vráti. Pre neho je to ako keby si odišla navždy. Niektoré deti potrebuju ešte viac času na to. Najlepši vek je 4-5 rokov pre prvý deň v škôlke.

ivana572
2. okt 2022

Napíšte mi prosím IP. Možno poradím mojou skúsenosťou 🙂

ariannazara
2. okt 2022

Môj robil to isté našťastie v tej skolke som ho nechala len 2 dní kde plakal celý deň.
Zmenila som škôlku, dala som ho do takej dedinskej škôlky kde chodí len 15 deti. Zo začiatku mal stres ze ho tam nechám samého, chodila som s nim prvé dni a pekne si zvykol. Môj malý mal stres z veľkej budovy, veľa detí tak mu to tam vadilo. Ta škôlka kde je teraz je malička malo deti, učiteľky deti postiskaju, pomojkaju-konecne som rada ze je syncek spokojný ale zas nie každý má takú možnosť keďže niekde je sú radi ze sa vôbec do nejakej škôlky dostanú a nie to si ešte vyberat. Ale na také ze dieťa si zvykne, keď tam preplace celý deň na toto ja nemám srdce...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. okt 2022

@ariannazara presne v takej skolke je aj nas maly

@elizabet173 je to dedinska statna skolka, opatrovatelka neprichadza do uvahy, dakujem za rady, asi to skusim na pol dna a snad to bude lepsie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. okt 2022

@elizabet173 skusim sa dohodnut dakujem

20mysicka12
1. mar 2023

Pripnem.sa ako sa tom poriesilo?Zvykol si?Ja riešim.to isté.

skolockabratislava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zooeynka
7. dec 2023

@skolockabratislava krasna idea, verim ze sa tam detom paci. A potom nastupia do beznej skolky a pocitia ten obrovsky rozdiel v pristupe/pocte deti/prostredi/aktivitach a su v keli a rev zacne nanovo.