Syn nevie v 7-mich rokoch povedať R

katikaba
21. dec 2020

Ahojte,syn nevie stale povedat r,logopedicke chodime od 3 rokov a nejako sa nedari,cvicime tie cvicenia od nej,v septembri ide do skoly,ma odklad,bojim sa,aby sa mu v skole nevysmievali.Aj uzdicku pod jazykom sme dali nastrihnut,aby to pomohlo.Logopedicka je super,ma 30 rocne skusenosti,dcerke to trvalo mesiac a uz vedela povedat r,kazde dieta je individualne,len by som chcela vediet,ci nemate podobne skusenosti alebo tipy ako to zvladli Vase deti,dakujem

20erika07
21. dec 2020

Takisto som mala s mojim, v skole ho speci pedagogička do 3 mesiacov naucila, u logo dlhodobo nic. Nikto sa mu neposmieval, kolko deti bolo takych ako on

katikaba
autor
21. dec 2020

@20erika07 a to ste oslovili tu speci pedagogicku alebo to doporucila triedna?

kvietok173
21. dec 2020

@katikaba jasom chodila s detmi mam 4 😁 a ani jedno sa nenaucilo u logo aj sme cvicili a potom uz deti boli otravene z toho a tak vsetci cca k 7 roku sa postupne naucili sami . Sem tam sme nieco pocas jazdy v aute ci len tak zo srandy opkakovali a potom to prislo 😉

viera77
21. dec 2020

Moja bude mat 10 rokov, k logopedicke sme chodili od jej 3 rokov. Vyslovovanie "l" uz ma super, ale stale ma problem s vyslovenim "r". Pomaly sa to uz ale zlepsuje, pri zlom vysloveni ju hned upozornujeme a opravuje sa, je si vedoma, ze v rychlosti vyslovi "r" v slove nespravne. A nikto z triedy sa jej za to neposmieva, to by mi hned povedala. Odklad nemala, zapis uplne v pohode s tym, ze navstevuje logopediu. Mladsia dcerka zase mala problem so sykavkami, ma 6 rokov a hovori uz bezchybne aj bez navstev logopedicky.

kvietok173
21. dec 2020

@katikaba A najmladsia dcerka mala v juli 6 a nevedela r a teraz pocas 1.tr postupne nabieha a pritom ak 4-5 rocna chodila k logo a az teraz ked jej vypadla 1 horna zacina r 😁

hettinka
21. dec 2020

@katikaba ja som sa naučila v 8 rokoch sama. Tiež sme od 3-4 rokov chodili na logopediu, bola to riadna otrava a nič to nepomohlo.

sandri
21. dec 2020

Nemas sa coho obavat, v 1. triede bude kopec deti s recovymi vadami. Ja som bola v soku, ked som to videla u syna v triede. A vacsina rodicov to vobec neriesi. Takze posmievat sa deti isto nebudu. Moj syn chosi na logopediu od 4 rokov, teraz ma 7 a R zacina len vslmi pomalicky nabiehat. A to ho uz trenujeme 1,5 roka! Ja sa smejem, ze on je uz na tie logopedicke cvicenia imunny 🤣

20erika07
21. dec 2020

@katikaba v skole nam ponukli tuto moznost ,lebo pri prihlaske uvadzas ci ma nejaku recovu vadu alebo problem dieta

pribinak
21. dec 2020

Vymenila by som logopedicku. Susedia tiež takto hodili 100 rokov a len to R im nešlo. Vymenili logopedicku a do 3 mesiacov už to R maly sused vedel

mariavasik
21. dec 2020

aj my sme chodili od 3 rokov k logopedicke,s pismenom R sme chodili k nej2 roky, naucila sa to sama od seba ked mala 10r

