Štvorročný synček sa v noci pocikáva

lara0000
21. sep 2016

Ahojte mamicky idem k vam pre radu mam taky problem mam synceka v novembri bude mat 4roky a v noci sa mi pocikava stale.Aby som to presnejsie rozpisala je to na dlhsie🙂 ide o to ze mi chodi do skoly a tam mi nevie vydrzat 2 hodiny bez toho aby sa nepocikal. doma sa my nepocika stane sa ze raz za 2 tyzne mu ujde ale nie takto. v skolke je to denno dene od pondelka do piatku kazdy den som uz s toho zufala
ako ho naucit aby sa pytal ked sa mu da cikat aby sa zobudil a isiel na wc dakujem za rady

janickacrazy
21. sep 2016

@lara0000 No niektorým deťom to trvá dlhšie, kým sa to naučia. Moj prostredný syn mal s tým tiež problém, ked nastúpil do školky, prvé mesiace sa mu tiež stávalo, že sa cez spánok pocikal, nosili sme aj podložku jednorazovú, ale postupom času sa to zlepšovalo. Učiteľky nanho dávajú pozor, aby sa nezabudol pred spaním vycikať. Teraz má už 5 rokov a už sa mu to dávno nestáva v školke, ale doma sa občas v noci pociká, hlavne, ked je chorý alebo prechladnutý. Lekári to do 5 rokov neriešia, nám len poradili, že nemá piť 2 hodiny pred spaním, myslím večer. Inak s tým asi moc neurobíš, teda pokiaľ je v školke inak spokojný. Prinajhoršom by si ho mohla dávať len na pol dna, ak nechodíš do práce alebo ak máš dáku babku k dispozícii.

lara0000
autor
21. sep 2016

@janickacrazy no len on uz je 2hak v skolke aj minuli rok s tym mal problemy no mne ucitelka povedala ze pred spanim ho da vycikat a potom ho zobudi o 1dnej a za tu hodinu do 2hej sa pocika sa mi to niak nezda ale vraj je to tak.neverim tomu ze by hodinu nevydrzal bez toho aby sa nepocikal ked doma vydrzi celu noc. no ja mu uz o 6vecer nedavam pit ozaj ked je spedny tak len tek troska do pohara a chodieva spavat o 9tej.

kp7333
21. sep 2016

No v skolke chodia spat bezprostredne po obede, kde si da polievku aj napoj. Mozno v tom je problem. Alebo mu je mozno to lehatko chladne, skus mu dat na plachtu deku. Alebo stres zo skolky? Ktovie...

glorikarebeka
21. sep 2016

@lara0000 ja som moju davala spat o osmej,pred spankom som ju dala cikat,zase potom chcela caj vypila celu flasu a ked zabuvala tak za 2-3 hodky som ju po spanku davala cikat.Vydrzala celu noc.

janickacrazy
21. sep 2016

@lara0000 Nuž tak bud učiteľka klame (proste pochybujem, že ho za hodinu zobudí a dá vycikať a on sa znovu pociká) alebo potom má malý nejaký problém v školke a pocikáva sa zo stresu. Moj mal s tým problém ešte na začiatku 2hej triedy školkovej.

luciannka83
21. sep 2016

viem, že je na to veľký, ale keby si mu dala do škôlky tie gaťkové plienky miesto slipiek a po spánku by si ich prezliekol?

lara0000
autor
21. sep 2016

@luciannka83 to nedovolia musi mat slipky

zanta3
21. sep 2016

@lara0000 moze to mat zo stresu a z cudzieho prostredia. Este chvilku pockaj ci sa to casom nezmeni. Ked si zvykne na skolku tak mozno ho prejde aj toto pocikavanie

lara0000
autor
21. sep 2016

@zanta3 urcite neprejde robil to aj miuly rok v skolke ja si skor myslim ze to ma nieco psychicke ale neviem ako mu pomoct ☹

ifka22
21. sep 2016

odstaviť pitie na noc.pred spaním ho dať vycikať potom aj keď ho zobudis za 2 hod. vycikat.A časom sa naučí. len netreba piť v noci

cawes
21. sep 2016

@lara0000 nemusi to byt psychicke. Moj maly je od 2rokov bez plienky cez den. Aj denny spanok je bol v pohode. Ale v noci sa mi pocika kazdu noc, budila som ho a do hodky sa mi pocikal, tak som sa nato vykaslala, ma 4roky a v noci ma plienku, obcas sa zobudi a povie mi ze musi cikat tak idem ale uz ho nebudim ani ho nestresujem niekde som citala ze dieta musi byt nato pripravene a musi byt pripraveny hlavne signal mechur-mozog-vstat chcem cikat ak to nie je mozes robit co chces.

