Syn ide do škôlky a mám strach z korony

jaja23
8. aug 2021

Ahojte, ja sa len chcem trochu vypísať... Trápi ma, že malý ide do škôlky a mam hrozný strach z korony. Do teraz som to brala ok, bola som na materskej a muž pracuje z domu. Čiže mali sme takú svoju bublinku rodinnú, dávali sme si pozor. Ja už chodím do práce na pol úväzku a malý do súkromnej škôlky na pol dna.
Neviem ako mam prekonať ten strach. S mužom sme očkovaní, aj celá rodina. Ale trojročné dieťa nie je. Mam oňho veľký strach. Viem, že mi to nepomôže. Len dúfam, že bude ok.

elizabet173
8. aug 2021

@jaja23 tak isto môže niečo chytiť vonku medzi deťmi, na ihrisko nechodíte? Viac detí v rodine nemáte? Aj u lekára, u zubára, v obchode, u kaderníčky....

lindusss2016
8. aug 2021

@jaja23 zial, budes sa s tym musiet popasovat, lebo ako sa ukazalo, korona je nebezpecna najma pre tych, ktori sa jej boja 🤷‍♀️ Ak ta to potesi, my sme koronu mali cela rodina a deti 3 a 5 rokov mali len jeden den zvysenu teplotu 37,5 inak nic, ani jedno zakaslanie. Neizoluj ho ani seba, to vam ublizi viac ako korona 😔

jaja23
autor
8. aug 2021

@elizabet173 chodíme pravdaže všade. Len sa obávam jesene, zase to vypukne naplno. Samozrejme do škôlky chodiť bude pokiaľ sa bude dat, my pracujeme, nemá kto s nim byt. A aj teraz sa mu v škôlke paci. Izolovať ho nebudem, len ten strach..

jaja23
autor
8. aug 2021

@lindusss2016 áno to mi pomáha, keď čítam, že detičky to znášajú dobre. Ďakujem.

deti95060810
8. aug 2021

ak ti pomôže, tak môj mm robí vo firme a prijíma tovar od kamionistov - potvrdzuje im papiere. S každým kamionistom príde do styku. Za zmenu ich má aj 30...Sú z rôznych krajín od Španielska po Turecko.... Robili aj cez coronu... coronu nemal..
Deti chodia do školy, niektorí už aj do práce. Do práce sa cestuje vlakom, autobusom....
Rešpekt treba mať, ale zas strachom nevyriešiš nič...

lindusss2016
8. aug 2021

@jaja23 neboj sa, ak aj nahodou dostane koronu, co dufam, ze nie kvoli tebe, tak to zvladne tak, ze ani nebudes vediet 🙂 u nas v meste viem o dvoch detoch, co boli v nemocke s tym vraj "postcovidovym syndromom" a u oboch sa jednalo len o nejaky vysyp a boli tam na sledovanie, takze klud, ja myslim, ze media sa nas snazia krmit strachom, pritom ten postcovidovy syndrom mohla byt kludne aj nejaka alergicka reakcia, akurat tie deti mali prekonany kovid. Neboj, budete vsetci v poriadku. U nas bolo najhorsie asi to, ze manzel nemal 2 tyzdne cuch a ja som mala 2 dni pri nadychu tlak na hrudi, co mavam aj pri inych ochoreniach.

jaond19
8. aug 2021

@jaja23 nepotesim ta, ale okrem korony si moze doniest aj taky norovirus, rotavirus.... s obomi moje deti skoncili v nemocnici par rokov dozadu... co sa tyka covidu, ten sme doma mali obaja dospelí, dal nam zabrat a deti s nami zavrete 3 tyzdne doma nemali ani sopel.... posilnujte imunitu uz teraz a hlavne pozitivne myslenie. stres a strach su to najhorsie co mozes spravit.

kataina
8. aug 2021

@jaja23 vieš, že to bude nápor, tak nadopuj deti vitamínmi, najma C a D, najlepšie aj seba. Aj ked ste na slnku aj tak mu treba davať D-čko

danieli
8. aug 2021

Nam koronu doniesla dcera zo skolky, presli sme tym cela rodina, nebyt testov, nevedeli by sme kto nam to domov doniesol, najprv dcera a za nou my vsetci ostatni, deti uplne bezpriznakovo a my mierne, sme tu, uz som sa aj zo strachu vyliecila😊

bublinka1426
8. aug 2021

@jaja23 kazda mame strach. ale izolacia tiez nie je dobra. ihro ci obchod je tiez rizikom..

