Syn klame o tom, čo robil v škôlke

sumba
21. mar 2017

Ahojte dnes mi syn z ničoho nič začal rozprávať o tom, že keď si v škôlke pýta dupľu, tak mu učiteľka povie že.. ty určite dupľu nedostaneš. A vyústilo to v to, že vravel, že v škôlke jedia iba dobré deti a tie zlé nie. A že minule zlostil a preto nemohol ani jesť ani ísť von. Ostala som z toho vyjavená... keď sa inokedy pýtam v škôlke, či bol malý poslušný (lebo niekedy je problémový) tak učiteľka povie, že bol veľmi zlatý a musí ho pochváliť. Všetko vyzerá byť OK a doma rozpráva toto... Neviem čo si mám o tom myslieť... poraďte.

giuditta
21. mar 2017

opytala by som sa opatrne učitelky že ako to býva s obedom ,či malý spapa všetko,či mu chuti jedlo..atd...a uvidiš čo ti odpovie..určite by som na ňu nevybehla,deti majú velmi bujnú fantáziu.

Môj syn ma tiež raz oklamal ...vravel že detičkám ,ktoré v školke nevedia zaspat po obede,dáva učitelka nejaké tabletky a že deti potom zaspia.
Zbystrela som ,ale vedela že to nemože byt pravda,snad take dačo by si nikto nedovolil?

Na druhy tyzden som isla prenho celkom skoro a väcsina deti bolo uz hore,iba pár ešte spalo a medzi nimi aj moj .
Zobudili ho,isli sme domov a cestou sa ho pytam : urcite si plny energie ked si tak dlho spinkal? on nato odvetil že preto spal tak dlho lebo mu ucitelka dala tabletku .

Začala som mat obavy a bola som zmetena z celeho...nedalo mi to ,a dalej som sa vypytovala na podrobnosti okolo toho ...nakoniec sa začal smiat že on ma oklamal ,že to boli iba lentilky a dostali iba tý,ktorý zjedli obed.

mom311
21. mar 2017

@sumba nieco podobne mame my. Maly povie,ze ho kamarat udrel a ze je zly a ked sa opytam ucitelky,tak povedala,ze sa nebiju,ze sa sice obcas dotahuju o auticko,ale ze sa urcite nebiju. A minule zasa oznamil,ze udrel nove dievcatko v skolke,tak som ostala v soku a rano sa hned manzel na to pytal a tiez to ucitelka vyvratila a to dievcatko sa s malym normalne kamarati a neboji alebo nestrani sa ho,tak ako predpokladam,ze by asi robila,keby ju bil. Myslime si,ze si to vymysla,ale nevieme preco? A odkedy som mu povedala,ze som smutne,ze udrel dievcatko,tak mi pravidelne povie,ze uz ju neudrel,ze ju pohladkal. Som zvedava,co z tohto bude dalej? Ci je to len jeho fantazia alebo chce uputat pozornost a ak ano,tak kvoli comu?

moni244
21. mar 2017

To aj moja si vymysla, lepsie povedane si prikrasli pravdu, aby ona vyzerala ako neviniatko. Uz viem, ze ked napr.pride, ze ju udrela kamoska a ona jej nic neurobila, tak sa mam vypytovat dalej a vzdy aa dozviem, ze moja zabrdala, provokovala, alebo iniciovala neplechu. Ako vtedy, ked mi tvrdila, ze po nej ucitelka kricala bezdovodne, no jasne, chodili naberat a vylievat vodu do kupelne

mom311
21. mar 2017

@moni244 presne to som urobila aj ja,ze som zacala viac vypytovat a vysli z neho ako z chlpatej deky,ze mu zobral hracku. Ale ma len 2,5 tak ci to cele je naozaj pravda,tak to neviem. No iste je,ze fantaziu ma bujnu,lebo aj doma obcas povymysla.

sumba
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sumba
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katriona1
21. mar 2017

