Syn sa hanbí v škôlke kakať

18. jún 2024

Ahojte. Syncek ma takmer 5 rokov, chodi do skolky, i ked kvoli chorobam je viac doma ako tam. Od zaciatku sa hanbi ist kakat v skolke, zadrziava stolicu a potom ide kakat hned ako pride domov. Viackrat som mu vravela, ze ak mu treba kakat v skolke, nech to len povie pani ucitelke a ide kakat, ze to je uplne normalne. No dnes sa stalo, ze mu bolo treba kakat a namiesto toho, aby v skolke isiel, tak pustil trochu do slipkov a nic ucitelke nepovedal. Az ked som ponho prisla, hned som videla, ze nieco nie je v poriadku, tvaril sa uplne vydesene, nechcel ani mne povedat co sa stalo. Ja som na to rychlo prisla, uistila som ho, ze sa nic nedeje, dala som ho na wc a vysvetlovala som mu opat, ze mal len povedat pani ucitelke a ist ako chodia aj ostatni spoluziaci, ze sa vobec nehnevam, len ma mrzi, ze sa trapil ked mu bolo velmi treba. Prosila som ho, nech nabuduce uz pekne povie a ide, ze je to uplne normalne a v poriadku, nech sa neboji a nehanbi, ze vsetci chodia kakat. On stale zahovaral, nechcel sa o tom so mnou velmi bavit. Pani ucitelku maju velmi dobru, s hygienou po potrebe by mu iste pomohla. Zachovala som sa dobre? Alebo som mala spravit/povedat nieco inak? Mate s tym niekto skusenost? Podvecer uz hovoril, ze zajtra do skolky nechce ist, neviem, ci to s tym suvisi.

anjelicek26
18. jún 2024

5 ročne ss snáď už obriadi na toalete samé. Na čo by mu bola ucitelka? A nie,moje deti dodnes dôjdu zo skoly a idu na toaletu, nekakavali ani v skolke a ani skole a to ani jeden.. nehovorim,ze nikdy, ale vyhybaju sa tomu akokolvek sa len da... ze je to počuť a smrdí a ešte im niekto otvorí dvere (v skolke sa nedali dvere nijako zavrieť poriadne)..

To,že do škôlky nechce ísť bude nakoniec súvisieť s tým,že mama na neho robí nátlak,že tam musí kakat...

lenqua_12325
18. jún 2024

Keby som mala kakať na záchodoch vedľa seba kde ma všetci vidia bez kúska súkromia, tiež by mi to nešlo.

stellariaaquatica
18. jún 2024

My sme v škôlke mali záchody vedľa seba v rade, oddelené len priečkou... Dodnes si pamätám ako sme povinne museli ísť všetci na záchod pred vychádzkou a ako stáli deti v rade a "čumeli"na toho kto sedel na záchode a kakal potom ešte obzerali čo ostalo v záchode.... Trošku traumatizujúce 😅

betulinka1
18. jún 2024

Zachovala si sa spravne. Skus sa s nim porozpravat co mu vadi. Ci sa nevie utriet alebo aky je problem. Inak poznam mnoho dospelych, ktory v cudzom prostredí nevedia ist na zachod na velku a zadržia az je z toho zapcha na dovolenke. Povedz mu, ze aj ked sa nevie utriet, nech vyskusa a aj ked bude mat spinave slipy tak nevadi.

traktor
18. jún 2024

Deti zvyknú ísť v škôlke na záchod naraz.. Pred cvičením, pred desiatou a pod. To ale neznamená, že nemôžu ísť na WC aj v iný čas. Môj syn keď navštevoval škôlku, tak mal problém tiež s tým, že pri tom chcel súkromie.. A nebol problém privrieť dvere a nechať ho. Čiže určite spomenúť pani učiteľke, myslím, že s tým tiež nebude mať problém.. Určite lepšie ako zdržiavať a potom ďalšie problémy s tým spojené. Veľa detí to takto má.. Držím palce.. Ps. pani učiteľka mu určite pomôže, ak sa už niečo stalo..U nás deti majú v skrinke okrem iného aj náhradné spodné prádlo..

vilma7
18. jún 2024

Dcéra a syn detto ako tvoj syn, kakaju len doma, v škole a škôlke nikdy. Neriešim, telo sa nastaví na ich potreby. Len my sme v zahraničí, tak sú v škole len do 12.00, takže to majú o to ľahšie.

atinkaa
18. jún 2024

Takto - ist na wc, jest, pit v podani maleho dietata nie je len o WC a strave ako je to pre rodicov a ucitelov. Je to o dovere - ak prostrediu neverim, nie je mi tam ok, nie som zadaptovana - tak tam nejem max sa napijem - nejdem na wc max cikat a uz vobec tam nespím.