vivinka771
21. dec 2020

@katikaba tak napríklad ja mam 32 a neviem povedať R, môj muž tiež tak kadejaké povie, a mam a poznám kopec kamarátov a známych co tiez nevedia (jeden kamoš dokonca vôbec nevyslovi R a dopracoval to do politiky 😀) ... Co sa tyka základky prvý stupeň nikto ma nesikanoval a na 8 ročnom gympli jedna spolužiacka ale my sme sa nemali rady a uz ked nevedela čo tak vybehla na mňa s račkovanim a sem tam sa pridali aj iní, ale väčšina to neriešila, a cim starší sme boli tým menej to niekto riešil, na výške vôbec a v praci už dupľom nie...ale debili ktorí sikanuju si nájdu vždy niečo a nemusí to byť račkovanie...takze 98%deti je normálnych a neriešia to..ja by som sa nebála, treba dieťa podporovať a učiť ako pripadne argumentovať už od malička, a myslím ze v dnešnej dobe už to ani nie je také ako kedysi... Odchýlky sú cool a sexy a niektomu a to aj paci... A pri úplne malých deťoch to je tiež jedno, pokiaľ dospelý nedá najavo ze niečo je inak a nepoukaze na to tak deti to neriešia, ozaj by som možno povedala ze druhý stupeň základky je asi horší, ale určite bude mať kamošov co sa za neho postavia, a tiež to závisí od povahy dieťata ci ho to bude trápiť alebo to bude brat že je to prirodzené a každý sme nejaký, a môj chlap nikdy nezažil sikanu ani kvôli váhe (bol macko) a ani kvôli račkovaniu, bol showman a mali ho radi kvôli povahe...Netrápila by som sa tým vôbec ❤️

sonnenshein
21. dec 2020

Niektori ludia r povedat nevedia. Napriklad moj muz. Zboznujem to na nom ☺

kikaaa444
21. dec 2020

Ahoj ja mám 29 a stále neviem povedať r 😆 ale ľuďom sa to páči , moj muž sa dokonca koli tomu vraj. Do mna zaľúbil 😆 Ale je pravda že decka sú hnusne .... ale vždy si niečo nájdu začo sa vysmievať 🤨 držím palce ❤️

lenka2710
21. dec 2020

@katikaba moja mala sa tiež v 5a pol roka naučila sama, k logopedicke sme cez koronu nechodili, a čuduj sa svete, samé jej vyskočilo! Cvičili sme slová kde je r v strede a dobre znie, Jurko, murko, a tak! Keď sme išli k logo, ostala v šoku ako pekne to vie, ale zas mame problémy s L, ani za toho pána to nejde a nejde 🤷‍♀️

kopytko03
21. dec 2020

S dcérou chodíme k logopedičke od 4 rokov. Ostatnú výslovnosť sa naučila celkom šikovne, ale R poriadne nevie ešte ani teraz v 7-mich. Tiež mala kvôli tomu odklad, ale namiesto do škôlky chodila do prípravky kde mali vrámci vyučovania špeciálnu logopédiu a za ten rok začala namiesto L vyslovovať také nejaké LR, teraz po roku už je to skôr RL a ide to stále lepšie., Aj teraz ako prváčka ostala na tej škole a stále pokračujú s logopédiou V škole sa jej nikto nesmeje.

bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sararajekova
30. dec 2021

Ahoj no mne nie ža sa vysmievali v triede skôr sa mi vysmievali starší žiaci a časom asi keď som mala 10-11 som sa to naučila

didi2102
30. dec 2021

@katikaba môj manžel vystriedal niekoľko logopedov, ,R sa relatívne dobre naučil povedať až na vysokej , rozpráva tak že to nieje počuť už no keď sa veeeelmi snáži občas mu to preskoci

kittykat22
30. dec 2021

Tiez od 3 rokov na logopedii a naskocilo R az v tych 7 rokoch. Pricom L sme mali za tri mesiace. Ale to nestastne R. Ja som tu pisala zufale spravy, ze ma normalne odvezu uz z toho. A vies co, naucil sa. Ale bolo to peklo ... som z neho bola zufala. Som mala obavy ze bude jediny co v skole nebude vediet R a nakoniec nevedelo dost vela deticiek. Vsetko nakoniec zvladol. R zacalo nabiehat pri citoslovci DRN DRN DRN. Pri tom sa mu 1x zacal rozkmytaval jazyk.