jaja23
autor
8. aug 2021

Ďakujem veľmi za povzbudenie. No ja chodím do práce autobusom a pracujem v kancelárii s ľuďmi, ktorí chodia na dovolenky a podobne. Takže môže to prísť z hocikade. Len v škôlke mi príde veľká koncentrácia detičiek.
Rotavírus už mal, je očkovaný, našťastie v nemocnici nebol, ale aj tak to nebola žiadna sranda. Viem, že môže doniesť hocico.

jaja23
autor
8. aug 2021

@kataina áno vitamíny si dávame celý rok. Ďakujem

naloxon
8. aug 2021

@jaja23 Su oveľa horšie ochorenia ako je korona...to by sme sa museli dať zaočkovať proti všetkým chorobám na svete.

oblecenie99
8. aug 2021

@jaja23 Môj ide do jasliciek a tiež mam strach.. Môj za teraz v lete a to netuším ako a kedy a kde lebo si dávame pozor schytal takú kombinovanu infekciu hancky a dusivy kašeľ, do toho tie teploty a jeho neochota piť akékoľvek tekutiny z hocičoho, že sme za mesiac júl skončili 2 x slovom dvakrát! v nemocnici. Začalo sa to koncom júna a teraz sa to pomaličky zlepšuje.. (klop klop, lebo mňa to tiež položilo už psychicky) Korona to nebola, ale veru, vedia to byť aj iné rôzne "srandy", čo nie je dobre, ale tak veľmi sme sa sústredili len na tu jednu chorobu, že na iné zabúdame. Ale tiež sa bojím, teraz by už bolo lepšie slovo desim, ale život musí sť ďalej.. Bude to tu aj na budúci rok. Deti kolektív potrebujú. A my peniaze a prácu 🤷‍♀️ dúfajme, že to bude v poriadku

jaja23
autor
8. aug 2021

@naloxon to je samozrejme. Len táto doba človeku pridáva na strachu. Hlavne o deti.

joannita
8. aug 2021

@jaja23 treba vypnut telku a nepozerat. Ver ze to ta najviac zbavi strachu. Zarucujem sa ti za to.

kitycat
8. aug 2021

Aky je rozdiel medzi tebou v koletive inych a dietatom v kolektive inych?

Samozrejme, ze uz teraz treba strasit ludi, ze na jesen sa to vsetko zacne

naloxon
8. aug 2021

@joannita Presne tak treba strašiť ľudí len aby sa dali zaočkovať. A keď nepomôže tak vymyslíme očkovaciu lotériu, pápeža atď...Že sa vakciny len testujú a nikto nemá tušenie aké nežiaduce účinky majú toho sa ľudia neboja...hlavne že sú zodpovední, mne experimentovanie na sebe moc zodpovedne nepríde.

alenka7777
8. aug 2021

@jaja23 upokojim ta. my s manzelom sme prekonali koronu a detom nebolo absolutne nic.

siska53
8. aug 2021

@jaja23 skolkari maju x beznych chorob, daktori su zo zaciatku viac doma ako v skolke, korona- nekorona. A je aj inych x viac nebezpecnych chorob.. napr.sarlach..to, ked dake dieta schyta, vypukne panika! Nasa ho mala, si nevies predstavit to zdesenie, oznam na skolke, aby vsetci davali pozor.. a ak je nelieceny reps.nelieceny riadne, moze mat naozaj velmi, velmi zle nasledky..

Takze.. teraz co? Nedas dieta do skolky vobec?? Aj kiahne vedia mat obcas tazky a vazny priebeh..

Male deti zvacsa aj koronu zvladaju dobre. Malokedy maju tazsi priebeh.. takze toho by som sa naozaj neobavala..