Teda je to sprava pre teba a pre skolku a to aby to fungovalo a slo prirodzene sa nerobi tlakom - lebo v kazdej psychologii je aj kus fyziky a zákonov z nej - ty tlacis a protitlak je rovnaky. Teda daj tomu cas - ocenuj malickosti - napr ak jedol, pil, ak bol na malu a daj mu doveru v neho a v proces, ze casom pojde aj to ostatne. Zatial z toho ako si to popisala na to ides dobre, daj mu cas. Pripadne sa pytaj doma ako sla adaptacia tebe, manzelovi, mozno zistis ze je z vas najlepsi✌️😊

anos18
19. jún 2024

A teraz mi to pripomenulo, že v škôlke som tiež vôbec nechcela chodiť na wc, ani na malú potrebu, bála som sa tých wc mís, neviem prečo, keďže tam boli menšie ako doma, doma som normálne chodila na veľké wc bez detského sedátka. Prečo to tak bolo, už si nepamätám. Viem, že mama poprosila učiteľku, nech môže ísť so mnou na wc a tam mi to asi mama nejako vysvetlila a zrejme to pomohlo

katulienkax
19. jún 2024

Skoro nikdy som v skole nechodila na velku, proste sa mi to tam hnusilo

slavomira236
19. jún 2024

Moja dverka chodila do skolky od 2,5 roka a vzdy sla sama kakat aj sa poutierala. Ucitelka ze preco jej nepovie ze ona by s nou sla.
Syn napriklad v skolke nekalal nikdy vzdy az doma to iste skola.

jesenzima
19. jún 2024

Ani môj syn nejaká v škôlke. Vždy ráno sa doma vykaká a potom až poobede, keď prídeme pre neho .. dôvod neviem, stále len tvrdí, že v škôlke nechce kakať. Rešpektujem to. Učiteľky o jeho "bloku" vedia, netlačia na neho ...
Dcéra, tá zas nemá problém kakať hocikde a hocikedy 😃 každý sme nejaký

annm81
19. jún 2024

Toto je bežný problém - ty asi tiež dáš prednosť tomu, aby si šla doma, než niekde v rušnom obchodnom centre. Ešte keď si predstavím, že kopec škôlok má stále toalety bez dverí a ideálne oproti oknu, ktorým na dieťa na záchode vidno z umývarky... Ako si spomínam na škôlkarske roky, tiež som čakala až prídem domov.

cookie29
19. jún 2024

Bohuzial casty problem. Nedavno tu bol prispevok nejakej tehulky, ktora docasne byvala u svokrovcov, a nechodi na zachod, radsej znasa strasne krce a pod... A to je dospela zena... a akoze ist kakat v skolke, kde su otvorene toalety :(
asi jedina sanca je, ak sa da, skust naucit dieta na zachod rano po zobudeni, aby nemuselo cez den zadrziavat.

medeaa
19. jún 2024

@anjelicek26 natlak?? Povedat dietatu, ze ked mu treba, ma sa vykakat a nezadrziavat jednu zo zakladnych telesnych potrieb je natlak? Clovek sa v zivote musi prisposobit vselicomu, aj vykonavaniu potreby na inych miestach nez doma.

anjelicek26
19. jún 2024

@medeaa áno,ked ta mama opakovane prosí,aby sú kakal v skolke a tlaci ti kaleráby do hlavy,aké je to tam super a ze to,že ty nechceš je hlúposť a ucitelka to pomôže....?? Je to nátlak. V dobrom myslene, ale nátlak. Kakat v skolke nemusí. Nemusí. Ráno doma,po skolke doma, veľa detí to tak robí a fungujú...

autor
20. jún 2024

@anjelicek26 oba tvoje prispevky su uplne mimo. Ja dietatu do hlavy ziadne kaleraby netlacim, ani nanho ziadny natlak nerobim, to si vyprosim. Nehovorim, ze v skolke MUSI kakat. Ako som pisala, povedala som mu, ze ked uz mu v skolke nahodou velmi treba, nech sa radsej ide vykakat tam, ako trpiet bolest zo zadrziavania alebo sa pokakat do slipkov. Jasne, ze je idelane, ked sa stihne vykakat rano doma, alebo vydrzi domov, tak fungoval doteraz, ale pred par dnami to zial nevyslo 🤷

danielle21
20. jún 2024

Moj syn za tri roky v skolke, tam ani raz nekakal a nic sa nestalo, uz je dospely, proste mu vadilo ze tam nemal sukromie, hanbil sa pred detmi

medeaa
20. jún 2024

@anjelicek26 skus si este raz precitat, co autorka pisala. Je lepsie dietatu vysvetlit, ze MOZE v skolke kakat, nez s nim o tom nekomunikovat vobec, alebo doslova naznacovat, ze ked nechce, nech radsej zadrziava stolicu.

anjelicek26
20. jún 2024

@medeaa čítam. Vravela mu,že ju to mrzí a prosila ho.. prosím pozri sa na to s pozície dieťaťa a jeho najvyššia autorita je matka...pôjde aj cez vlastný komfort len aby vyhovelo...stačilo mu povedať, že ho chápe a keď chce,nech kaka doma..