charity
21. sep 2016

@lara0000 Podla mna proste tvrdo poobede spi a ked skolka mepovoli plienkove nohavicky, tak akurat vyraba umely problem tam, kde ziadny problem nie je. V styroch rokoch picikavat sa v spanku je este stale v norme. Takze klud, aby ste maleho zbytocne nenervacili blbostou, ktoru nevie ovplyvnit.

charity
21. sep 2016

@cawes U nas detto. A jedneho dna ostala plienka sucha. Druhy den tiez. A bolo po plienkach.

ivanapetrasova
21. sep 2016

@cawes u nás to isté. Od 2 rokov na deň bez plienky bez problémov a každú noc plienka plná, sem tam sa vypýta aj v noci ale ráno aj tak aj v plienke nacikane.. 4 roky bude mať vo februári.

sense
21. sep 2016

moja mala je od 2rokov bez plienok cez den, v noci ma plienku nezobudi sa ani ked ju preecika...ma 3,5 roka, dokonca aj poobede ked ide spinkat ide pred spanim cikat a aj ked spi len hodinu tak nacikane ma, a to nema ani polievky na obed... moja mama bola aktivna ohladom toho ze preco sa este pocikava a tak , kym ju neuzemnila doktorka ze niektore deti az do piatich rokov nevedia v noci ovladat mechur...a ze je to v poriadku , potom ze uz su vhodne vysetrenia

ejuska79
21. sep 2016

@lara0000 ahoj, my mame ten isty problem.. do skolky chodi uz druhy rok a minuly rok to bolo takmer kazdy den co sa počas spánku pocikal... nosila som podložky.. poviem Ti, zo začiatku mi aj slzy šli, ale nechcela som pred ním, strašne mi to bolo ľuto a hlavne ked on so sklopenými očami mi vravi, mami pocikal som sa, nevadí? tak mu vždy poviem, nevadí Tadeáško, operiem... doma ho dávam večer po zaspatí cikat asi po dvoch hodinách spánku, niekedy sa zobudí a niekedy ked nevystihnem tak sa pociká.. už si z toho hlavu nerobím, zvlášť ked som videla ako ho to trápi... cez prázdniny ich brávala moja mama na obed domov, celý júl a tá mi potom vraví, čo ideme zo školky domov pešo pol hodinu, ciká aj 5 krát.. tak som to teraz na začiatku povedala učiteľkám, zrejme tá polievka a to čo tam pije je veľa...tak minulý týždeň bol náš historicky prvý čo sa nepocikal (4dni to boli)... no a neboj, minulý rok mi vravia, no už by ste to mali riešiť... ja som bola aj u dr s močom, aj na nefrologii aj u psychologičky... všetko o.k... no a ked vidim tu radost, ked mi povie, mami nepocikal som sa... ja som rada, že je inak zdravý (už si toho chudiatko preskákal zdravotne dosť)...

ivetkab.
21. sep 2016

@lara0000 a malý do škôlky ide rád? Nechodí s plačom? Prípadne sa nesťažuje na niektorú z učiteliek alebo detí? Asi tam by som skôr hľadala dôvod.

jantato
21. sep 2016

moj maly sa pocikaval do 6 rokov vratane, boli sme u urológa,dal mu tabletky, pomohli mu. Cez den sa pytal od roka aj sedem mesiacov,bol v tom velmi sikovny,ziadna nehoda ale proste v noci to necitil.