leuska15leuska15
8. aug 2021

@jaja23 samozrejme mnohé sa bojíme. Ale pasivny strach ti nepomôže. Bud aktívna, nakup ovocie, zeleninu, rob ovocné šťavy a zeleninové misky, hyb sa s dieťaťom hodinu denne vonku, potom s kľudným svedomím že si urobila najviac ako si mohla urobiť to z hlavy vytesni

miadi
9. aug 2021

Moja bola v skolke od septembra do aprila potom bol u nas lockdown no a za cely ten cas nevynechala jeden den Lebo bola zdrava. Vdaka Covid neboli ani chripkove 🦠 Lebo deti nosia ruska. Ja sa nebojim zeby dostala v skolke Covid Ja sa bojim ze by zas na jar urobili lockdown. A online learning nie je dobre na jej psychiku trhala si pri tom vlasy. Skolu miluje ale tu “ozajstnu” nie virtualnu. Neboj sa bude mu v skolke dobre ( ak sa moc bojis a je to sukromka mozes ich poprosit nech mà v nutri rusko ak ho znesie) v USA zo 600 000 ludi co umrelo na Covid je 400 deti. Ale to bude vacsina nad 10r Lebo pod 10r mavaju velmi mierny priebeh hoci viem o jednom babatku z pred roka co zomrelo na Covid nemalo ani rok, musis len vert ze bude ok.

lindusss2016
9. aug 2021

@jaja23 dobre chapem, ze rotavirus mal napriek ockovaniu? 🤔 Nie je to nahodou dokaz, ze tie ockovania su na dve veci? Nie ockovanie, ale imunita nam pomoze. A k imunite patri pokoj v hlave, lebo stres je velkym nicitelom 😔 Potrebujes sa ukludnit a zmenit myslenie, su rozne metody, ako to dosiahnut, ale v prvom rade vypni telku!!! Necitaj poplasne spravy, ale hlavne sa vykasli na ten hnoj, ktorym sa nas snazia krmit. Poviem ti uprimne, na zaciatku "pandemie" som sa bala aj ja, pozerala som spravy denne aj 2 x. No ale po asi mesiaci strachu a izolacii som si povedala, ze dost, budeme zit normalne. A aj zijeme, odctedy sme na telke zapli max minimax a olympiadu 😁Celu pandemiu, moje deti na sebe rusko nemali a nebudu mat, ja max do obchodu. Stretavame sa s priatelmi po celu dobu, aj v uzavretych priestoroch, decka sa hraju, objimaju, pusinkuju s inymi detmi a su stastne!!! Koronu sme mali v decembri, priebeh u dospelych ako kazdorocna viroza, takze sme to zistili len z protilatok. Koronu mali aj nasi priatelia, muz so strojcekom na srdci, ktore mu funguje na 30% a vies co? Ani nevedel, ze je chory. Jeden den teplota a bum protilatky mu vyskocili. Lebo sa nebal, lebo bol v pohode, lebo nestresoval.... Kto veri, ze je zdravy, bude zdravy. Nenechaj sa krmit strachom, si zena, matka, levica, najdi v sebe odvahu a bojuj.

hennyinnsbruck
9. aug 2021

Moja zacala chodit v Oktobri do skolky… korony som sa vobec nebala…taky herpes bola „vacsia „sranda😂 🙄🙄

klip0
9. aug 2021

@jaja23 učím v škôlke a mnoho detí z našej škôlky malo covid. Ale ani jedno dieťa z nich nemalo prejav ani ako pri bežnej chorobe. Všetko bezpriznakove deti, niektoré výtok z nosa, jednodňová bolesť hrdla.

jaja23
autor
9. aug 2021

@lindusss2016 áno to je pravda, že stres a myslenie robí veľa.
Malý bol očkovaný a áno, dostal rotavírus. Ale predsa očkovanie nezabráni, aby chorobu nedostal. Každopádne mal ľahší priebeh, hnackoval len raz a nezvracala, čiže nemusel ísť na infúzie. Zimnice a teploty to je už ale iný prípad. Bolo to hrozne, cele noci som ho držala, ako sa triasol, ale zvládli sme to doma. Do teraz som vďačná našej pediatricke, že nám odporúčila to očkovanie. Ale toto nemala byť téma o očkovaní. Len sa nemám s kým podeliť o ten strach o syna.

jaja23
autor
9. aug 2021

@klip0 juj ďakujem za tento príspevok. Aši sa musím vzchopit 👍

lindusss2016
9. aug 2021

@jaja23 ano, ja ti rozumiem, preto som ti pisala, co mas urobit. Vypnit tv a vzchopit sa, vsetko bude v poriadku.

jaja23
autor
9. aug 2021

@joannita my televízor veľmi nepozerám, nemáme na to čas. Akurát ak syn zaspí skôr, tak pozrieme počasie. Len viem, čo sa dialo minulý rok. Treba dúfať, že teraz to tak nebude.

jaja23
autor
9. aug 2021

@lindusss2016 dakujem