@sumba kdysi jse dělala au-pair jednomu 7-mi letému chlapci, byl menší a hubený, delší dobu nám vždy večer tvrdil jak jídlo ve škole nebylo dobré a moc nejedl tak si doma vždy přidávala a i snídani si dal vždy pořádnou, no a potom si matku zavolala učitelka do školy a tam se zjistilo, že malý jim každý den vypráví jak doma nesnídala nevečeřel nebo jenom málo a proto je hladový a chodil si e škole přidávat jídlo, no když se ale jednou z toho pozvracel a hned na to si šel zase pro jídlo tak už volali rodiče, chlapec šel i k lékaři, ten řekl, že je v pořádku, že je v období růstu, takže potom věřte dětem 🙂

zafir01
22. mar 2017

moj mi raz povedal, ze musel spat na stolicke, lebo sa ich triedy spajali, a nevysla mu postielka ( v tom case menili postielky za nove ) pytala som sa na to cely den opatrnymi otazkami, az kym sme nedosli an to, ze si to vymysla...
on si zo mna akoze takto robi srandu a nieco mi tvrdi ze sa stalo, tvrdi mi to s maximalnouvaznostou a pritom vraj len zartuje ... no ale, karta mu ide, lebo by mu clovek na to vzdy skocil .,....tak ho poucam, ze take nemsie, lebo mu potom niekto nebdue verit, ked bude treba

terezka1947
22. mar 2017

@sumba ja by som sa opytala....ucitelky vedia,ze deti maju fantaziu,atd
nemaju sa preco urazit,ked sa pekne opytas...ja som mala to iste nedavno
syn mi vravel,ze on v skolke nesmie pit
ze dostane caj,ci nejaku tekutinu iba pri jedeni....a potom,ked je smadny,tak nie
ucitelky som sa opytala....a zistila som,ze mali si pytat svoj hrncek do skolky,kt.by mali pri sebe na takom stoliku a kazdy si mohol nalievat cajik,kedy chcel-jasne,moj hrncek nemal=a nenalieval....leeenze,ucitelka mi vravela,ze detom aj ked hrncek nemaju,nalievaju do ich poharov
aaaa dosli sme k tomu,ze on sa hanbi pytat si caj
takze sme sa zasmiali....a problem bol vyrieseny
slusna komunikacia vyriesi vsetko-deti maju naozaj niekedy aj bujnu fantaziu a niekedy netreba ani tie ucitelky hned nahnevane riesit-za vela veci nemozu

chmurkaxy
22. mar 2017

@sumba deti majú obrovskú fantáziu. U nás to ide zasw opačným smerom. Hovoril učiteľkam,že s mojim mužom chodíme piť víno do pivnice 😂 a keď som začala vysvetľovať,že jednak pivnicu v dome nemáme a podlahe muž berie tabletky a ja stále riešim nejaké umelé oplo a tak, takže by to ani s existujúcou pivnicou nehrozilo, vyzerala som ešte väčší dement 😁😁

chmurkaxy
22. mar 2017

* po druhé (žiadne podlahe)

tinkamt
22. mar 2017

@sumba a preco sa urcite nebudes pyrat ucitelky???A kto iny Ti asi odpovie,ked nie dospely clovek???Zena na Modrom koniku z druheho.kona republiky....akoze budiiiiceeek 🙈🙈🙈

sumba
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aspinka
22. mar 2017

@sumba ma dve baby a jedneho syna. Baby su neskutocne urecnene ale ako on dokaze vymyslat a ten prejav... Neskutocne co mi on vsetko s vaznou tvarou porozpraval a ja som mu to "zrala" a ku koncu sa len tak pomedzi pery zasmeje "aaaale nie to som si trocha vymyslel" mne sa to normalne nechcelo verit a to sa bucham do prs jak viem odhadnut ludi a moj 6 rocny ma par krat tak dostal ze som sa to hanbila aj priznat... ci sa deje nieco v skolke na detoch zbadas ani nie z toho co ti porozprava ako z tej jeho pohody ci nepohody ked tam ide a ked ho vyberies... dieta co nieco zle preziva v skolke ma nespokojne spravanie vidis na nom nepokoj a pod...