meluela
21. sep 2016

@lara0000 to denne je trochu ina vec a moze tam byt suvis so skolkou. nocnym nic neurobis, chce to plienky c.6 a trpezlivost, vycikat vzdy pred spanim a ak sa v noci napije tak tiez. moj sa prestal v noci pocikavat tesne pred 5r. ku koncu to uz bolo len tak ze raz do tyzdna. preslo to uplne same. po 5r sa to riesi okrem rezimovych opatreni aj liekmi ale kedze nie su bez rizik cakala by som aj o nieco dlhsie

fopka
21. sep 2016

@ivanapetrasova aj u nas, mali sme "az" dve noci, ze bola plienka sucha 😀 aj poobedny spanok nevydrzi. V lete mal tri roky. Neriesim, cakam na prepojenie mozgu s pindurom 😀 😀 😀 😀 akurat v skolke ostali trochu viac prekvapeni, ked som poziadala,aby ho balili na spanie

moonlighting
21. sep 2016

My sme na tom rovnako. Môj synček má 3 roky a 4 mesiace. Na noc má plienku. Neskúšala som a ani som sa o to nesnažila ho nejako odnaučiť od nočnej plienky, mám pocit že si to musí poriešiť sám. Niekomu to trvá kratšie, žiaľ, niekomu dlhšie. Doma cez deň ani počas denného spánku (ak sa mu teda niekedy podarí zaspať) sa nepociká absolútne. Doma, resp. mimo škôlky, či už u babky, v meste, kdekoľvek vonku ... sa naňho môžem 100% spoľahnúť že sa nepociká, buď sa vypýta alebo si sám "odskočí", koľkokrát ani neviem. No v škôlke každú chvíľu. Pocikáva sa však len počas obedňajšieho spánku, je jedno či spí alebo nespí. Myslím že je to nejaký jeho protest, vzdor, nie snáď že by to robil zámerne, skôr vnútorne podvedome, nakoľko väčšinou nespí (nemôže jednoducho zaspať) a 2 hodiny ležať v postielke sa mu asi moc nepáči (veď komu by sa nám páčilo ležať keď sa nám nechce) a takto si to kompenzuje.

moonlighting
21. sep 2016

Ešte som chcela dodať, že v podstate ma to zatiaľ ešte netrápi, len čakám kedy mi to pani učiteľky vytknú a budú chcieť po mne aby som to riešila. Problém je že ani neviem ako by som to mala riešiť keď doma je všetko okej???

anega79
21. sep 2016

@jantato ake su to tabletky? moja mala ma uz vyse 5 rokov, a stale sa v noci pocikava, ani sa na to nezobudi. ked ju dame cikat okolo 11 tak do 8 vacsinou vydrzi ale sama sa nezobudi. dr. jej chcela predpisat nejake hormonalne tabletky, ale este to oddalujem.

lara0000
autor
21. sep 2016

@ejuska79 no nieco take mame aj my 🙂 ved ani ja mu zato nenadavam este mu aj odmenu donesiem ked sa nepocika ako taku motivaciu 🙂 ale nezabera

lara0000
autor
21. sep 2016

@ivetkab. praveze nie uteka do skolky ranorad tam chodi a na dti som sa pytala uciteliek a povedali ze je supr ze sa pekne hra a je kolketivny takze neviem tiez som myslela ze to bude v tom a asi nie

lauricka
21. sep 2016

@lara0000 nocne odplienkovavanie je ina kapitola, nez denne. Naucit sa to tazko, to musi dieta dozriet na to. Do 5 rokov ma cas. Potom to riesi lekar. Dolezite je, ci maju v skolke pre to pochopenie a ci mu mozu dat na spanie plienku, ak ju potrebuje. Ak je to ine, nez doma, nuz tak moze aj psychika alebo unava robit svoje.

lauricka
21. sep 2016

@lara0000 odmena nezabera asi presne preto, preco som napisala vyssie, ze to nie je tak uplne v jeho moci teraz

lara0000
autor
21. sep 2016

@lauricka on mi neche plienku som mu po vedala ze mu dam a mi place ze on uz je velky chlapec ze on sa uz nepocika

lauricka
21. sep 2016

@lara0000 hm, tak to tiez potvrdzuje to, ze to v spanku neovlada, nedozrel k tomu este. Tak mu musia davat nejaku nepremokavu plachtu, no co uz, podla mna, ak je vsetko OK, tak to chce len este trochu casu. Ak si dobre pamatam, tak moja dcera mala nieco po stvrtom roku, ked sa dokazala v noci na to zobudit a zahlasit, ze potrebuje, tiez to trvalo dlhsie, stacilo len dat jej cas. Bude mat v novembri 5 rokov a je vsetko OK.

jantato
21. sep 2016

@anega79 nepamatam nazov ale su pod jazyk a pomohli postupne behom dvoch troch mesiacov,tiez sme ich dali az v 6tich rokoch.